Manipulacja mediów

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Esco pisze:Po prostu ludzie za dużo wiedzą a jak mówi stare powiedzenia: czego oczy nie widza tego sercu nie żal.
Człowiek szczęśliwy to człowiek nieświadomy.
Prawda.

Co do manipulacji to jeszcze jeden wątek.
Obrazek
Tak mi się nasunęło, że ataki na WTC zorganizowane przez Bush-a, właśnie służyć miały m.in. (wiadomo priorytetem był atak na IRAQ i Ropa) też takim akcjom, aby pod pretekstem walki z terroryzmem wprowadzać nowe prawo i inwigilować społeczeństwo.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Tak mi się nasunęło, że ataki na WTC zorganizowane przez Bush-a, właśnie słyżuć maiły m.in. takim akcjom, aby pod pretekstem walki z terroryzmem wprowadzać nowe prawo i inwigilować społeczeństwo.
Z tym to pojechałeś teraz. To jest właśnie manipulacja w marnym wykonaniu. Ehhh
Do tego ten cały demot ma także znamiona klasycznej manipulacji.
Mnie się nóż w kieszeni otwiera jak ludzie zaczynają mówić o wolności słowa i ograniczaniu swobód obywatelskich.
Tak samo jakieś gimbusy zrobiły z konstytucją 3 Maja krzycząc że to ograniczanie wolności i potem zniknęliśmy na długie lata....
Ehhhh ludźmi tak łatwo manipulować wmawiając że są manipulowani przez innych.
A najlepsza jest ostatni ta moda na nie bycie lemingiem i ludzie jak barany idą za takimi tekstami w objęcia drugiej strony.
Nie dziwie się że powstają Ambery jak taka podaż naiwnych w kraju.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

daromanchester pisze: Ehhhh ludźmi tak łatwo manipulować wmawiając że są manipulowani przez innych.
Podejrzewam, że zdecydowanie łatwiej jest manipulować ludźmi, którzy święcie twierdzą,że każda inna teoria od teorii rządzących to spisek,i ktoś chce tylko na tragedii zarobić.

Zgodzę się, że łatwo jest też manipulować tych drugich,tylko ja bym powiedział...że oni są już o krok dalej... Jak dadzą się zrobić raz,czy dwa - myśleli że wiedzą lepiej a okazało się że nie - to wejdą w trzeci etap weryfikując każdą stronę samemu albo po prostu oleją to i zajmą się czymś innym.

PS.co Ty masz z tym nożem w kieszeni? jakiś felerny chyba...

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Można dla ułatwienia przyjąć, że każda oficjalna informacja jest manipulacją mającą na celu utrzymać ekipę rządzącą przy władzy, natomiast każda informacja pochodząca od opozycji ("wolne" lub "niezależne" media) to manipulacja mająca pomóc w tej władzy przejęciu. Procent faktów w jednych i drugich jest raczej przypadkowy. Dodatkowo w TV czy internecie informacje te poprzerywane są reklamami czyli manipulacją mającą nakłonić widza do wydania kasy na jakiś szajs. Natomiast gdy jest chwilowy zastój na rynku informacji wkleja się zdjęcia babskich cycków ( to akurat stricte Onet) - jaki jest tego cel: jeszcze nie rozgryzłem... :mrgreen: To chyba wiele ułatwia i wyjaśnia sprawę. Ja dodatkowo uznaję, że na świecie są tylko trzy znaczące wolne agencje informacyjne z siedzibami w: Tel Awiwie, Langley, i Łubiance. Reszta agencji informacyjnych tylko wykonuje polecenia tych trzech. :p
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

gdy jest chwilowy zastój na rynku informacji wkleja się zdjęcia babskich cycków ( ...) - jaki jest tego cel: jeszcze nie rozgryzłem...
Babskie cycki mają wprawić Cię w dobry nastrój i sprawić, że chętniej będziesz się poddawał manipulacji skłaniającej Cię do wywalenia kasy na jakiś szajs ;)

Ogólnie wnioskuję o pochwałę za powyższego posta :mrgreen:
Trafione w samo sedno :D.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: reptile »

W UK teraz co 2gi w keiszeni noz nosi.. media o tym nie pisza :D

Zarznac cie moga od tak.. chyba jest gorzej niz w USA.Media nie mowia bo to wstyd dla Krolewskiego Kraju :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: seba »

Stforex pisze:Babskie cycki mają wprawić Cię w dobry nastrój i sprawić, że chętniej będziesz się poddawał manipulacji skłaniającej Cię do....
co do cyckow...tu akurat sklaniaja do uczenia sie angielskiego...
liczba wyswietlen momentalnie razy 30 :)

a po za tym z tego co widze na jej koncie:
- lesson 1 (bez cyckow) - 6.400 wyswietlen
- lesson 6 (z cyckami) - 95.000 wyswietlen

Obrazek
Ruch zwrotny skończy się dokładnie w miejscu ustawienia SL

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

reptile pisze:W UK teraz co 2gi w keiszeni noz nosi.. media o tym nie pisza :D

Zarznac cie moga od tak.. chyba jest gorzej niz w USA.Media nie mowia bo to wstyd dla Krolewskiego Kraju :D
A gdzieś ty to wyczytał? Chyba dałeś dałeś się zmanipulować jakąś informacją. :)
Ja nigdy w Anglii noża nie nosiłem, już pominę fakt, że noszenie noża o długości ponad 7 cm w miejscu publicznym jest w Anglii zabronione i może skończyć się więzieniem. Co najwyżej możesz ponosić sobie mały scyzoryk.
Chyba że masz na myśli co drugiego przestępcę a nie zwykłego obywatela ale jak pomyślę co noszą polscy kibole to u nas chyba nie lepiej.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Stforex pisze:
gdy jest chwilowy zastój na rynku informacji wkleja się zdjęcia babskich cycków ( ...) - jaki jest tego cel: jeszcze nie rozgryzłem...
Babskie cycki mają wprawić Cię w dobry nastrój i sprawić, że chętniej będziesz się poddawał manipulacji skłaniającej Cię do wywalenia kasy na jakiś szajs ;)

Ogólnie wnioskuję o pochwałę za powyższego posta :mrgreen:
Trafione w samo sedno :D.

Nie. To spisek producentów środków antykoncepcyjnych. Zresztą tak samo jak ogólna "deregulacja" obyczajowa.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Manipulacja mediów

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

ośrodków adopcyjnych i klinik aborcyjnych... :(

Na dobrą sprawę wszystko sprowadza się do tego, że albo masz swój mózg, albo ktoś myśli za Ciebie... pytanie tylko, dlaczego ktoś miałby to robić dla Twojej korzyści a nie swojej. :roll:

ODPOWIEDZ