Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Mpapiez pisze:Wejście na DAX po korekcie.

Ryzyko 1% - teraz już koniec szaleństw :wink:.
Aj no i przekomibnowałem dziś :wink:, tak mnie tym fake-outem upewnili w wybiciu, że zaryzykowałem mocniej zarobek... Mój nieprzebijalny poziom padł i mnie wycieli...

No nic i tak się zdarza. Pocieszające jest to, że wczoraj pomysł miałem idealny. Szkoda cholera jasna, że mnie wycieli tym fake-outem :( - ustawiłem się na BE i dosłownie 10-15 pipsów powyżej SL poszli i runeli w dół.

Konsekwencje tej straty są takie, że postanowiłem wywalić DAX'a z pakietu tradingowego :wink: .
Zostaje na samych walutach ponieważ szczerze mówiąc nie wiem dlaczego, ale na futach broker nie chroni.
Nawet na lewarze 1:5 byłem w stanie otwierać zbyt duże pozycje.
Wymagają zaledwie 400 zł depo, żeby otworzyć 0.01 lota który jest warty 1 zł za pips.

Dla przykładu prze lewarze 1:5 na walutach, musiałem mieć 850 zł żeby otworzyć 0.01 lota wartego ~0,33 zł za pips.

Ta krótka przygoda z DAX'em, mimo wszystko zakończyła się szczęśliwie i dała bardzo dobrą lekcję.

Tak jak pisałem wcześniej, lewar aktualnie zmniejszyłem do 1:3.

Przykładowo na edku, potrzebuje 1350 zł żeby otworzyć 0.01 lota - co wydaje się dość rozsądne.
20 pipsów to ~ 0.5% depo.

Taki lewar już zostanie, niższy nie ma żadnego sensu moim zdaniem.
Miłego weekendu i sukcesów wszystkim życzę :wink: .

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Heheheh internety mnie nigdy nie przestaną zaskakiwać :d ...

Obrazek

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Z tej całej przerwy i zmiany broka, prawie zapomniałem o tym jaki ten dzienniczek miał być :)...
Minął kolejny ciężki tydzień tradingowy i czas na przemyślenia i wyciąganie wniosków.

Cytat na weekend:
Nie stawiaj sobie celów, które z założenia są nierealistyczne. Nie zamienisz 1000 zł w milion w ciągu miesiąca, nawet dwóch czy trzech. Nierealne cele gwarantują frustrację. Jeśli postawisz sobie cele, których nie będziesz w stanie zrealizować, będzie Ci trudniej, szybciej się poddasz, poczujesz przegranym. Nie dotrzesz do celu.
To są słowa jednego obywatela z naszego forum. Zakładam, że on jest o kilka poziomów nademną i nad wieloma z was :wink:, może już się przetoczył przez ten całe bajzel i sobie zarabia po dziennie pokaźne kwoty "klikając w myszkę. Na tym forum naprawdę czasami przewijają się zawodowcy i pewnie uśmiechają się pod nosem czytając i widząc nasze męki - w końcu kiedyś też przez to musieli przejść :wink:,

Ja generalnie myslę, że wraz z doświadczeniem, w pewnym momencie wszyscy dochodzą do takich samych wniosków. Co do nierealnych celów (duża kasa w momencik), już sobie je wybiłem dawno temu.
Potem miałem cel żeby stabilnie trzymać 30% na miesiąc, a aktualnie mój cel to nigdy niewyzerować tego rachunku w ciągu tego roku... Póki co jest ok - mały lewar pomaga i dyscyplinuje.


Jak by kogoś zainteresowały bardziej wpisy tego Pana, to można je znaleźć tutaj - zapewniam że warto.

http://www.traderany.pl/psychologia-tra ... ading.html

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

świetny ten artykuł ;)

"Strach przed porażką unicestwia skłonność do podejmowania decyzji, które niosą ze sobą ryzyko. Aby cokolwiek w życiu osiągnąć, trzeba podejmować decyzje, także niosące ryzyko. Jeśli nie będziesz ich podejmować, będziesz zawsze zajmować się tym, co zawsze, a jeśli tak to za to, co robisz będziesz otrzymywać to, co zawsze. Praca, której nie lubisz otoczenie, którego nie akceptujesz związek, w którym jest Ci źle. Każda zmiana to podróż w niewiadomą. Potraktuj potknięcia i błędy jako niezbędny element Twojego życia." - muszę to gdzieś sobie zapisać :d

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

freakout pisze:świetny ten artykuł ;)

"Strach przed porażką unicestwia skłonność do podejmowania decyzji, które niosą ze sobą ryzyko. Aby cokolwiek w życiu osiągnąć, trzeba podejmować decyzje, także niosące ryzyko. Jeśli nie będziesz ich podejmować, będziesz zawsze zajmować się tym, co zawsze, a jeśli tak to za to, co robisz będziesz otrzymywać to, co zawsze. Praca, której nie lubisz otoczenie, którego nie akceptujesz związek, w którym jest Ci źle. Każda zmiana to podróż w niewiadomą. Potraktuj potknięcia i błędy jako niezbędny element Twojego życia." - muszę to gdzieś sobie zapisać :d
No to jest jeden z lepszych cytatów.
Ja bym to podpiął pod przekrój całego społeczeństwa. Niestety większość ludzi tak egzystuje...
Z 95% ludzi szuka cieplutkiej posadki i tak, żeby tylko 8 godzin pracować :). Jak wiadomo, w tym kraju za 8 godzin kokosów się nie zrobi (no chyba że jest się kolesiem w Państwowej spółce), a potem tyłek piecze ze sąsiad ma lepiej.

Inna strona medalu jest taka, że niektórzy zaś mają skłonność do podejmowania decyzji niosących nieodpowiedzialny poziom ryzyka - gdzie ryzykują zbyt dużo.

Odnosząc to do giełdy - MC nie musi czymś takim być. Gorzej jak ktoś wpakuje całe oszczędności w giełde i to przepierdzieli, a potem wpada w spirale kredytów żeby się odegrać.

Kiedyś na nawi był właśnie wątek takiego faceta, co z powodu forex'u zadłużył się dobrze na ponad 200.000 PLN.
Jak znajde ten wątek to go podrzuce :).

(Nie, nie chodzi mi danbo ;) - on też sporo już przegrał ale cholera wie czy to dla niego dużo czy nei dużo).

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: highend »

czemu rezygnujesz z DAX? czemu nie zabrałeś profitów po 11400 ?
dax jest w trendzie spadkowym aktualnie i nikt nie powie mi, że jest inaczej.

nie zdziwi mnie niebawem poziom poniżje 10.000 lub nawet niżej.

Już widzę łapiących "L" na mega okazję, a tu dooopa ;) :D
Zasięg spadku daxa się wyznaczy z "fibobrania" i co za problem? :) na odreagowania L można grać. a nuż się trafi ten faktyczny dolek i dax poszybuje na nowe maxy. Ale kiedy i gdzie - tego nie wiem ja, ani nikt..... :)

Mpapież się podjarałeś jak małe dziecko - tak nie przystoi profesjonaliście. ZERO emocji ma być. Rozumiesz? ZERO. Masz być jak wyjałowiony wyjadacz o chłodnym spojrzeniu na rynek. Nie podniecać się i.. nie płakać :)
:D
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

highend pisze: Mpapież się podjarałeś jak małe dziecko - tak nie przystoi profesjonaliście. ZERO emocji ma być. Rozumiesz? ZERO. Masz być jak wyjałowiony wyjadacz o chłodnym spojrzeniu na rynek. Nie podniecać się i.. nie płakać :)
:D
Masz byc jak taki goldman siedzacy w NY, ktory jednym kliknieciem powoduje krach walutowy w dalekim PoorStanie albo Bulandii. Zero emocji tylko zysk, zysk, zysk...

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

highend pisze:czemu rezygnujesz z DAX? czemu nie zabrałeś profitów po 11400 ?
dax jest w trendzie spadkowym aktualnie i nikt nie powie mi, że jest inaczej.

nie zdziwi mnie niebawem poziom poniżje 10.000 lub nawet niżej.

Już widzę łapiących "L" na mega okazję, a tu dooopa ;) :D
Zasięg spadku daxa się wyznaczy z "fibobrania" i co za problem? :) na odreagowania L można grać. a nuż się trafi ten faktyczny dolek i dax poszybuje na nowe maxy. Ale kiedy i gdzie - tego nie wiem ja, ani nikt..... :)

Mpapież się podjarałeś jak małe dziecko - tak nie przystoi profesjonaliście. ZERO emocji ma być. Rozumiesz? ZERO. Masz być jak wyjałowiony wyjadacz o chłodnym spojrzeniu na rynek. Nie podniecać się i.. nie płakać :)
:D
Z jednego prostego powodu. Mogę na nim przelewarować pozycje.
Nie po to gram na małym lewarze, żeby móc się wystawiać na wielkie ryzyko.
Tym razem się opłaciło, niekoniecznie się opłaci w przyszłości, a cel mam jasny.

A co do DAX'a - coż w czwartek niemalże idealnie przewidziałem jego zachowanie, gdyby mnie nie wycieli tym fake-outem, to rachunek dziś by naprawde dużo lepiej wyglądał :)...

Także w najbliższym czasie go zostawiam i wracam tylko do walut, przynajmniej do końca tego miesiąca.

A emocjach to się fajnie gada :)... - a ja nie jestem profesjonalistą, o czym najlepiej świadczy wielkość mojego depo. Paru na tym forum się przewija, ale niespecjalnie sie ujawniają, a są tu goście co mają na rachunkach po 500 000 zł i sobie skromne 10% na miesiąc robią :wink: .

Może kiedyś :wink: .

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Pierwsze wejście w tym tygodniu.
Wejście pod podwójne dno i na domknięcie luki :wink: .

Już zabezpieczone, TP celowane w traget 2, ale pod okragłym poziomem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

T2 nie wyszło... wolałem wziać TP na zasięgu target 1.
Aktualnie się odwróciłem - luka domknięta, na H1 zaczyna być widać mocnego pin bara spadkowego.

Ewentualna kontynuacja gry na wzrosty, po wybiciu założeń (niebieska LT, czerwony S/R).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany