Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

No i finalnie wpadł fajny zysk :)).
Szkoda że nie pociągli jeszcze jednego dnia, ale pomimo tego wielkiego zjazdu jestem mega zadowolony :)...

Co ciekawe, wycieli mnie oczywiście co do pipsa i odbili do góry - gdybym miał ciutke niżej stop lossy, to mógłbym z ręki sporo wyżej wyjść... no ale cóż - tak miało być :wink: .

+111,8% wpadło dziś...

A ja się grubo zastanawiałem, czy do końca miecha uda mi się rachunek na plus wyciągnąć :wink: .

Będąc na "fali" jeszcze raz wszedłem mocno, ale tym razem w S pod realizacje flagi...
Widać że jakiś grubas mocno się rozczarował. Ktoś spuścił szpilke prawie 150 pipsów w dół.

Oczywiście może to być realizacja zysku po prostu.
Tak czy owak, to ostatnie wejście w tym tygodniu :)) - niezależnie czy to zagranie pod flage się uda, czy wywalą mi stop lossa, tydzień zamykamy z zyskiem.

Od poniedziałku lewar zostanie również obniżony do 1:3.

I na koniec motywacja poniżej dla mnie i dla wszystkich ! :564:

https://www.youtube.com/watch?v=tvbyY7oMT2E
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Brawo ładny wynik :D
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Tak patrząc na dzisiejsze gwałtowne zrzucenie DAX'a, zaczynam się zastanawiać czy to czasem nie koniec korekty.
Widać że DAX był ciągnięty za uszy pod deal z Grecją... Gdy dziś to nie pykło, ten się nagle zwalił.

150 pipsów w dół w ciągu 5 minut, to ogromny ruch. Albo jakaś instytucja zrealizowała potężny zysk, albo równie potężnie weszła w eSkę. Widząc taką lagę w dół, moim zdaniem zacznie się realizacja zysków, zwłaszcza że weekend przed nami.

Osobiście jutro wyczuwam spadki, choć może mnie z rana wyciąć...
Jutro po południu zobaczymy czy miałem dobre przeczucie. Jeżeli wybili by "szyje" to pozycje zostawie otwarte na weekend, bo to będzie oznaczać jazde w dół jednak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Widzę, że grasz praktycznie bez planu, co wydaje mi się trochę bez sensu. Udało Ci się z tym longiem na DAX'ie, ale:
1. W pewnych momentach dopuściłeś się powiększania stratnej pozycji.
2. Nie stosowałeś się do założeń zarządzania kapitałem, jakie sobie ustaliłeś.
3. Od strony technicznej trade nie był zgodny z Twoim systemem.
4. Cieszysz się z transakcji tylko dlatego, że była zyskowna, mimo, że była sprzeczna z Twoim system. To była transakcja niepoprawna, mimo, że wyszedłeś na niej na plus.
5. Straciłeś prawie połowę zysku jaki miałeś, co moim zdaniem nie za dobrze świadczy o elementach strategii odpowiedzialnych za wychodzenie z transakcji (o ile o jakiejkolwiek strategii można tu mówić).

To miał być taki zimny kubeł wylany na głowę, mam nadzieję, że wyciągniesz z tego wnioski.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Pablo90 pisze:Widzę, że grasz praktycznie bez planu, co wydaje mi się trochę bez sensu. Udało Ci się z tym longiem na DAX'ie, ale:
1. W pewnych momentach dopuściłeś się powiększania stratnej pozycji.
2. Nie stosowałeś się do założeń zarządzania kapitałem, jakie sobie ustaliłeś.
3. Od strony technicznej trade nie był zgodny z Twoim systemem.
4. Cieszysz się z transakcji tylko dlatego, że była zyskowna, mimo, że była sprzeczna z Twoim system. To była transakcja niepoprawna, mimo, że wyszedłeś na niej na plus.
5. Straciłeś prawie połowę zysku jaki miałeś, co moim zdaniem nie za dobrze świadczy o elementach strategii odpowiedzialnych za wychodzenie z transakcji (o ile o jakiejkolwiek strategii można tu mówić).

To miał być taki zimny kubeł wylany na głowę, mam nadzieję, że wyciągniesz z tego wnioski.
Co do punktu 1 i 2 zgoda - ryzyko na wejściu było dość spore, ale tylko dlatego że czułem elkę.

3 - jak najbardziej zgodny z sysem. Ja gram na odejście od red emy i na powrót do niej. Wejście było na podstawie reakcji na okrągłe poziomy, gdzie okrągłe poziomy dla mnie to "25" i "75".

4. Jedyne z czym się zgodzę, to zbyt przelewarowana była, reszta nie do końca - pozycja była dobrze poprowadzona i szczegółowo opisałem gdzie,kiedy, jak i dlaczego prowadziłem pozycje.

5. Zgadza się, ale ja tego zysku nie widziałem. Zabezpieczyłem się pod okrąglakiem "75" i dziś zostawiłem trade luzem. Nie żyje z tradingu i po prostu musiałem po południu wyjść kilka spraw załatwić. Zostawiłem spory luz na ewentualną korekte i może to był błąd, ale kto by sie spodziewał 200 pipsowego zjazdu po całym dniu wzrostów ?
Później z telefonu łapałem eskę pod flage.

Tutaj jedynym elementem wyjścia z tradu był SL pod istotnym (dla mnie) poziomem. Nie narzekam na swoją decyzję co do wyjścia z pozycji, bo jak bym słuchał ludzi którzy mi doradzali, to zamknałbym na 800 zł, a nie na 2000 zł.


Niemniej jednak, dzięki za wypowiedź. Każda opinia jest bezcenna.
Co do wniosków, w pewnym momencie sam się przeraziłem stosunkiem wielkości pozycji do posiadanego depo, dlatego żeby ochłonąć, od poniedziałku lewar spadnie do 1:3.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Ok sytuacja poranna :wink: ...

Dax jak przewidywałem uślizgnał się w dół po otwarciu, powiem szczerze, że nie wiem czy to nie haczyk i czy nie ruszą do góry, dlatego 1 pozycje na daxie zamknąłem, a dwie przestawiłem na BE.
Także, znów mocna pozycja otwarta, już bez żadnego ryzyka.

Miejsce dość ciekawe do odbicia do góry - Red MA + okrągły poziom.
Osobiście mysle że to zostanie przebite i dziś będzie dzień spadków, no ale zobaczymy.

Lepiej nie ryzykować, a dla mnie już się weekend zaczyna :564: /
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Jeszcze taki wariant RGR'a pod ukosem, sugerujący już wybicie lini szyi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Jeszcze widok na DAX z szerszej perspektywy.
Wszystko mi wskazuje spadki... prócz 2 młotków na M15... udających podwójne dno.

Problem w tym, że umalowali je pod oporami.

No nic, łatwo nie ma nigdzie, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

No nic, coś jest na rzeczy - DAX mi przejechał po stop lossach (be) i jednak będzie rósł.
Finalnie na nim i tak +1% wpadł - ale cóż mierzyłem wyżej - sporo wyżej :wink: .

Czas na powrót do normalnej gry.

Edek wejście:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Wejście na DAX po korekcie.

Ryzyko 1% - teraz już koniec szaleństw :wink:.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany