Let's flow.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Bardzo interesujący post na forexfactory:

http://www.forexfactory.com/showthread. ... post205799

Proponuje każdemu przeczytać, kto myśli o tym poważnie...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

No wlasnie poki co moje zasady nie sa spelnione aby brac teraz longa chociaz kusi. Musze szlifowac dyscypline:)

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Widzieliście monetę wypuszczoną w stanach po zakończeniu wielkiego kryzysu ?
I jak tu k*rwa nie wierzyć w tych illuminatów ? Oko, swastyka, gwiazda dawida i oczywiście koniczynka...
I ten tekst: stop crying, start buying :mrgreen:
Jedno mogę stwierdzić, poczucie humoru to oni mają :wink:.

Oczywiście zaraz tu któryś pierdyknie, że to "przypadek" :), a ja sądzę że to był ich sygnał do szybkiego wzbogacenia.

Kiedyś czytałem, że II wojna światowa została wywołana tylko po to, żeby stworzyć Państwo Izrael i była głównie sponsorowana przez Rockefeller'a :wink:, może faktycznie coś w tym jest.

Moneta%20z%20wielkiego%20kryzysu.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Dobra, dla zdrowotności pasowało już coś zrealizować...

CAD/JPY + 20 pips.

Pozostaje otwarte 2x eur/usd long.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Mpapiez pisze: Kiedyś czytałem, że II wojna światowa została wywołana tylko po to, żeby stworzyć Państwo Izrael i była głównie sponsorowana przez Rockefeller'a :wink:, może faktycznie coś w tym jest.
Moneta%20z%20wielkiego%20kryzysu.png
Też spotkałem się z taką opinią. Na celu było zmuszenie Żydów do wyniesienia się z Europy i stworzenia Państwa Izrael. To poniekąd tłumaczyłoby odmowę przyjmowania żydowskich emigrantów z Europy przez USA i inne kraje.
Pytanie tylko dlaczego Adolf poszedł tak daleko i zaczął ich mordować. Plan posypał się a machina już była w ruchu?

Druga hipoteza to taka, że to sami Żydzi, z Żydami amerykańskimi na czele, postanowili "oczyścić" sobie rasę w zbrodniczy sposób rękoma Niemców. Motywacją tego czynu miała być podobno niższość kulturowa i materialna Żydów Aszkenazyjskich.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Na razie nie mam potw. na UP na e/u - ale układ zaczyna się rysować na UP...

czekamy - jeśli Twoje analizy się sprawdzą to może być ciekawie - sam miałem L w nocy - ale wyszedłem prawie na zero - potem S - i teraz L od 0724-.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

klonmarcin pisze:Na razie nie mam potw. na UP na e/u - ale układ zaczyna się rysować na UP...

czekamy - jeśli Twoje analizy się sprawdzą to może być ciekawie - sam miałem L w nocy - ale wyszedłem prawie na zero - potem S - i teraz L od 0724-.
Ja kolejne, ale tym razem potężne potwierdznie mam dziś gdzieś od północy.
Mianowicie została wyłamana LT, a dziś rano nam zrobili piękny klasyczny re-test pod wypowiedź makaroniarza.

Dodatkowo widać oRGR'a. Na ten moment jedyna opcja na zjazd do kolejnej bazy, to pokonanie 1.0675 - tak jak pisałem w wątku DT.

Dla mnie rejon 1.0675-1.0625 jest cholernie newralgiczny i kluczowy. Od tej strefy tak naprawdę w marcu rozpoczał się ruch do góry i szczerze wątpie że bez jakichś kluczowych decyzji ze strony ECB lub FED ten poziom tak po prostu padnie.


Ps. Swoją drogą dawno czegoś takiego nie widziałem. Siedzimy w bardzo wąskiej konsoli od 4 dni...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

No jak by nie patrzeć dużo ludzi wyczekuje tej korekty.... mi osobiście śmierdzi to, że nie wycieli SLi z przed 8 miesięcy... To by było coś nie normalnego w wykonaniu rynku gdyby dali ludziom zarobić na Lkach bez wycinki...
Marcinie Ty masz dobre oko, nie pokusiłbyś się o analize W1+MN? :)

Mpapiez

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Damfry pisze:No jak by nie patrzeć dużo ludzi wyczekuje tej korekty.... mi osobiście śmierdzi to, że nie wycieli SLi z przed 8 miesięcy... To by było coś nie normalnego w wykonaniu rynku gdyby dali ludziom zarobić na Lkach bez wycinki...
Marcinie Ty masz dobre oko, nie pokusiłbyś się o analize W1+MN? :)
Przecież nikt ślepy nie jest i każdy widzi że jest ogromny trend spadkowy, więc sorry winnetou ale Myślisz że nikt nawet częściowych zysków nie zrealizował ?

Podpowiedzieć Ci gdzie nastąpiła realizacja zysków ? Na 1.15, a przy 1.17 wręcz masowa realizacja zysków.
Ostre gwałtowny ruchy nie tworzą się przez kupywanie czy sprzedawanie, tylko poprzez zamykanie otwartych pozycji.

A co do wycinki, to już pięknie wycinali eskowiczów, którzy w okolicach 1.05 krzeczeli o parytecie, a przewieźli ich na 1.15.

Poza tym, ja na portalach "forexowych" cześciej widzę informację o eskach niż o elkach...
Generalnie jestem zdania że pokonanie tegorocznego low jest możliwe tylko jeżeli zostaną podniesione stopy procentowe lub zostanie zwiększone dodruk. IMO innej opcji nie ma, bo nie stało się nic, co by miało eur osłabiać.

Ps. A co do fajnej analizy W1 , to łap analizę atlanticosa : https://www.tradingview.com/x/LT5VPu2D/

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Let's flow.

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Nie będę polemizował czy ostre ruchu powodują zamknięcia pozycji czy otwieranie.... nie wiesz tego TY ani ja :)
żeby ktos mógł kupić ktoś musi sprzedać i na odwrót....Ruch świadczy o nierównowadze i tyle w temacie

Dla mnie ta właśnie wycinka Skowiczów jest zywym dowodem na to że kierunek jest spadkowy.... konsekwentnie napiszę- przed większym ruchem zawsze czyszczą SLe, dla tego oczekuję czystki Lkowiczów

NIe zarzekam się że korekty nie będzie, po prostu w mojej ocenie wykres się nie ułożył jeszcze na L, stąd moje pro spadkowe podejście :) Jak się wykręcimy na L sam będę pisał L L L :)


Co do Analizy.... z całym szacunkiem do Atlanticosa ale analiza Marcina była by dla mnie 100x wiarygodniejsza, dla tego skonkretyzowałem prośbę względem osoby :)

ODPOWIEDZ