Kombajn językowy

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Kombajn językowy

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Witam

Poszukuję informacji, opinii, na temat oprogramowania wspomagającego naukę języków obcych. Swojego czasu używałem supermemo do nauki angielskich słówek, brak mi porównania z czymś innym ale uważam że miało to całkiem dobry skutek, tym razem pytanie nie dotyczy konkretnego języka bo rozumiem że ten akurat ma najwięcej opracowanych metod nauki. Stąd takie ogólne pytanie.

Pozdrawiam

p.s. Sporo się pozmieniało na forum więc jeśli wątek znalazł się w nieodpowiednim dziale, proszę o jego przesunięcie.
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Kombajn językowy

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »


Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Kombajn językowy

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Tell Me More. Tyle, że nie wiem czy jest polska wersja. Generalnie od średnio zaawansowanych. Zróżnicowane zajęcia całkiem niezłe. Niemieckiego się po angielsku uczyłem ;)
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

krx69
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2012, 16:23

Re: Kombajn językowy

Nieprzeczytany post autor: krx69 »

Wersja DIY:
- program Anki
- blogi o nauce języków obcych(Z czego się uczyć? Jak się uczyć(shadowing)? Pomoce naukowe(np. anki)?): http://swiatjezykow.blogspot.com/ http://onaucejezykow.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Raikart
Gaduła
Gaduła
Posty: 178
Rejestracja: 11 lut 2011, 16:13

Re: Kombajn językowy

Nieprzeczytany post autor: Raikart »

Ja korzystam z ,,Edgard Profesor Henry 6.0 '' jest tego kilka wersji np: rozumienie ze słuchu i konwersacje, Gramatyka, Słownictwo


Przykład dla zestawu Słownictwo

http://www.youtube.com/watch?v=dapA_S_kBpU
Nic tak człowieka nie motywuje do nauki, jak bycie bankrutem.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Kombajn językowy

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Jeśli chodzi ci o metodę, którą można by łatwo pogodzić z tradingiem to znaczy spoglądać na wykresy wyczekując sygnału i jednocześnie uczyć się to niezły jest etutor. Jest to nauka ze strony internetowej a nie z programu. Można zmniejszyć okno przeglądarki aby wykresy były jednocześnie widoczne. Jest tam ciekawa opcja udźwiękowionego słownika na podstawie którego można tworzyć własne listy słówek z dużą ilością pełnych zdań co umożliwia ich naukę w kontekście. Trzeba dobrze poznać tą metodę nauki aby wychwycić wszystkie jej możliwości. Można spokojnie odtwarzać poszczególne zdania ucząc się ze słuchu i jednocześnie patrzeć w wykresy, można też automatycznie odtwarzać całą listę słówek i zdań.

Niezły jest też Profesor Henry ale chyba nie da się tak zrobić aby program działał na części ekranu chyba że coś się zmieniło bo z programem miałem do czynienia dawno temu.

klakier33
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:36

Re: Kombajn językowy

Nieprzeczytany post autor: klakier33 »

Kiedyś też próbowałem różnych programów (m.in. SuperMemo), ale nic to nie dawało, u mnie tak naprawdę solidna nauka i powtarzanie przyniosło efekty.

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: Kombajn językowy

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

do słówek bezkonkurencyjny program znajdziesz tutaj http://www.kubinska.eu/pl/programy , od razu pisz sobie synonimy w rodzaju "aggravating incriminatory - obciążający", jeśli chodzi o naukę zdań to polecam narzędzia: google translator, booki biznesowe z avaxhome, abbyy fine reader 11, jakiś roboczy blog, oraz rozszerzenie do przeglądarki w translacją w chmurkach (używam opery z "in-place translator") <= to jest bardzo wydajny model, 10 zeta się należy :wink:
ja na początku uczyłem się metoda Callana bo miałem pokazaną ścieżkę rozwoju, teraz zauważyłem jak dużo czasu zmarnowałem na naukę czasów i niepotrzebnych wyrazów, które odbiegają od kontekstów w jakich chcę używać języka, dlatego jeśli zajmujesz się jakąś konkretna tematyką to polecam ci słownictwo właśnie z jej obrębu
https://t.me/pump_upp

klakier33
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:36

Re: Kombajn językowy

Nieprzeczytany post autor: klakier33 »

Ooo, dzięki za propozycję, na pewno zerknę, w końcu do zaawansowanego poziomu jeszcze trochę mi trzeba. ;)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2510
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Kombajn językowy

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

klakier33 pisze:Kiedyś też próbowałem różnych programów (m.in. SuperMemo), ale nic to nie dawało, u mnie tak naprawdę solidna nauka i powtarzanie przyniosło efekty.
Dokładnie zaczyna mulić człowieka po jakimś czasie. Koleś który stworzył SuperMemo zakładał ze zapamiętywanie słówek będzie się odbywało przy pomocy mnemotechnik
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ