Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
lawka
Gaduła
Gaduła
Posty: 147
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:03

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: lawka »

Mysle ze ten https://www.mql5.com/en/signals/129797 expert wlasnie pomaga w pewien sposob niudacznikom . W sumie 32 usd / mc to niewiele.Warto zauwazyc ze prowadzi konto real w centach. niemniej kapital obrotowy jego subskrybentow oscyluje w okolicach 5 - 8 milionow dolarow. warto zauwazyc ze przyrost subskrybentow wzrosl od pazdziernika ub roku o 300 osob.
Chetnie zobaczylbym wypowiedzi sceptykow

Nieśmiertelny Trader

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Patryś pisze:Ale po co ktoś ma tu w ogóle udowadniać publicznie że zarabia? Żeby komuś zaimponować? Jakby na tym forum były chociaż studentki AWF-u zamiast bandy starych, sfrustrowanych facetów :D
Ja na przykład na razie nie zarabiam na day-tradingu (po roku jestem mniej-więcej na "0") ale wiem że jakbym zarabiał jakieś poważne pieniądze to w życiu nie wrzuciłbym do neta pełnego statementu z konta (co najwyżej wykres equity z zakrytymi ostatnimi cyframi). Bo niby po co? Żeby zaraz mieć skarbówkę na karku? I tak zaraz ktoś by powiedział że zrobiłem ten statement w pohotoshopie :D
Żeby pokazać, że osiągnęło się biegłość w danej dziedzinie i żeby pokazać że się da. Nie wiem w czym masz problem? Podatki i tak trzeba płacić. Dużo ludzi podpina się tutaj z kontami od 100zl do 200 tys, był nawet jeden z 500 tys ale nikt nie zarabia, kumasz? Większości z nas udaje się zarabiać przez kilka miesięcy by finalnie dostać wpier... :) Więc gdyby chociaż jedna Osoba pokazała że się da było by spoko. Tymczasem znam tylko kolegów po fachu z proptradingu co zarabiają a na forex nie poznałem nikogo w ciągu 7 lat jak Tu jestem :) Ty widocznie jesteś za krótko w tym światku :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: raposo »

lawka pisze:Mysle ze ten https://www.mql5.com/en/signals/129797 expert wlasnie pomaga w pewien sposob niudacznikom . W sumie 32 usd / mc to niewiele.Warto zauwazyc ze prowadzi konto real w centach. niemniej kapital obrotowy jego subskrybentow oscyluje w okolicach 5 - 8 milionow dolarow. warto zauwazyc ze przyrost subskrybentow wzrosl od pazdziernika ub roku o 300 osob.
Chetnie zobaczylbym wypowiedzi sceptykow
Sceptykiem bym się nie nazwał ale powiedzmy, że miałem do czynienia z takimi "cudami"... :)

Konto centowe ale real więc OK. Czas życia rachunku długi - super. Bardzo duża ilość transakcji i genialna skuteczność. Zatem gdzie ten haczyk... Otóż, średni zysk z transakcji ponad 4-krotnie niższy niż średnia strata. Zresztą po samym nachyleniu krzywej widać o co chodzi. Gridowanie, gdzie zapewne SL-em jest cały kapitał lub jego duża część. Na Equity widać zjazd z 16 400 na 7 600 w ciągu pół miesiąca. I w ciągu następnych 6 miesięcy odrobił zaledwie 1/3 tego zjazdu. Ewidentnie widać, że wcześniej szło bardziej dynamicznie więc strzelam, że gość zmniejszył wolumen i mnożnik po tej obsuwie, aby nie wystraszyć subskrybentów z których przecież ma wynagrodzenie.

I to właśnie dwa ryzyka:
1) podłączysz się w "gorszym" okresie i potem przez kolejne 1,5 roku będziesz odrabiał straty (albo do śmierci :) ).
2) ryzykiem jest strata całego kapitału i może się to stać nawet w dwa tygodnie, mimo, że będziesz mu wierny przez rok czy dwa.

Czy to jakkolwiek pomaga "nieudacznikom"? Szczerze wątpię. To raczej przedłuża nieświadomą agonię. Podłączasz się do tradera, który robi co chce, a Ty nie masz pojęcia dlaczego i specjalnie nic Cię to nie uczy. Zakładka "Whats new"? Napisze co potrzeba, aby podtrzymać subskrypcje. Co więcej pozostaje? Posłuchajcie Pana Prezydenta...
https://www.youtube.com/watch?v=VTBjyhMZj9I

Ale pewnie, jako dywersyfikacja strategii jest to jakiś sposób na możliwy dodatkowy zarobek, o ile wstrzelimy się w dobrym momencie.

W kwestii osób zarabiających na FX. Znam trochę takich osób (w tym siebie ? :) ) więc mogę zapewnić, że się da. Ale nikt nie będzie Ci tu na siłę udowadniać, że można, bo wplątanie w taką dyskusję na forach i fejsbukach ostatecznie zmierzało próśb, a nawet żądań, do przekazania dostępu do konta, podłączenia konta do myfxbooka, pokazania PIT-u, wyciągu z konta, a nawet zajrzenia do lodówki. Taka nieufna polska natura... :) Chociaż oszustów też nie brakuje ale wtedy ktoś ma w tym interes...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Pieniądze lubią spokój, jeżeli nic się nie sprzedaje ani nie naciąga ludzi to nie ma potrzeby żeby komuś cokolwiek udowadniać. Poza tym wg statystyk zarabianie na rynkach to nie jest fantastyka, ba są nawet firmy, które od wielu dekad z tego żyją.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

waz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 wrz 2007, 22:52

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: waz »

Mustafa pisze:... Poza tym wg statystyk zarabianie na rynkach to nie jest fantastyka, ba są nawet firmy, które od wielu dekad z tego żyją.
Brokerzy MM z pewnoscia. Pozostali brokerzy z prowizji.
Zarabiac ktos musi, po drugiej stronie (zakladam ze to nie broker MM) tez jest czlowiek do ktorego nalezy konto, i wtedy gdy ty tracisz na sell, on wlasnie zyskuje na Buy - ot i cala zagadka.
Nic w przyrodzie nie ginie - podobno ludzie jedynie.

-- Dodano: śr 15-02-2017, 9:53 --
raposo pisze: Na Equity widać zjazd z 16 400 na 7 600 w ciągu pół miesiąca. I w ciągu następnych 6 miesięcy odrobił zaledwie 1/3 tego zjazdu. Ewidentnie widać, że wcześniej szło bardziej dynamicznie więc strzelam, że gość zmniejszył wolumen i mnożnik po tej obsuwie, aby nie wystraszyć subskrybentów z których przecież ma wynagrodzenie.
Zjazd z 16400 byl spowodowany takze wyplata 6500.

Natomiast faktem pozostaje ze strategia wydaje sie ryzykowna.
Dobrze sie kreci , ale kiedys braknie kapitalu na pokrycie otwartych pozycji.

-- Dodano: śr 15-02-2017, 10:04 --

Osoby udostepniajace swoje strategie, oraz sygnaly ( jak np. https://www.mql5.com/en/signals/129797), uwazam za w pelni swiadome niedoskonalosci swojego sposobu gry. Wiedza, ze nie zaryzykuja sporego kapitalu gdyz mogloby to sie skoczyc wyzerowaniem konta. Natomiast znacznie lawiej liczyc na lut szczescia publikujac dane z realnego konta wtedy gdy strategia przynosi zyski. Zainteresowanie strategia rosnie, przyciagani zostaja nowi klienci a autor nie ryzykujac absolutnie nic, tylko swoje centowe konto i jakis maly depozyt, zgarnia calkiem pokazna sume z abonamentu.
Calkowicie bezstresowo na konto autora wplywaja dudki. W powyzszym przykladzie jest to ok. 64 k$ miesiecznie, z calkowitym brakiem odpowiedzialnosci, bo albo sie uda albo nie.
Tak jak w kazdym innym biznesie, jesli wstrzelisz sie w odpowiednim czasie z produktem badz usluga, zarobisz na rynku, podobnie ma sie ze strategia -poki dziala trzeba to wykorzystac.
Widzialem kilka kont PAMM na alpari, ktore przez okres 1-2 lat radzily sobie wysmienicie, by potem calkowicie wyzerowac.
Nie powierzylbym jakichkolwiek pieniedzy takiemu traderowi.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:

W kwestii osób zarabiających na FX. Znam trochę takich osób (w tym siebie ? :) ) więc mogę zapewnić, że się da. Ale nikt nie będzie Ci tu na siłę udowadniać, że można, bo wplątanie w taką dyskusję na forach i fejsbukach ostatecznie zmierzało do próśb, a nawet żądań, do przekazania dostępu do konta, podłączenia konta do myfxbooka, pokazania PIT-u, wyciągu z konta, a nawet zajrzenia do lodówki. Taka nieufna polska natura... :) Chociaż oszustów też nie brakuje ale wtedy ktoś ma w tym interes...
Samo sedno. Gdyby ktoś na forum pokazał zyskowną strategię przez miesiąc lub kwartał, to miałby przepełnioną skrzynke pocztową z czego 1/3 domagałaby się aby dokładnie pokazał im jak działa jego system, 1/3 chciałaby aby publikował nieodpłatnie sygnały, a ostatnia 1/3 chciałaby się podłączyć jako np PAMM. Aby móc prowadzić konto PAMM trzeba mieć jak się zdaje jakieś uprawnienia. Raposo wspominał kiedyś, że chcąc założyć takie konto klient zostanie zapytany przez brokera o uprawnienia do tego.
Ergo - osoba zarabiająca na fx musiałaby być masochistą aby to ujawniać na forum :lol:
Mówiąc wprost - nie ma żadnego interesu w ujawnianiu tego, iż ktoś zarabia na fx, a wierzę, że są takie osoby i to nawet na tym forum.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: raposo »

waz pisze:Zjazd z 16400 byl spowodowany takze wyplata 6500.

Natomiast faktem pozostaje ze strategia wydaje sie ryzykowna.
Dobrze sie kreci , ale kiedys braknie kapitalu na pokrycie otwartych pozycji.
Ach, pardon. Nie zauważyłem tego. Niemniej wszystko inne się nie zmienia :). Krzywa equity jednoznacznie wskazuje na to, co się tam święci.
waz pisze: Osoby udostepniajace swoje strategie, oraz sygnaly ( jak np. https://www.mql5.com/en/signals/129797), uwazam za w pelni swiadome niedoskonalosci swojego sposobu gry. Wiedza, ze nie zaryzykuja sporego kapitalu gdyz mogloby to sie skoczyc wyzerowaniem konta. Natomiast znacznie lawiej liczyc na lut szczescia publikujac dane z realnego konta wtedy gdy strategia przynosi zyski.
Dokładnie! Tak samo to widzę. Niestety, sam model wynagrodzenia do tego nakłania. W przypadku procentu od zysków zarządzający są mniej podatni na takie strategie.
Aby móc prowadzić konto PAMM trzeba mieć jak się zdaje jakieś uprawnienia. Raposo wspominał kiedyś, że chcąc założyć takie konto klient zostanie zapytany przez brokera o uprawnienia do tego.
A widzisz, tylko u tych porządnych brokerów :). Udasz się na Belize czy "Wyspy Wiecznego Szczęścia" to prawdopodobnie broker nie zapyta się Ciebie nawet o ukończoną podstawówkę... :D Tyle, że prowadząc PAMM u takiego broka jak tu przekonać bogatych inwestorów, aby Ci powierzyli swoje dolary...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: quapi »

JAREK67 pisze:Czyżby Paweł Kowal z "FjakFX" https://www.facebook.com/Pawe%C5%82-for ... cation=ufi zaginął w akcji? Nie wiedziałem, że za pieniądze swój system udostępniał. Zaglądałem tam co jakiś czas, wyglądało na to ze sprawy idą w dobrym kierunku.
niby jest tak:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 3321135883
prowadził też zeszłej jesieni tu na nawi dziennik, gdzie wyniki były bardzo stabilne
http://forex-nawigator.biz/forum/marzen ... 28370.html

do sieroty - skąd informacja, że Paweł Kowal i fxjk11 to ta sama osoba?
2. Zainwestowalem w kolege Pawla. https://www.facebook.com/FjakFx/?fref=ts Zaplacilem za system 1600 PLN z jakimis pierd**** tabelkami. Mialo byc wspaniale, jakies max 1,25 % dziennie... I co ? Tak duzo nie chcialem, pogniewac tez bym sie nie pogniewal, ale byl obiecujacy. Kicha, kisi sie od kilku dni na minusie. Podobno bylo byc na plusie, odrabianie strat, ale mentorowi cos nie wychodzi. Poszukalem, poszperalem i Pawel to pewnie ten sam Pan co opisywany jest w watku dziennik-prostego-skutecznego-trejdingu-kontynuacja-t26550.html. Nick fxjk11. Niestety, wygooglowalem go za pozno, jak juz kasa byla na jego koncie.
pozdrawiam
The irresistible force met the immovable object

Nieśmiertelny Trader

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Mustafa pisze:Pieniądze lubią spokój, jeżeli nic się nie sprzedaje ani nie naciąga ludzi to nie ma potrzeby żeby komuś cokolwiek udowadniać. Poza tym wg statystyk zarabianie na rynkach to nie jest fantastyka, ba są nawet firmy, które od wielu dekad z tego żyją.
No właśnie, firmy ;)

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jestem nieudacznikiem forexowym Szukam rozwiazania

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Problem jest gdzie indziej, niedoświadczony spekulant czy ynwestor wpłaca jakiś byle jaki depozyt i myśli, że w kilka tygodni zrobi fortunę, będzie kręcić po kilka tys % i w ten sposób da się z tego żyć. Większość ludzi przeszła z akcji na FX , bo TAKIE były reklamy, że na FX szybko się dorobią. Był gdzieś wątek o tych durnych reklamach.

Tu jest o tym szerzej powiedziane https://www.youtube.com/watch?v=9mebXqpq5DY
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ