Jakie jest Twoje EA

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.

Jakie jest Twoje EA???

Moje EA daje profity
12
48%
Do tej pory nie napisałem EA które daje profity
6
24%
Po doświadczeniach stwierdzam że szkoda czasu na pisanie EA
7
28%
 
Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
davit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 05 wrz 2008, 19:42

Jakie jest Twoje EA

Nieprzeczytany post autor: davit »

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z programistami w świecie FOREX. Wiadomo, że nie każdy ma czas na trading i marzy o tym aby zastąpić siebie jakimś automatycznym rozwiązaniem co nie zawsze jest możliwe albo wcale? Dlatego tworze taką mała ankiete która mnie zmobilizuje lub zniechęci do programowania. I zapytania kieruje bardziej w strone EA niż wskaźników. Pytania są kierowane do programistów lub osób które zleciły napisanie EA i jest to ich własny pomysł lub modyfikacja jakiegoś innego EA.
Z góry dziękuje za odpowiedzi, komentarze mile widzane :)

StudenTM84
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 07 maja 2009, 21:08

Nieprzeczytany post autor: StudenTM84 »

davit pisze:i marzy o tym aby zastąpić siebie jakimś automatycznym rozwiązaniem co nie zawsze jest możliwe albo wcale
może powiem tak: nie wiele jest rzeczy których nie da się zaprogramować... Tzn. jak masz dobry pomysł to tylko kwestia wiedzy, doświadczenia i czasu, żeby to zaprogramować...
Jeśli czegoś się nie da zaprogramować to w większości przypadków wynika to z tego iż są to rzeczy subiektywne tzn. takie, które odnoszą się do twojego widzimisię w bieżącej chwili :) Przykładowo, jeśli podejmujesz decyzje otwarcia pozycji na czuja to jest oczywiste, że raczej tego nie zaprogramujesz natomiast jak masz jakąś dobrze sprecyzowaną strategię to powinno się ją bardzo łatwo przerobić na kod.
Często dużo problemów sprawia to, że ludzie sami nie są świadomi, że wiele rzeczy w ich strategii jest subiektywna lub po prostu nie potrafią dokładnie opisać swojej strategii w każdej możliwej sytuacji (takie początkujące błędy).
Dobrym przykładem są strategie bazujące na liniach oporu i wsparcia - z teoretycznego punktu widzenia da się takie linie zaprogramować natomiast z praktycznego już będzie ciężko bo każdy sam decyduje jak one przebiegają i jak je interpretować (jaką decyzje podjąć).
davit pisze:tworze taką mała ankiete która mnie zmobilizuje lub zniechęci do programowania.
Myślę, że nie powinieneś się kierować ankietą dot. wyników różnych EA... Programowanie to przede wszystkim bardzo przydatna i ciekawa umiejętność. Natomiast ciężko jest stworzyć coś co działa w dłuższym okresie... Tak samo jest z opisanymi strategiami m.in. na tym forum - ile z nich rzeczywiście się sprawdza?! Myślę, że dużo się nie pomylę jeśli powiem, że żadna :D Tak samo jest z EA - nie wiele jest takich działających ale jak już jakąś zrobisz to nie będziesz musiał siedzieć cały dzień przed tym malutkim ekranem :).
Poza tym umiejętność programowania pozwoli Ci przede wszystkim łatwo i szybko (a przede wszystkim obiektywnie) sprawdzić wyniki różnych strategii w dłuższym okresie czasu - wystarczy tylko zaprogramować i wrzucić do testera :)
Pozdrawiam
Pewnych rzeczy nie można odkryć;
lecz tego nie stwierdzisz odgadywaniem ani snuciem domysłów;
nie, musisz być cierpliwy i przeprowadzić doświadczenia,
aż odkryjesz, że nie możesz czegoś poznać.
Mark Twain :)

2009
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:16

Nieprzeczytany post autor: 2009 »

musisz miec 100% mechaniczna metode interpretacji kursu aby moc ja zaprogramowac


w czystej teorii kurs sam wykres sklada sie z cen oraz przedzialow czasowych...
a wszysko to... jest zwyklymi danymi matematycznymi

jesli chodzi o matematyke i programowanie... to prawie to samo :)

-------------------------

a pierwsza rzecza na ktora powinien odpowiedziec sobie kazdy pytajacy czy warto sie brac za programowanie?

jest to czy warto sie bylo brac, za inwestowanie reczne i czy mi wyszlo?
bo jesli ktos nie opanowal dosc dobrze chociazby demo

to piszac strategie EA bedzie tylko bladzil...


...
takie jest moje zdanie ale wiedza ktora zdobywa sie przy uczeniu programowania jest przydatna i polecam kazdemu kto ma troszeczke za duzo czasu

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

mnie do nauki mql`a sklonilo kilka rzeczy
.....raz to ze czesto gesto siedzialem po kilka godzin przy kompie sleczac i gapiac sie w monitor czekajac na sygnal kupna/sprzedazy .... na ale wkoncu cza wyjsc do pracy wracam i co widze piekny moment wejscia na rynek a ja bylem w pracy :/ . Napewno koazdy mial taki przypadek wiec wie jak to jest :)
... dwa fajnie udalo mi sie chyba wykombinowac system do gry na fx wiec cza go teraz sprawdzic i zaczyna sie reczne przewijanie wykresow i sprawdzanie kazdego warunku nie trudno o blad :)
.. faktycznie ciezko a nawet czasami bardzo ciezko jest zaprogramowac jakis system w szczeglnosci gdy sa to systemy intuicyjne i uznaniowe wtedy if-ow jest wiecej niz gwiazd na niebie ale jak juz skonczysz to tak jak rekalma mowi ...... BEZCENNE :)
... programowanie dla mnie kiedys czrna magia :) teraz nie wyobrazam sobie gry na fx bez tego :)
od czasu do czasu sobie zerkam czy autoamciki sobie smigaja prawidlowo czy cos zarobily czy znowu moj kochany broker utrudnia mi zycie i wrcam do zabawy z synkiem :)
.. tak ze moje zdanie jest takie ze umiejetnosci programowania nie utrudnia a znacznie ulatwia walke z Panem FX :)

pzdr Andrzej
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Samograje robia swoje , ale i tak trzeba bez ich pomocy cholernie ciezko pracowac. Dla milosnikow bezryzykownego szmalu ..... ogladac fora i sie podniecac.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
davit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 05 wrz 2008, 19:42

Nieprzeczytany post autor: davit »

Dzięki wszystkim za wypowiedzi i udział w sondzie. Wnioskować z niej można że mało ludzi programuje lub nie każdy lubi głosować :wink:
z postów wynika że największy problem jest zawarcie w kodzie subiektywizmu :wink: a patrząc na forum to coraz więcej pojawia się sytemów opartych własnie tylko na cenie i jej obserwacji oraz wyciagania wniosków.
Za programowanie się napewno wezme bo tworzenie czegoś jest zawsze pasjonujące :)

jarod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2009, 09:41

Nieprzeczytany post autor: jarod »

Ea jak najbardziej, choćby takie półautomaty wspomagające grę (obsługujące zlecenia złożone z palca), bo oprócz wejścia równie ważne jest wyjście a wtedy ea wyczeka odpowiedni moment bez emocji i zamknie dokładnie tam, gdzie trzeba.

ODPOWIEDZ