Interactive Brokers

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Lipa. Wygląda, że nie wiadomo kiedy IB ruszy w Polsce
https://strefainwestorow.pl/artykuly/20 ... j-gieldzie

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Róznież chciałem otworzyć biuro w IB i bez problemu udało mi się to.

Zajęło mi to3 dni, bo zadawali mailowo pytania dotyczące mojej pracy zawodowej. W końcu otrzymałem informację, że gratulują - konto zostało otwarte.

Na razie zbieram te wymagane 10000 $ aby wpłacić do nich, by móc zacząć grać. Chociaż słyszałem, że ludzie wpłacali mniejsze kwoty i też nie było problemu ze składaniem zleceń. Kwestia tylko depozytu zabezpieczającego.
Jeżeli dobrze policzyłem to bez 5000 $ nie mam co otwierać rynku S&P500, na którym chciałbym grać.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

webskitrader pisze:Róznież chciałem otworzyć biuro w IB i bez problemu udało mi się to.

Zajęło mi to3 dni, bo zadawali mailowo pytania dotyczące mojej pracy zawodowej. W końcu otrzymałem informację, że gratulują - konto zostało otwarte.

Na razie zbieram te wymagane 10000 $ aby wpłacić do nich, by móc zacząć grać. Chociaż słyszałem, że ludzie wpłacali mniejsze kwoty i też nie było problemu ze składaniem zleceń. Kwestia tylko depozytu zabezpieczającego.
Jeżeli dobrze policzyłem to bez 5000 $ nie mam co otwierać rynku S&P500, na którym chciałbym grać.
Są jakieś regulacje, że minimum depozyt 10 000$ aby zrobić powyżej iluś trade'ów tygodniowo.
Na strefie napisano ostatnio, że dostęp do GPW będzie pod koniec 2017 https://strefainwestorow.pl/artykuly/20 ... ers-na-gpw

QuinetiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2011, 15:27

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: QuinetiQ »

raposo pisze:Z tego co wiem to na razie IB chce tylko podłączyć się pod GPW, a nie otwierać biuro w Polsce i zwojować tutejszy rynek. Zresztą nie tak dawno czytałem, że mają plan odciąć się od małych detalistów, a to by wykluczało atak na polski rynek.

Nie wiem czy kiedyś próbowałeś otworzyć konto w IB ale mi kilka lat temu to zajęło ponad miesiąc, a ostatecznie odrzucono moją aplikację bez podania jakiegokolwiek powodu :). I podobna sytuacja miała miejsce w przypadku kilku moich znajomych. Nawet nie pamiętam czy komukolwiek się udało :D
W styczniu otworzyłem rachunek w IB bez problemu. Jestem amatorem-detalistą.

Z pewnością będzie konkurencją dla reklamujących się na tym forum brokerów.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: raposo »

QuinetiQ pisze:
raposo pisze:Z tego co wiem to na razie IB chce tylko podłączyć się pod GPW, a nie otwierać biuro w Polsce i zwojować tutejszy rynek. Zresztą nie tak dawno czytałem, że mają plan odciąć się od małych detalistów, a to by wykluczało atak na polski rynek.

Nie wiem czy kiedyś próbowałeś otworzyć konto w IB ale mi kilka lat temu to zajęło ponad miesiąc, a ostatecznie odrzucono moją aplikację bez podania jakiegokolwiek powodu :). I podobna sytuacja miała miejsce w przypadku kilku moich znajomych. Nawet nie pamiętam czy komukolwiek się udało :D
W styczniu otworzyłem rachunek w IB bez problemu. Jestem amatorem-detalistą.

Z pewnością będzie konkurencją dla reklamujących się na tym forum brokerów.
W takim razie chyba pora na kolejne podejście ;). Dzięki za info.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

olds

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: olds »

Traduje w IB od 2009 roku. Broker bez zarzutu z jednym zastrzeżeniem. To miłe, że chcą umożliwić handel akcjami i derywatami notowanymi na GPW, ale do jasnej cho..ry może wreszcie dołączą PLN do walut w których można prowadzić konto. Nieustanny hedge USD doprowadza mnie do szału. Na poniższym wykazie znajdziecie nawet egzotyczne waluty , PLN brak:
Obrazek
upload gifs

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

olds pisze:Traduje w IB od 2009 roku. Broker bez zarzutu z jednym zastrzeżeniem. To miłe, że chcą umożliwić handel akcjami i derywatami notowanymi na GPW, ale do jasnej cho..ry może wreszcie dołączą PLN do walut w których można prowadzić konto. Nieustanny hedge USD doprowadza mnie do szału. Na poniższym wykazie znajdziecie nawet egzotyczne waluty , PLN brak:
Obrazek
upload gifs
Z tego co wiem to można już prowadzić w InteractiveBrokers subkonto w PLN i dokonywać nawet wpłat w polskich złotych na ich konto prowadzone w polskim banku (brak opłat za SWIFT/SEPA). Wprowadzono to bodajże w tym roku. Nie wiem jak to jest ze starymi kontami sprzed iluś tam lat. Może trzeba się ich podpytać.

olds

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: olds »

jamesfisher pisze: Z tego co wiem to można już prowadzić w InteractiveBrokers subkonto w PLN i dokonywać nawet wpłat w polskich złotych na ich konto prowadzone w polskim banku (brak opłat za SWIFT/SEPA). Wprowadzono to bodajże w tym roku. Nie wiem jak to jest ze starymi kontami sprzed iluś tam lat. Może trzeba się ich podpytać.
Chyba jednak nie. Strona wyboru Base Currency (to ten załączany skan) wymienia konkretnie w jakiej walucie może być prowadzone konto. Walutę konta można zmienić w dowolnym momencie : "Use this page to modify the base currency of your account. Your base currency determines the currency of translation for your statements and the currency used for the determination of margin requirements. In addition, charges related to market data and research, inactivity fees and commission on Forex trades are also charged in your base currency.
Note: Base currency changes will not take effect until the next trading day."
Nie wiem jak to jest z wpłatami, może i można w PLN, ale potem tak czy siak konto będzie prowadzone w walucie jaką wybierzesz na podstawową.

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Napisałem do IB wiadomość, w której pytam czy jest możliwość posługiwania się tam PLN. A Jeśli nie, to czy w najbliższym czasie planują wprowadzić taką możliwość.

Zobaczymy co odpiszą.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

@jamesfischer

Wydaje mi się że możesz mieć konto w PLN-ach do gry na samych walutach. Jeśli chodzi natomiast o inne produkty (akcje, futures, opcje) to niestety w złotówkach konta mieć nie można.

ODPOWIEDZ