Informatyk

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy jesteś z zawodu informatykiem? (programista, administrator sieci itp)

tak
37
30%
nie
85
70%
 
Liczba głosów: 122

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Tymek pisze:Wiesz mówi się, że dobry informatyk robi mało za duże pieniądze Wink
Wiesz, czy mógłbyś nie robić bałaganu w moim wątku? To nie jest wątek o "oświeconych prawdach życiowych".:)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

jasonbourne pisze:Wiesz, czy mógłbyś nie robić bałaganu w moim wątku?
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie,więc myślałem,że jest to temat śmieciowy.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
Gwyn_Bleidd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 11:58

Nieprzeczytany post autor: Gwyn_Bleidd »

Jak Tymkowi ktoś nie odpowie na pytanie, to od razu temat je do dupy ;DD
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

...
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Borek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2007, 12:26

Nieprzeczytany post autor: Borek »

chciałbym się zapytać jaki jest sens tej ankiety ?

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Juz, za pozno (jest za duzo glosow), ale chodzilo mi o to, zeby wprowadzic jeszcze pare jakis ciekawszych grup zawodowoch. (oczywiscie wiadomo, ze jak by wystepowala grupa "student" to byla by to duuza czesc ;) )

a&z

Nieprzeczytany post autor: a&z »

Ta ankieta wbrew pozorom ma głęboki sens. Jak widać informatycy są procentowo znaczącą grupą graczy. Sam uprawiam ten zawód i sądziłem , że stanowić to będzie przewagę , dziś oceniam że jest to fatalne obciążenie. Okazało się (w moim przynajmniej przypadku) , że przez lata pracy jako programista głęboko zakorzeniło mi się , że prawidłowo zbudowany program działa jak należy a jeśli zdarza się , że nie działa to wystarczy przejrzeć algorytm, uwzględnić sytuacje nadzwyczajne i będzie dalej działał. Przez to parę lat próbowałem zalgorytmizować rynek systemami mechanicznymi budowanymi na zwykłych indykatorach, potem analizą cykli częstotliwościową i amplitudową a na końcu rok poświęciłem sieciom neuronowym. Bogu dzięki, że mam to wszystko za sobą.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Ja za to, uważam, że doświadczenie zawodowe (informatyk) znacznie mi pomaga poruszać się w temacie ea, błędów ea, vps, terminali, serwerów dedykowanym, klastrowania vps, pingów, itp.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

a&z pisze:Ta ankieta wbrew pozorom ma głęboki sens. Jak widać informatycy są procentowo znaczącą grupą graczy. Sam uprawiam ten zawód i sądziłem , że stanowić to będzie przewagę , dziś oceniam że jest to fatalne obciążenie.
Mniej więcej o to chodzi. Po prostu chciałem sprawdzić jaki % stanowią informatycy, bo wydawało mi się, że duży i tak jest. I też mi się wydaje, że ten zawód jest obciążeniem, bo generalnie osoby z branży IT to umysły ścisłe, rewelacyjni w matmie i fizyce, ale przeważnie mający problemy z takimi pojęciami jak emocje czy uczucia (niech ktoś spróbuje zdefiniować miłość, a już tym bardziej opisać ją matematycznie, to przecież absurd:)))))))). A moim zdaniem, rozumienie emocji zarówno swoich jak i innych osób ma bardzo duże znaczenie na giełdzie.

I w sumie tyle, ankieta to przejaw zwykłej ciekawości.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Ty Jason chyba nie jesteś informatykiem. Skoro więc nie informatycy wypowiadają się czy informatyka jest obciążeniem czy też nie to ja jako kolejny nie informatyk wtrącę swoje trzy grosze. Pamiętam, że kiedyś napisałem na forum, że umysły ścisłe nie radzą sobie na FX bo ... już dokładnie nie pamiętam dlaczego. Nawet ktoś się obruszył z tego powodu choć zaznaczam to nie były moje słowa ale pewnego doktora ekonomii chyba z SGH, który ma spore doświadczenie na tym rynku jako trader, i jego słowa cytowałem. Może to zależy do czego wykorzystujemy tą matematykę i jak do tego podchodzimy. Przecież jest ten cały handel algorytmiczny i wydaje mi się, że matematyka tu bardzo pomaga. Jeśli chodzi o uczucia i emocje to ważne jest ich poskromienie a to już chyba zależy od naszego charakteru a nie zawodu. Chociaż ja wiem, może próba zrozumienia emocji własnego EA jakie się napisało, tego co czuje, zrozumienie relacji między programistą a EA, tego co ich łączy, wniosłoby wiele do tradingu.
A tak w ogóle pamiętajmy, humaniści też mają swoje odchyły. :wink:

ODPOWIEDZ