ICT Concepts- TIME & PRICE

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Proponuje pokazać wejście z konkretnym poziomem (entry) oraz SL i potencjalnym TP. Przykład dużo więcej powie niż sam opis ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
26 wrz 2023, 11:03
Proponuje pokazać wejście z konkretnym poziomem (entry) oraz SL i potencjalnym TP. Przykład dużo więcej powie niż sam opis ;)
Masz tam Sell Stop i Sell Limit.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
26 wrz 2023, 11:28
Cblondyn pisze:
26 wrz 2023, 11:03
Proponuje pokazać wejście z konkretnym poziomem (entry) oraz SL i potencjalnym TP. Przykład dużo więcej powie niż sam opis ;)
Masz tam Sell Stop i Sell Limit.
SL i ewentualnie TP też mile widziany.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

MAMY 7 PODSTAWOWYCH PD ARRAY. Czyli kluczowe poziomy do których cena ciągnie i albo je respektuje, albo odrzuca
W HIERARCHII OD NAJWAŻNIEJSZEGO:
Wyobraźcie sobie że poniżej jest wykres np. 15 minutowy, widzicie oczywisty wierzchołek i dołek. W tym całych ruchu wydarzyły się zlecenia w postaci formacji poniżej:

1. OLD HIGH/LOW
2. REJECTION BLOCK
3. ORDER BLOCK
4. FAIR VALUE GAP (FVG)
5. LIQUIDITY VOID
6. BREAKER
7. MITIGATION BLOCK
----- EQUILIBRIUM (czyli 50%)-------------
7. MITIGATION BLOCK
6. BREAKER
5. LIQUIDITY VOID
4. FAIR VALUE GAP (FVG)
3. ORDER BLOCK
2. REJECTION BLOCK
1. OLD HIGH/LOW

Cena krąży pomiędzy tymi PD Array cały czas, spróbuje je opisać póżniej, jednak bez podstawowej wiedzy nie dużo wam to powie.
Dlatego muszę zacząć od początku od wyjaśnienia jednej pojedynczej świeczki i wrócimy do tego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Cblondyn pisze:
26 wrz 2023, 11:36
ninjaproject pisze:
26 wrz 2023, 11:28
Cblondyn pisze:
26 wrz 2023, 11:03
Proponuje pokazać wejście z konkretnym poziomem (entry) oraz SL i potencjalnym TP. Przykład dużo więcej powie niż sam opis ;)
Masz tam Sell Stop i Sell Limit.
SL i ewentualnie TP też mile widziany.
W indexach albo inaczej na różnych platformach są różne wizualizacje wejść.

Jak kupuje -> BUY (czyli ta niebieska linia u mnie na wykresie, za ile kontraktów wchodzę, dzisiaj za 3) -> stawiam mój stop loss -> czyli sell stop -> potem target, czyli -> sell limit. Mam nadzieję że to wyjaśni sprawę.

Na innym moim wykresie masz strzałki jak już jest po całym wejściu/wyjściu, niebieskie strzałki kupują, czerwone sprzedają. Nie ma u mnie, że sobie pociągnę sl i tp od wejścia, to nie demo.
Jak będę wchodził na demo to powiem, że to demo.

Dlatego wczoraj pisałem, dla każdego kupującego musi transakcja odwrotna. Jak ja tam u góry sprzedaje, to ktoś kupuje, bo myśli że lecimy dalej w górę :idea:

BUY->SELL / SELL->BUY

Często bęęziesz widział u mnie (jak kupuje), że Sell stop jest powyżej wejścia -> bo zarządzam pozycją jak najszybciej mi da cena i redukuję ryzyko, jak mnie wybije to raczej się myliłem (czyli zamknie poniżej 50% Order Blocka - w tym wypadku) nie dam jej pociągnąć mnie w minus, bo to jest poziom inwalidacji mojego wejścia, nie tego oczekiwałem od ceny i czekam.
Oczywiście na początek musisz dać cenie przestrzeni trochę nie możesz po 5sek przestawić stopa do wejścia i się dziwić że ciebie wybiło. Przestawiam, jak mi pokaże, że jestem ze Smart Money w tym samym kierunku. W tym wypadku jak przebijemy świeczkę z ok 3:20am ten wierzchołek, nie che widzieć ceny więcej na dole.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2023, 11:57 przez MauiBreaker, łącznie zmieniany 1 raz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Na jednym ze zdjęć jest cena Sell limit z poziomu 18833. Czy pozycja została otwarta bo w tej chwili u mnie jest cena 14850? A godzine temu był szczyt na poziomie 14887. Czy druga pozycja Sell limit (14874) też została otwarta?

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Cblondyn pisze:
26 wrz 2023, 11:51
Na jednym ze zdjęć jest cena Sell limit z poziomu 18833. Czy pozycja została otwarta bo w tej chwili u mnie jest cena 14850? A godzine temu był szczyt na poziomie 14887. Czy druga pozycja Sell limit (14874) też została otwarta?
18833? tam jeszcze nie byliśmy w historii?

Moja średnia cena otwarcia 3 pozycji (bo wchodziłem 3 razy po 1 kontrakcie) jest 14808,50 jak cena doszła do 14833 zamknęło mi 2 kontrakty i pozostał 1 zamknięty wyżej na NWOG 14878. Tam gdzie jest Sell limit to ja realizuje zyski, a nie sprzedaje, że idę w shorta.

Jeśli chodzi o różnicę w cenie to jaki masz otwarty wykres. CFD? -> będzie inna cena bo to od brokera zależy.

Masz pewnie NASDAQ CFD -> musisz mieć / nie musisz, ja mam NQZ2023 -> FUTURES. NQ -> Nasdaq, Z-> Grudzień (Contract), 2023 rok
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2023, 13:18 przez MauiBreaker, łącznie zmieniany 1 raz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

A możesz podać aktualny wykres bo prawdopodobnie mamy różnicę w cenach. Ja mam dostęp do CFD na NASDAQ.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Cblondyn pisze:
26 wrz 2023, 12:10
A możesz podać aktualny wykres bo prawdopodobnie mamy różnicę w cenach. Ja mam dostęp do CFD na NASDAQ.
Jak masz CFD to zawszę będzie różnica, obojętnie jaki CFD weźmiesz i u każdego brokera będzie inna cena, nic z tym nie zrobimy.
Jak chcesz mieć jedną to tylko futures :idea:
Najczęściej jest to płatna usługa jakieś 5$ za miesiąc przynajmniej na TradingView, jak darmowe to będzie chyba opóznienie 5 minutowe, ale cenę można czytać do testów. Także polecam platformę -> TradingView

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MauiBreaker pisze:
26 wrz 2023, 13:17
Cblondyn pisze:
26 wrz 2023, 12:10
A możesz podać aktualny wykres bo prawdopodobnie mamy różnicę w cenach. Ja mam dostęp do CFD na NASDAQ.
Jak masz CFD to zawszę będzie różnica, obojętnie jaki CFD weźmiesz i u każdego brokera będzie inna cena, nic z tym nie zrobimy.
Ale to żaden problem. Bo wykresy wyglądaja bardzo podobnie a różnica punktowa jest stała. :)
Wyceny CFD są w oparciu o kontrakty futures.

ODPOWIEDZ