HotForex

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
6
33%
Poza paroma minusami są ok
2
11%
Przeciętny
6
33%
Mają wiele wad
1
6%
Stanowczo odradzam:
3
17%
 
Liczba głosów: 18

Mariano
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2016, 19:51

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: Mariano »

Bardziej opłaca się prowadzić rachunek w PLN czy w jakiej walucie? Ma to jakieś znaczenie ? Bo widzę że w HotForex są dostępne różne typy kont.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10002
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Znaczenie ma to takie, że jeśli mieszkasz w Polsce, zarabiasz w PLN i wydajesz także w PLN, to tym sposobem unikasz jakiegokolwiek ryzyka walutowego (zmianą kursu waluty bazowej konta w stosunku do złotówki, na czym możesz dodatkowo stracić/zarobić) oraz nie musisz dokonywać przewalutowania przy wpłatach/wypłatach środków.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mariano
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2016, 19:51

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: Mariano »

raposo pisze:Znaczenie ma to takie, że jeśli mieszkasz w Polsce, zarabiasz w PLN i wydajesz także w PLN, to tym sposobem unikasz jakiegokolwiek ryzyka walutowego (zmianą kursu waluty bazowej konta w stosunku do złotówki, na czym możesz dodatkowo stracić/zarobić) oraz nie musisz dokonywać przewalutowania przy wpłatach/wypłatach środków.

Dziękuję za odpowiedź. Handlujesz u brokera Hot Forex ??

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10002
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mariano pisze:
raposo pisze:Znaczenie ma to takie, że jeśli mieszkasz w Polsce, zarabiasz w PLN i wydajesz także w PLN, to tym sposobem unikasz jakiegokolwiek ryzyka walutowego (zmianą kursu waluty bazowej konta w stosunku do złotówki, na czym możesz dodatkowo stracić/zarobić) oraz nie musisz dokonywać przewalutowania przy wpłatach/wypłatach środków.

Dziękuję za odpowiedź. Handlujesz u brokera Hot Forex ??
Nie ale chyba miałem tam kiedyś konto ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mariano
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2016, 19:51

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: Mariano »

raposo pisze:
Mariano pisze:
raposo pisze:Znaczenie ma to takie, że jeśli mieszkasz w Polsce, zarabiasz w PLN i wydajesz także w PLN, to tym sposobem unikasz jakiegokolwiek ryzyka walutowego (zmianą kursu waluty bazowej konta w stosunku do złotówki, na czym możesz dodatkowo stracić/zarobić) oraz nie musisz dokonywać przewalutowania przy wpłatach/wypłatach środków.

Dziękuję za odpowiedź. Handlujesz u brokera Hot Forex ??
Nie ale chyba miałem tam kiedyś konto ;).

Ok dzięki za pomoc, przetestuje sobie tam konto. Pozdrawiam

-- 26 lis 2016, 10:51 --

Jestem po kilku dniach testów konta zero w hotforex, polecam wszystkim świetna sprawa.

gibon2277
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2014, 09:33

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: gibon2277 »

2 dni testów i taki szał? :lol: A tak na serio, też przymierzam się do tego konta zero, mogliby jeszcze minimalnie zejść z prowizji, z zerowymi spreadami to byłoby coś. Jak egzekucja na tym koncie?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10002
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

gibon2277 pisze:2 dni testów i taki szał? :lol: A tak na serio, też przymierzam się do tego konta zero, mogliby jeszcze minimalnie zejść z prowizji, z zerowymi spreadami to byłoby coś. Jak egzekucja na tym koncie?
I to w dodatku konta demo... :D
Widzę, że prowizje to 0,0040% / 0,0060 % od wartości transakcji. Dwukrotnie więcej niż średnia rynkowa u STP/ECN. Czy to aby na pewno rekompensuje "zerowe" spready? Pytanie też jak często i na jakiej podstawie są zerowe.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mariano
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2016, 19:51

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: Mariano »

Spokojnie Panowie, jestem początkujący. Testuje narazie HotForex. Potem zobaczymy.

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

Z tymi spreadami na koncie zero to jest tak. Jednocześnie handlowałam przez jakiś czas u nich na rachunku zero i w ic markets. Porównując te dwa konta to IC markets wychodzi taniej, ale trzeba mieć więcej środków, żeby się opłacało bo sama wypłata kosztowała mnie około 150zł. Depozyt wycofałam bezpłatnie na kartę, ale za wypłatę zysku już trzeba zapłacić 20 AUD plus to co bierze bank pośredniczący, wyszło około 150zł, a zabolało mocno bo wypłaciłam około 1000$ zysku, więc procentowo zmniejszyło to mój zysk. Jak ktoś wpłaca większe środki i nie będzie sie bawił 0,01 to Ic markets lepszy, ale jak ktoś chce mieć tani rachunek do scalpu i wpłacić powiedzmy 50-100$ to hotforex zero będzie zdecydowanie lepszy. Ten spread zazwyczaj jak nie jest zerowy to wynosi np. 2 punkty więc i tak extremalnie mało, do tego dochodzi prowizja. U każdego brokera warto tą prowizje zmniejszać sobie zwrotami ze spreadu, w IC markets miałam efektywnie 1,6$ za 1 lot mniej, w hotforex 2-3$ za lota mniej, wtedy to już zaczyna się bardzo opłacać. Wg mnie na rachunku zero jest szybsza egzekucja niż w ic markets, u obu brokerów handlowałam wolumenem 0,01-01 lota nie więcej. Szkoda, że w hf na zero nie da się mieć dźwigni 1:200 wtedy byłoby dużo lepiej.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10002
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Oczywiście, że w HF będziesz miała lepszą egzekucję, bo serwery są dużo bliżej. W IC Markets serwery są w... Australii i Nowym Jorku więc z którym się nie połączysz to strzelam, że ping zacznie się od 200-300 ms w górę, gdzie u europejskich standardem jest 30-60 ms (u polskich 10-30 ms).

Pomijając już kwestie zwrotów, bo te można mieć i u brokerów z niższą prowizją to de facto spready na koncie Zero są rynkowe, jak u brokerów STP/ECN. 0,2 pips to standard na EUR/USD u większości jaką znam, a są też tańsi, ale przy tym HF ma 2x większą prowizję. Ewidentnie niszowy rodzaj kont z dobrym, naciągniętym marketingiem (Zero spread, gdzie spready nie są "zero") - tak to widzę.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ