FXsalt , www.fxsalt.com

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
inso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2010, 11:16

Nieprzeczytany post autor: inso »

uwage moja przykula mozliwosc skorzystania z rachunku powierniczego Turnstone. Czy ktos juz spotkal sie z czyms takim? Czy rzeczywiscie depo jest bezpieczne?

trader0002
Gaduła
Gaduła
Posty: 208
Rejestracja: 26 lip 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: trader0002 »

MrYogi pisze:Commison jest, tylko wliczony w spread, chyba 0.5 pipsa o ile pamiętam
nie ktoś mówił że spread jest wolny od komision a mozesz miec jeszcze nizszy spread okolo 0.5 i wtedy dołożą commision ale to trzeba sprawdzić bo nie pamietam czy o fxsalt to mowili

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

trader0002 pisze:
MrYogi pisze:Commison jest, tylko wliczony w spread, chyba 0.5 pipsa o ile pamiętam
nie ktoś mówił że spread jest wolny od komision a mozesz miec jeszcze nizszy spread okolo 0.5 i wtedy dołożą commision ale to trzeba sprawdzić bo nie pamietam czy o fxsalt to mowili
Oni tam mają już swój zysk dołożony, inaczej jaki interes w tym mieliby? :wink:

Średnio wychodzi około 1pipsa tak się wydaje przez co od razu widać ile koszą brokerzy u których np spread na edku jest 3pipsy - 25USD z każdego lota dla nich.

Wydaje się, że tutaj chcą położyć nacisk na mniejszą prowizję - a większą liczbę zyskownych traderów - czemu ma służyć też zachęcanie tracących do korzystania z zarządzania kontami. A przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

exnergy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: exnergy »

Pewnie ktoś sobie dorabia do dzialalności pośrednictwa ubezpieczeniowego jako broker wprowadzający. Analizy na stronie są autorstwa studenka ekonomii na UJ.
Po regionie można sprawdzic właściciela.

Ale chyba kasa ląduje w UK? Jak to jest? Może ktoś dokładnie opisać kwestie gwarantowania kasy na rachunków u takich IB?

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

exnergy pisze:Pewnie ktoś sobie dorabia do dzialalności pośrednictwa ubezpieczeniowego jako broker wprowadzający. Analizy na stronie są autorstwa studenka ekonomii na UJ.
Po regionie można sprawdzic właściciela.

Ale chyba kasa ląduje w UK? Jak to jest? Może ktoś dokładnie opisać kwestie gwarantowania kasy na rachunków u takich IB?
Z tego co wiem to tu nie ma żadnych IB. Mają przedstawicielstwo w Polsce - gdzie zajmują się tylko i wyłącznie FxSalt. A wszystko idzie do jednego wora czyli do brokera.

A nawet gdyby było IB to i tak działa to w ten sposób, że wszystko idzie do brokera a IB dostaje prowizję. Tutaj z tego co wiem podkreślam, nie ma IB i nie ma żadnej prowizji. Jedyna prowizja idzie sobie do borkera i nie jest specjalnie wysoka.

ugangu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 05 paź 2009, 12:47

Nieprzeczytany post autor: ugangu »

Nie ma żadnych dodatkowych prowizji doliczanych do handlu. Różnica w cenie bid/ask czyli spread i tyle.
Pierwszy raz słyszę o IB dla tego brokera.
Jak już kolega Akhh wspomniał - FxSalt ma przedstawicielstwo w Polsce i ja właśnie przez to przedstawicielstwo założyłem rachunek a dokładnie mówiąc przez stronę internetową.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Podobno od stycznia będzie jeszcze lepiej i kwotowania z ECN dodane do banków. Spread powinien się zmniejszyć (nieznacznie bo z 1,2 - 1,6 na edku czy 1,8-2,5na kablu - a tu przyznam się, że widuję nawet 0,6 na kablu co nie wiem jak jest możliwe nawet przez chwilę biorąc pod uwagę prowizje brokera) i polepszy się jeszcze płynność, która jest dla mnie najlepsza z brokerów z jakimi miałem do czynienia (Duka, FxPro etc).

Obserwujcie bo jak na razie rzeczywiście rozwija się tu, tak się wydaje, broker STP, który stara się być jak najlepszy i jak najbardziej konkurencyjny i zarabiać tylko na prowizji (co notabene wydaje mi się, że nawet przy ECN nie ma miejsca - za duża pokusa urwania pipsa tu pipsa tam - co idzie w miliony USD)
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

exnergy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: exnergy »

No dobra, w Tarnowie ktoś założył przedstawicielstwo, ale jak to wygląda w UK. Od kogo mają kwotowania (data feed), jak to jest w UK powiazane z interbankiem itp? Przeciez to jest raczej market maker skoro umozliwia tak male konta, to musi małe zlecenia łączyć w paczki i dopiero rozliczac sie z innymi brokerami/bankami?

Ciekawi mnie tez jak jest z tym Turnstone - na razie znalazlem, ze to jakis podmiot z raju podatkowego (Mauritius)? To zabezp jest dla duzych kont.

Czy są zarejestrowani w angielskim FSA? Szukałem, ale ich nie widze, n razie piszą, że sa w trakcie rejestracji gdzies na British Virgin Islands. Wszędzie te "raje podatkowe".

Na razie wiec mam wlączone swiatelko ostrzegawcze. Jak w duzych korporacjach finansowych są machlojki, to i takie male trzeba uwaznie badać.

Strona www robiona przez jakis grabowskidesign - nie wiadomo co to za twór. Wyglad strony niezbyt profesjonalny.

Ja bym jednak uważał z taką firmą. Wygląda na coś robione przez Polaków w Anglii, albo we wspolpracy z Anglikami.

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

exnergy pisze:Wygląda na coś robione przez Polaków w Anglii, albo we wspolpracy z Anglikami.
I czy to zaraz musi oznaczać, że są wałem. Uwielbiam takie myślenie, tym bardziej polaków na obczyźnie.
Ostrożnym trzeba być zawsze, ale pewne zarzuty powstrzymałbym do konkretów.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

mm75
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 09:55

Nieprzeczytany post autor: mm75 »

exnergy pisze:Czy są zarejestrowani w angielskim FSA?
Nie, są w trakcie pozyskiwania licencji w BVI (British Virgin Islands). A powiązani są z brokerem FXPrimus licencjonowanym przez FSC (Financial Services Commission) na Mauritiusie.
Ogólnie ofertę mają ciekawą, ale brak rejestracji u jakiegoś liczącego się regulatora to według mnie duży minus.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, 23:13 przez mm75, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ