Freshman uczy sie na bledach - amator

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Freshman uczy sie na bledach - amator

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

Siema, Jestem poczatkujacym traderem ale postanowilem zalozyc ten mini dzienniczek, ktory pomoze mi(mam taka nadzieje) w systematycznej grze i mam nadzieje, ze z czasem z mojej blizej nieokreslonej gry wyloni sie jako taki obraz w miare porzadnego gracza. Od Poniedzialku, bede zamieszczal tu screeny z moich tranzakcji wraz z komentarzami i pytaniami do was bo mam nadzieje, ze Wy uzytkownicy znajdziecie chwile, zeby doradzic mi i skorygowac bledy. Troche obawiam sie co z tego wyniknie ale jak wiadomo najtrudniej postawic pierwszy krok,ktory wlasnie stawiam :) Potem oby bylo z gorki.

Zycze milego weekendu i do zobaczenia :)

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

okej, koniec lutego to dla studentow raczej kiepski moment na granie, sesja tuz za pasem, mimo to staram sie systematycznie poglebiac wiedze na temat forexu.

Zamierzam grac na EUR/USD, pozniej postaram sie napisac kilka argumentow dlaczego wybieram akurat ten cross.

Moja mini analiza na dzis(prosze o wasze uwagi)
Dobre informacje makro ze strefy euro przyczynily sie do duzego wybicia kursu. Na h4 widac kontynuajce trendu wzrostowego. Zastanawia mnie jednak dlaczego mocne wybicie nastapilo dopiero o 12.45? Dane byly podane wczesniej(do 11), rynek potrzebowal az tyle czasu na przetrawienie ich?

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Zamierzam grac na EUR/USD, pozniej postaram sie napisac kilka argumentow dlaczego wybieram akurat ten cross.
EUR\USD to jedna z głównych par tzw.Major.

Awatar użytkownika
Ramzes
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 18 maja 2010, 17:24

Nieprzeczytany post autor: Ramzes »

freshman89 dopiero po 12:00 bo wczesniej bylem w robocie i nie mialem jak wejsc swoimi milonami :D
Zarabianie na FOREX jest tak samo niebezpieczne jak próba urwania jaj tygrysowi. I najgorsze jest to, że codziennie musisz próbować mu te jaja urwać...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

freshman89 pisze:nastapilo dopiero o 12.45?
Bo dopiero wtedy zaliczyliśmy mniej więcej wsparcie - inaczej nie było przesłanek do wybicia. Dodatkowo ruch zwykle zaczyna się od pełnej godziny i także np. na admiralu była to nowa h4.

:wink:
skco pisze:EUR\USD to jedna z głównych par tzw.Major.
Dobry wybór - jak na początek - jak dla mnie nie ma co się szarpać z innymi na razie - sam edek daje dobrze zarobić - lepiej skupić się na jednej parze - swoją drogą - królowa forex i na niej się doskonalić - dodatkowo nie ma tutaj bardzo nieprzewidzianych ruchów.


:wink:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

dzieki, ze zagladacie tu i pomagacie w 1 krokach :)

dzis mialem bardzo malo czasu, totez 2 male pytanka
1. Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Zaznaczylem tu moim zdaniem najwazniejsze linie R/S tylko nie weim czy dobrzeto robie. Mozecie zerknac?

2. Jakie najbezpieczniesze TP i SL stawiac na edku przy grze max do kilku godzin?

candleelephants
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:45

Nieprzeczytany post autor: candleelephants »

Tam gdzie Twoja strategia traci sens... (w moim przypadku właśnie R/S które rozrysowałeś)
If i were a rich man, yubby dibby dibby dibby dibby dibby dibby dum!

Awatar użytkownika
RafalT
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 25 wrz 2010, 00:24

Nieprzeczytany post autor: RafalT »

Szuaknia SR zaczynaj od wykresu weekly/daily. Jakiś silny historyczny opór sprzed np. kilku lat od którego cena odbiła się kilka razy jest dużo ważniejszy niż kilka dołków na H1 w ciągu ostatniego tygodnia. Szukając SR szukaj poziomów jak najczęściej testowanych w przeszłości

A co do tp sl to każdy powie co innego, zazwyczaj na poziomie poprzedniego oporu/wsparcia.

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

Chcialbym poruszyc kwestie czasu zawierania transakcji. Jak juz pisalem zamierzam grac na EUR/USD totez skupiam sie na sesji europejskiej 7-16 i amerykanskiej 14-22. Czytalem, ze po zamknieciu rynkow euro, rynek w usa troche zamiera wiec godzinowo chcialbym grac do ok 14 (bo w tym czasie publikowane sa dane z usa wiec mozna przez przypadek polegnac)
Pytanie do graczy na edku, macie godziny, ktore polecacie albo odradzacie i dlaczego?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, 20:40 przez freshman89, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Nieprzeczytany post autor: riddle »

marcin.ino pisze:klonmarcin tracisz a się wypowiadasz Ciebie jest tu pełno hehe
Gdyby wypowiadały się tylko osoby, które żyją z fx bądź też są na plusie w długim terminie to to forum stało by się max 100 osobową grupką samowystarczalnych osób.
Jednak dzięki temu, że wypowiadają się też te osoby, które nie spełniają powyższego kryterium na forum jest ruch i możemy wspólnie się uczyć wykorzystując przez lata nabywaną wiedzę.
marcin.ino czekam na Twoje wartościowe posty bo jak na razie na żaden nie natrafiłem a widzę, że innych łatwo jest Ci wytykać.

Pozdrawiam
Riddle
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

ODPOWIEDZ