Forex - czyzby oszustwo??

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
DonPavlo
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 04 paź 2006, 08:42

Forex - czyzby oszustwo??

Nieprzeczytany post autor: DonPavlo »

Witam
Sam gram na foreksie. Lecz to na co ostatnio sie natknolem wydaje sie bardzo ciekawe.

Oryginalny tekst akrykulu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Forex_scam

Z gory przepraszam za brak polskiej czcionki oraz wszelkie bledy ortograficzne i jakosc tlumaczenia.

Milej lektory
Pozdrawiam

Forex’owe oszustwo jest to każdy plan inwestycyjny majacy na celu okradanie indywidualnych traderow przez przekonywanie ich ze mogą osiagnac ogromne zyski grajac na rynku walutowym. Przecietna ofiara gry na foreksie traci około 15 000 USD, zgodnie danymi z CFTC ( Commodity Futures Trading Commission – Komisja do Spraw Handlu Kontraktami Terminowymi i Surowcami).
Ten rynek moglby być rynkiem o grze zerowej, lecz przez fakt ze istnieja prowizje maklerskie, rynek ten staje się rynkiem o grze ujemnej. Ten rynek nie jest już udreka dla oszustow zerujacych na naiwnych, donosi The New York Times.
Te oszustwa mogą dotyczyc mieszania w kontach klietow pod pretekstem prowizji, sprzedazy oprogramowania - które ma doprowadzic klietow do duzych zyskow, nie poprawnie zarzadzane „zarzadane konta”, falszywe ogloszenia, System konsorcyjny (tzw argentynski) oraz jawne oszustwo. Odnosi się to do kazedego brokera forexu dla klietow indywidualnych, który twierdzi ze forex jest malo ryzykowna, wysoko zyskowna investycja.
CFTO, które luzno reguluje wymiane walutowa w USA zanotowala wzrost liczby aktywnosci pozbawionych skrupulow w sekotrze nie bankwym wymiany walut.
Wladze NFA (Nationa Future Associatio – Towarzystwo Milośnikow Kontraktow Terminowych :lol: )stwierdzilo, ze detaliczny handel walutami wzrosl dramatycznie przez ostatnie kilka lat. Niestety liczba oszustw na tym rynku także wzrosla w zastraszajacym tepie. Pomiedzy 2001 – 2006 CFTO wystapilo na droge sadowa w ponad 80 sprawach zwiazanych z oszustwem ponad 23000 klientow, którzy stracili 350 milionow USD – w wiekszoszci poprzez konta zarzadzane ( managed accounts). CNN zacytowalo Godfrieda De Vidts, prezesa Financial Market Association (Zjednoczenie Milosnikow Finansow J :lol: ): Banku maja obowiazek ochrony swoich klientow i powinny dopilnowac żeby klient rozumial co robi. Obecnie kiedy ludzie korzystaja z internetowych portali, jak taka ochrona może być wygladac.
Natura techniczna rynku walutowego oraz jego nieuregulowana natura (OTC – Over The Counter) prowadzi detalicznych spekulantow do niebezpieczenstwa. Oszukani traderzy oraz wladza moga mieć trudnosci w udowodnieniu manipulacji, która mogla nastapic, jako ze nie istnieje Centralny Rynek Wymiany Walut, tylko istnieje kilka mniejszych rynkow stworzonych przez miedzybankowych market maker’ow.
At The End Of The Day It's Not Big Deal
DonPavlo

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Konta zarządzane, jak wiedzą wszyscy, są czymś co z definicji jest niekoniecznie dobre. Weźmy WGI czy Interbrok. Natomiast dla indywidualnego inwestora nie ma zagrożeń. I rynek jakoś funkcjonuje i nie powstał tylko po to aby oszukiwać ludzi :)

Co za herezje :D
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
DonPavlo
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 04 paź 2006, 08:42

Nieprzeczytany post autor: DonPavlo »

Jestem tylko POSLANCEM,

Jakos ciekawostka moze sie przydac.

Pozatym jest w tym artukule jeszcze troche ale nie zdarzylem przetlumaczyc.
Podrzuce na dniach.

Moim zdaniem jest to troch e nagieta rzeczywistosc.
At The End Of The Day It's Not Big Deal
DonPavlo

Awatar użytkownika
Mi$iek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 10 sie 2006, 12:20

Nieprzeczytany post autor: Mi$iek »

To spekulacja mająca na celu zniechęcenie indywidualnych inwestorów... :)

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Przeciez jest wyraznie napisane ze "w wiekszosci przez konta zarzadzane", wiec mnie to wcale nie zniechecilo...

Awatar użytkownika
DonPavlo
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 04 paź 2006, 08:42

Nieprzeczytany post autor: DonPavlo »

Spekulacja mowimy stanowcze NIE. :lol:
At The End Of The Day It's Not Big Deal
DonPavlo

tomek_1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2006, 13:59

Nieprzeczytany post autor: tomek_1 »

Lol, od 4 lat jestem na foreksie i dobrze żyję :-)

Awatar użytkownika
DonPavlo
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 04 paź 2006, 08:42

Nieprzeczytany post autor: DonPavlo »

Ja sam jestem w trakcie tworzenia i testowania strategi.

Przyznam sie bez bicia ze mam spore plany co do forexu.

Jendakze ten tekst jest jako ciekawostka i nie ma na celu odciagniecia nikogo od inwestownaia na tym rynku. Wrecz przeciwnie.
At The End Of The Day It's Not Big Deal
DonPavlo

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

To w takim razie prośba do fachowców jak zdefiniować rynek międzybankowy? ponieważ ja myślałem że to ECN.Za rozszeżenie tematu z góry dziękuję.Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Interbank w zasadzie można określić, że są to kwotowania i sposób rozliczania transakcji między bankami. Dostęp do tego dają systemy Reutersa albo Bloomberga. ECN podłącza sie do tego, agreguje pozycje, szuka chętnych (przeciwnej strony zlecenia) i wysyła tam.
Trade what you see, NOT what you hear or think

ODPOWIEDZ