Forex Church

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy wierzysz w Forex?

TAK
219
76%
NIE
68
24%
 
Liczba głosów: 287

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Moja koncepcja nie ma nic wspólnego z jakimś wyznaniem itp. Później jak to ogarnę to przedstawię swoją wizję. Chodzi mi głównie o misje. Coś w rodzaju pomocy, wsparcia traderom, reprezentowania ich interesów np. w konfliktach z brokerami (np. opinie), szkolenia rozwój społeczności, edukacja.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Jak mówiłem tak zrobiłem, W załączniku jest wstępny zarys planu pracy i moja wizja takiej organizacji.

Proszę o komentarz ludzi, którzy są gotowi się zaangażować fizycznie, a nie tylko słownie, tj. ludzi, którzy będą działać a nie tylko pisać, że nas popierają. Interesuje mnie współpraca tylko z ludźmi gotowymi podjąć wyzwanie.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, ale nie chce ich wyrażać publicznie zapraszam do napisania PW. Jeszcze raz przypominam, że to w odróżnieniu od zamysłu religijnego to co tu piszę traktuję zupełnie poważnie, dlatego durne komentarze będą po prostu kasowane. Jeśli to będzie maiło jakiekolwiek poparcie to powstanie oddzielny temat na dyskusję, teraz sonduję tylko nastroje.

Jeszcze raz przypominam, ze proszę o wypowiedzi osób, które chcą się naprawdę zaangażować.

Może da się coś zmienić i zrobić, może nie. Dla mnie jest to wyzwanie i chcę te wyzwanie podjąć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Organizacja Forex

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Forex Investors Association [FIA]
* mi się podoba :roll:
http://aciforex.com - czy będziemy konkurencyjni ? :roll:
Nievinny pisze:Miały być konstruktywne wypowiedzi.
Moja myśl ... "Nie my dla brokerów, a brokerzy dla Nas". :D
Nievinny pisze:Ale musi być Polish, gdyż: http://www.ifiassociation.org/
A jakie cele oni realizują ? Nie ograniczajmy się :lol:
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 22:25 przez reptile, łącznie zmieniany 2 razy.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Miały być konstruktywne wypowiedzi.

Ale musi być Polish, gdyż: http://www.ifiassociation.org/

Z nimi też można nawiązać współpracę.

//PS - Temat nowy będzie jeśli będzie potrzebny, to tutaj to badanie opinii.

//PS2 Z ACI Polska też można współpracować, znam kogoś stamtąd, ale ACI to raczej rynek międzybankowy, czyli zrzesza, ale banki i duże podmioty tworzące rynek.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Mistrzu
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 17 paź 2009, 16:39

Nieprzeczytany post autor: Mistrzu »

A myślałeś może o stworzeniu związku zawodowego ludzi zajmjacych się szeroko pojętym Tradingiem.

Z tego co się orentuje do takiego "związku" potrzeba mi. koło 500 osób, ale nie wiem czy mogą pracować w róznych firmach.

Wkońcu mamy na rynku polskim kilka firm zajmującym się tradingiem np Trading School, OST i jeszcze pare by sie znalazło. Dodać do tego można chyba wszystkich analityków finansowych pracujacyh w bankach, Domach maklerskich itd.
Wkońcu jesli np Nauczyciele czy Górnicy mają swoje związki zawodowe czemu nie Traderzy hmmm ...

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Nievinny bez polityki się nie obejdzie ... bo wydaje mi się że gdzieś nacisk będzię, który będzie przeszkadzał :roll: (a może mi się tylko wydaje) :lol:
Właśnie słowo
Mistrzu pisze:"związku"
a tym samym i oficjalna społeczność powoduje presje... temat niech się wysmaży (myślę, że dobrze będzie scalić myśli po świętach).
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
exodus24
Gaduła
Gaduła
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2007, 12:31

Nieprzeczytany post autor: exodus24 »

Witam
Chcialbym przedstawic swoje przemyslenia.
Oczywiscie jestem jak najbardziej za czyms takim. Kazdy poczatkujacy trader wchodzac na rynek jest praktycznie zdany na siebie i w zaleznosci na ktorego brokera szkolenie trafia przez tego sa prowadzeni no i od forow dyskusyjnych i czasami od homoru forumowiczow .

Jesli chodzi o nazwe to podoba mi sie "Polish Forex Investors Association (PFIA)", jezeli mamy kontaktowac sie z zagranicznymi brokerami to taka nazwa jest jak najbardziej na miejscu.

Naszym z jednej strony atutem a z drugiej strony minusem jest to, ze na dzien dzisiejszy jestesmy rozdrobnieni po calej Polsce i ciezko bedzie spotkac nam sie w realu (skype bedzie musial nam wystarczyc narazie), ale bedziemy mogli zaczac dzialac w kilku miastach jednoczesnie. Nie ma rzeczy niemozliwych.

Kolejna rzecz, ktora chcialbym dodac to pomoc w rozliczaniu sie z podatku. Prawie nie ma forexowicza, ktory by nie mial z tym problemu, nasze przepisy sa niejasne. Mozna nawiazac wspolprace z biurami rachunkowymi, ktore za niewielkie pieniadze beda pomagac. Bardziej ambitnym celem jest stworzenie projektu ustawy regulujacej te zasady, zebranie podpisow (potrzeba bodajze 100 000) i zlozenie go na rece ekipie rzadzacej.

Jesli chodzi o szkolenia to oprocz prowadzenia szkolen dla doroslych mozna tez robic cykl szkolen dla dzieci tak aby wprowadzic je w latwy i przyjemny sposob w nasz swiat. mam tu na mysli uswiadamianie dzieci co to pieniadze, jak sie je pozyskuje (nie wystarczy pojsc do bankomatu), jak nimi obracac, jak oszczedzac itp. tak zeby mialy swiadomosc tego co sie dzieje wokol nich i nie daly tak latwo sie oszukac. Przykladem moze byc program WOSP "Ratujemy i uczymy ratowac". Niby ucza dzieci ale te dzieci potrafia faktycznie uratowac zycie. .

Jesli jeszcze cos przyjdzie mi do glowy to napisze. W kazdym popieram to i mozecie liczyc na moja pomoc.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Wybaczcie, ze tak trochę na siłę zaczynam ten temat, ale przez wzgląd na moje propozycje pomyślałem, że może w ogóle warto rozpocząć dyskusję o celach społeczności inwestorów Forex i kulturze organizacyjnej naszej społeczności. Dziś na blogu opublikowałem stosowny do tego felieton.

Dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie to i po co - link: http://tinyurl.com/yc7agee
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
exodus24
Gaduła
Gaduła
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2007, 12:31

Nieprzeczytany post autor: exodus24 »

Witam
Przecztalem twoj wpis oraz wypowiedzi pod nim. Napewno potrzebna jest nam wytrwalosc. Jak jej nie bedziemy mieli to zapewne rzucimy to w cholere przy pierwszej napotkanej przeszkodzie, a takich bedzie mnostwo.

Ponizej zamieszczam link do strony, na ktorej opisane jest krok po kroku jak cos takiego zalozyc.

http://poradnik.ngo.pl/x/340249

A tu jaki koszt rejestracji.

http://poradnik.ngo.pl/x/370195

Plus oczywiscie strona internetowa. Na poczatek oczywiscie cos darmowego lub taniego a cos wiecej w miare rozrastania sie organizacji.

Awatar użytkownika
OzoEze
Gaduła
Gaduła
Posty: 247
Rejestracja: 11 lut 2008, 23:27

Nieprzeczytany post autor: OzoEze »

Organizacja musi powstac!

Bardzo podoba mi sie m.in. jeden z celow naszego ORGA – lobbowanie o przejrzystosc opodatkowania kontraktow na roznice.

W sprawie szkolen i ogolnie w kwestii dydaktyczno-edukacyjnej proponowalbym pozostac na bardzo ogolnym poziomie. Wizja szkolki foreksowej odpada. Lepiej pozostac na levelu dyskusji nad zakresami szkolen niz samemu stawac sie szkoleniowcem. Powinnismy ograniczyc sie do opiniowania dzialalnosci (edukacyjno-szkoleniowej i naukowej) innych a nie podejmowac dzialalnosc naukowa i szkoleniowa.

A w sprawie nazwy - moze by wykombinowac cos aby pasowalo do skrotu FxCh. Chociaz tyle pozostaloby z ForexChurchu.. Potrzebne slowa rozpoczynajace sie od Ch lub od C i H, z ktorych w zestawieniu ze slowem "Forex" powstanie jakas fajna nazwa...

ODPOWIEDZ