Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

-rookie- pisze:
d4mian7 pisze:
-rookie- pisze:1. Nie czepiali się.
2. Nie sumuje ręcznie każdej transakcji, tylko biorę bilans który jest podany na końcu statementu jak na tym obrazku - http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/139857 Tam jest podane ile było wpłat i ogólnie saldo, straty albo jak tego nie ma to trzeba ręcznie to zsumować i straty też. Ale powinno być to podane w MT4 na dole w statemencie.
3. Depozyt i kolejne wpłaty wpisałbym do kolumny koszt uzyskania przychodu
W rubryce przychód co wpisujesz?
Rubryki przychód oraz dochód w PIT u mnie są puste, tylko kolumny strata oraz koszt uzyskania przychodu jak na tym obrazku wcześniej wypełniam. To wszystko. I tak mi przyjmują ten pit i się nie czepiają. Mam realne straty, nie mam zysków na fx, tylko straty rozliczam.

-- Dodano: 02 kwie 2017, 16:41 --
ADASKO2012 pisze:Nie wprowadzaj w błąd ludzi.Nie wiesz jak się pita 38 wypełnia.Nie czepiali się bo masz śmieszne kwoty.
To mu napisz jak to ma zrobić, a nie się mądrzysz tutaj. Napisałem jak ja to robie. Nie mam zysków na fx. To są realne straty które rozliczam.
Przecież napisałem mu.Po co się wtrącasz jak pita nie potrafisz wypełnić.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

[quote="ADASKO2012"][quote="-rookie-"][quote="d4mian7"][quote="-rookie-"]1. Nie czepiali się.
2. Nie sumuje ręcznie każdej transakcji, tylko biorę bilans który jest podany na końcu statementu jak na tym obrazku - http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/139857 Tam jest podane ile było wpłat i ogólnie saldo, straty albo jak tego nie

W rubryce przychód co wpisujesz?
Rubryki przychód oraz dochód w PIT u mnie są puste, tylko kolumny strata oraz koszt uzyskania przychodu jak na tym obrazku wcześniej wypełniam. To wszystko. I

Nie wprowadzaj w błąd ludzi.Nie wiesz jak się pita 38 wypełnia.Nie
To mu napisz jak to ma zrobić, a nie się mądrzysz tutaj. Napisałem jak ja to robie. Nie mam zysków na fx. To są realne straty które rozliczam.
Przecież napisałem mu.Po co się wtrącasz jak pita nie potrafisz wypełnić.[/
ADASK02012 jest jakis sposób na szybkie (nie ręczne) zsumowanie tych transakcji?

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Jeśli wiesz ,że zawierasz dużo transakcji to na koniec miesiąca się to oblicza.Teraz to tylko kalkulator i liczenie każdej z osobna.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

ADASKO2012 pisze:Jeśli wiesz ,że zawierasz dużo transakcji to na koniec miesiąca się to oblicza.Teraz to tylko kalkulator i liczenie każdej z osobna.
Czyli źle wypełniałem PIT? Jeśli mam 100 transakcji ogólnie i 50 dało mi zysk 1000 PLN a drugie 50 strate 5000 PLN to w rubryce przychód wpisuje 1000, w koszt uzyskania przychodu 5000, z tego wychodzi że w rubryce strata mam wpisać 4000 PLN? A nie jak to liczyłem że od salda rachunku odejmowałem różnice ze wszystkich transakcji i liczyłem ogólną strate ?

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

-rookie- pisze:
ADASKO2012 pisze:Jeśli wiesz ,że zawierasz dużo transakcji to na koniec miesiąca się to oblicza.Teraz to tylko kalkulator i liczenie każdej z osobna.
Czyli źle wypełniałem PIT? Jeśli mam 100 transakcji ogólnie i 50 dało mi zysk 1000 PLN a drugie 50 strate 5000 PLN to w rubryce przychód wpisuje 1000, w koszt uzyskania przychodu 5000, z tego wychodzi że w rubryce strata mam wpisać 4000 PLN? A nie jak to liczyłem że od salda rachunku odejmowałem różnice ze wszystkich transakcji i liczyłem ogólną strate ?
Tak plus groszowe sprawy ze swapem.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

A broker takich danych nie moze
Mi wygenerować?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

ADASKO2012 pisze:
-rookie- pisze:
ADASKO2012 pisze:Jeśli wiesz ,że zawierasz dużo transakcji to na koniec miesiąca się to oblicza.Teraz to tylko kalkulator i liczenie każdej z osobna.
Czyli źle wypełniałem PIT? Jeśli mam 100 transakcji ogólnie i 50 dało mi zysk 1000 PLN a drugie 50 strate 5000 PLN to w rubryce przychód wpisuje 1000, w koszt uzyskania przychodu 5000, z tego wychodzi że w rubryce strata mam wpisać 4000 PLN? A nie jak to liczyłem że od salda rachunku odejmowałem różnice ze wszystkich transakcji i liczyłem ogólną strate ?
Tak plus groszowe sprawy ze swapem.
Za 2016 będę dopiero rozliczał, a teraz wiem że robiłem to źle. Dzięki.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

Do 30 kwietnia jest czas na pit38?

tomkos1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2014, 09:22

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: tomkos1234 »

Mam pytanie. Czy w załącznikach pit-38 oddawanego urzędowi potrzebuje pit-8c ktory urząd ten dostał od mojego domu maklerskiego (mbank)? Czy pola takie jak info uzupełniające, wniosek o przekazanie 1% mogę zostawić puste? Odrazu dodam że mam strate 2558,20 zł. Czy moj pit jest poprawny? Czy zera są w odpowiednich miejscach?Tutaj mój pit 38 (bez danych oczywiście wygenerowany przez e-pity) : https://megawrzuta.pl/download/7e3cbba1 ... cf8bb.html


Prosze o pomoc bo robie to pierwszy raz, a urzędy lubią się czepiać..
Chcesz się nauczyć, jak działa rynek w trakcie 3-dniowego cyklu? Priv.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

d4mian7 pisze:Do 30 kwietnia jest czas na pit38?
Tak.
tomkos1234 pisze:Mam pytanie. Czy w załącznikach pit-38 oddawanego urzędowi potrzebuje pit-8c ktory urząd ten dostał od mojego domu maklerskiego (mbank)? Czy pola takie jak info uzupełniające, wniosek o przekazanie 1% mogę zostawić puste? Odrazu dodam że mam strate 2558,20 zł. Czy moj pit jest poprawny? Czy zera są w odpowiednich miejscach?Tutaj mój pit 38 (bez danych oczywiście wygenerowany przez e-pity) : https://megawrzuta.pl/download/7e3cbba1 ... cf8bb.html

Prosze o pomoc bo robie to pierwszy raz, a urzędy lubią się czepiać..
Czepiają się tylko, gdy coś ewidentnie zrobisz źle.

Nie wpisujesz nic w przekazanie 1% podatku skoro masz stratę - chyba, że liczysz, że to Tobie zwrócą... :) PIT-8c nie trzeba załączać. Urząd Skarbowy już go ma. Polskie domy maklerskie wysyłają ten sam dokument do Ciebie, jak i do Twojego US.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ