Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

-rookie- pisze:Od 2014 rozliczam straty w ten sposób, że wpisuje w kolumnie koszt uzyskania przychodu ( pole 21 i 25 ) bilans rachunku na samym początku roku a w polu 27 jak na obrazku strate. Wpisuje tylko różnice bez takiego rozdrabniania się z całego roku odliczając strate od bilansu początkowego. Wypłat z konta nie wliczam do strat, po prostu ich nie uwzględniam w takim założeniu. Tylko samą strate i koszt, czyli stan rachunku na początku roku i z tego liczę różnice. To wszystko.

Tutaj akurat źle wypełniłem pole 21 i 25, wpisałem tam strate a nie saldo rachunku, ale tak to wygląda u mnie jeśli chodzi o rozliczanie się ze strat. To jest stary pit z 2014 który potem poprawiłem.
Twoja strata roczna to moje 2 pipsy.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

-rookie- pisze:Z MT4 jak wygenerujesz statament to wg tego 100 PLN to kosztu uzyskania przychodu, a 5,58 to strata. Ja tak to licze.
Ale ten statement ogarnie jak robiłem dopłaty do rachunku?
Generalnie multum transakcji?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

d4mian7 pisze:Ale ten statement ogarnie jak robiłem dopłaty do rachunku?
Generalnie multum transakcji?
To dalej liczyłbym to w ten sam sposób. Dopłaty zsumował ze sobą i wpisał jako koszt uzyskania przychodu, a straty do strat.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

d4mian7 pisze:
-rookie- pisze:Z MT4 jak wygenerujesz statament to wg tego 100 PLN to kosztu uzyskania przychodu, a 5,58 to strata. Ja tak to licze.
Ale ten statement ogarnie jak robiłem dopłaty do rachunku?
Generalnie multum transakcji?
Miałeś ponad rok na obliczenie transakcji,a nie na ostatnia chwile.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

-rookie- pisze:
d4mian7 pisze:Ale ten statement ogarnie jak robiłem dopłaty do rachunku?
Generalnie multum transakcji?
To dalej liczyłbym to w ten sam sposób. Dopłaty zsumował ze sobą i wpisał jako koszt uzyskania przychodu, a straty do strat.
Nie czepiali sie

-- Dodano: 02 kwie 2017, 16:29 --
ADASKO2012 pisze:
d4mian7 pisze:
-rookie- pisze:Z MT4 jak wygenerujesz statament to wg tego 100 PLN to kosztu uzyskania przychodu, a 5,58 to strata. Ja tak to licze.
Ale ten statement ogarnie jak robiłem dopłaty do rachunku?
Generalnie multum transakcji?
Miałeś ponad rok na obliczenie transakcji,a nie na ostatnia chwile.
No nie mów ze sumujesz to ręcznie:)

-- Dodano: 02 kwie 2017, 16:30 --
ADASKO2012 pisze:Jako jedyny kumaty tutaj ci odpowiem.Wszystkie wygrane wyliczasz także swap dodatni w rubryce przychód.W rubryce koszty uzyskania przychodów, wszystkie straty i ujemny swap.Od przychodu odejmujesz koszt uzyskania przychodów i wpisujesz w rubryce strata.Stawka podatku piszesz 19 %. Rubryka 31 piszesz 0,00.Rubryka 42 piszesz 0,00. podpis i wszystko.


Czyli depozyt i wpłaty nie maja tu znaczenia?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

1. Nie czepiali się.
2. Nie sumuje ręcznie każdej transakcji, tylko biorę bilans który jest podany na końcu statementu jak na tym obrazku - http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/139857 Tam jest podane ile było wpłat i ogólnie saldo, straty albo jak tego nie ma to trzeba ręcznie to zsumować i straty też. Ale powinno być to podane w MT4 na dole w statemencie.
3. Depozyt i kolejne wpłaty wpisałbym do kolumny koszt uzyskania przychodu
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2017, 16:34 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Nie wprowadzaj w błąd ludzi.Nie wiesz jak się pita 38 wypełnia.Nie czepiali się bo masz śmieszne kwoty.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2017, 16:37 przez ADASKO2012, łącznie zmieniany 1 raz.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

-rookie- pisze:1. Nie czepiali się.
2. Nie sumuje ręcznie każdej transakcji, tylko biorę bilans który jest podany na końcu statementu jak na tym obrazku - http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/139857 Tam jest podane ile było wpłat i ogólnie saldo, straty albo jak tego nie ma to trzeba ręcznie to zsumować i straty też. Ale powinno być to podane w MT4 na dole w statemencie.
3. Depozyt i kolejne wpłaty wpisałbym do kolumny koszt uzyskania przychodu
W rubryce przychód co wpisujesz?

-- Dodano: 02 kwie 2017, 16:36 --
ADASKO2012 pisze:Nie wprowadzaj w błąd ludzi.Nie wiesz jak się pita 38 wypełnia.
To jak w koncu jest? Bo to co mowi rookie mija sie z tum co Ty:)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

d4mian7 pisze:
-rookie- pisze:1. Nie czepiali się.
2. Nie sumuje ręcznie każdej transakcji, tylko biorę bilans który jest podany na końcu statementu jak na tym obrazku - http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/139857 Tam jest podane ile było wpłat i ogólnie saldo, straty albo jak tego nie ma to trzeba ręcznie to zsumować i straty też. Ale powinno być to podane w MT4 na dole w statemencie.
3. Depozyt i kolejne wpłaty wpisałbym do kolumny koszt uzyskania przychodu
W rubryce przychód co wpisujesz?
Rubryki przychód oraz dochód w PIT u mnie są puste, tylko kolumny strata oraz koszt uzyskania przychodu jak na tym obrazku wcześniej wypełniam. To wszystko. I tak mi przyjmują ten pit i się nie czepiają. Mam realne straty, nie mam zysków na fx, tylko straty rozliczam.

-- Dodano: 02 kwie 2017, 16:41 --
ADASKO2012 pisze:Nie wprowadzaj w błąd ludzi.Nie wiesz jak się pita 38 wypełnia.Nie czepiali się bo masz śmieszne kwoty.
To mu napisz jak to ma zrobić, a nie się mądrzysz tutaj. Napisałem jak ja to robie. Nie mam zysków na fx. To są realne straty które rozliczam.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

No nie wyobrażam sobie tez ze trzeba kaZda transakcje sumować :)
Na pewno jest jakis sposób :)

ODPOWIEDZ