Dźwignia i zakaz handlu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

najbezpieczeniej dukascopy bank. szwajcaria i gwarancja depo do 100k chf
australia tez ok, sam sie wlasnie wynioslem do ic markets :D

Awatar użytkownika
edytak5
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 28 wrz 2012, 09:35

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: edytak5 »

kiedyś myślałam o dukascopy ale tam nie maja MT4... jakoś nie lubię innych platform... ale tez właśnie patrze na IC markets... jesteś z nich zadowolony?
"Go ahead, make my day!" -Dirty Harry

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

wszystko jest ok. minus ze nie ma kont w pln, no i wyplata przelewem kosztuje 20 aud wiec najlepiej sobie radzic skrillem albo paypalem ale nie ma co grymasic :D a jak ci sie mt4 znudzi to maja tez mt5 i ctradera
prowizja jest 7$ za 1 lota ale otworzylem konto przez forexclub.pl wiec mam 5,5 usd.

spready konkurencyjne, na daxie mam teraz 1 punkt bez prowizji. maja nawet wig20 :)

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

Minus to że IC Markets nie ma żadnej gwarantowanej ochrony kapitału.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

no dlatego wspomnialem o dukascopy bank gdzie masz az 100k chf. australia niestety nic nie gwarantuje po za segregacja kont
ale jak ktos ma duza kase to raczej lewara 1:500 nie uzywa tylko te 1:20/30 mu wystarczy
a ruski broker to chyba tylko w akcie desperacji :D

Awatar użytkownika
edytak5
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 28 wrz 2012, 09:35

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: edytak5 »

właśnie słyszałam ze te ruskie alpari nie jest takie złe... co do lewaru to mi jest potrzebny 1:100, nie większy ale tez i nie mniejszy... konto w PLN tez wole, no ale na upartego to i ojro przejdzie
"Go ahead, make my day!" -Dirty Harry

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Forex-trader pisze:no dlatego wspomnialem o dukascopy bank gdzie masz az 100k chf. australia niestety nic nie gwarantuje po za segregacja kont
ale jak ktos ma duza kase to raczej lewara 1:500 nie uzywa tylko te 1:20/30 mu wystarczy
a ruski broker to chyba tylko w akcie desperacji :D
I dalej ta sama gadka.Jeśli ktoś ma dużo kasy to chętniej użyje dzwigni np.1 :50/100 ,bo reszta pieniędzy leży sobie spokojnie na swoim koncie .Mój przykład,kilka lat temu trzymałem, u brokera góra 50 tysięcy złotych,gram kilka razy w roku, mam pełną świadomość co się może stać i konkretny plan działania .Dzisiaj przy max.dzwigni 1:30 będe musiał przelać do brokera 250 tysięcy złotych,a i tak troche za mało bo skomplikuje mi plan.Dlatego też dla mnie dzwignia optymalna to 1:100 chodz używam 1:50 ,ale też trzeba pamiętać o stop out ,który jest na 50 procent konta.Więc moim zdaniem ochrona przed ujemnym saldem bardziej ucieszyła brokera ,gdyż to klient pokrywa od razu te koszty.Gdyby Esma chciała ochrony kapitału klienta to wprowadziła obowiązkowy gwarantowany stop loss po cenie jaka została wpisana,a tego nie zrobiła.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

ADASKO2012 pisze: I dalej ta sama gadka.Jeśli ktoś ma dużo kasy to chętniej użyje dzwigni np.1 :50/100 ,bo reszta pieniędzy leży sobie spokojnie na swoim koncie .Mój przykład,kilka lat temu trzymałem, u brokera góra 50 tysięcy złotych,gram kilka razy w roku, mam pełną świadomość co się może stać i konkretny plan działania .Dzisiaj przy max.dzwigni 1:30 będe musiał przelać do brokera 250 tysięcy złotych,a i tak troche za mało bo skomplikuje mi plan.Dlatego też dla mnie dzwignia optymalna to 1:100 chodz używam 1:50 ,ale też trzeba pamiętać o stop out ,który jest na 50 procent konta.Więc moim zdaniem ochrona przed ujemnym saldem bardziej ucieszyła brokera ,gdyż to klient pokrywa od razu te koszty.Gdyby Esma chciała ochrony kapitału klienta to wprowadziła obowiązkowy gwarantowany stop loss po cenie jaka została wpisana,a tego nie zrobiła.
Załóż konta u 3,4,5... brokerów (renomowanych! nie jakiś cypr, marszale, seszele...) i rozłóz te 250tys. Masz jakiś sentyment do jednego czy co?
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

edytak5 pisze:kiedyś myślałam o dukascopy ale tam nie maja MT4... jakoś nie lubię innych platform... ale tez właśnie patrze na IC markets... jesteś z nich zadowolony?
Można się pobawić w jakiś most pomiędzy mt4 - jforex. Np. : https://forexclub.pl/mt4-jforex-copier-fxcraft/

Może takie coś ci przypasuje :)
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

dobryfxplayer pisze:
ADASKO2012 pisze: I dalej ta sama gadka.Jeśli ktoś ma dużo kasy to chętniej użyje dzwigni np.1 :50/100 ,bo reszta pieniędzy leży sobie spokojnie na swoim koncie .Mój przykład,kilka lat temu trzymałem, u brokera góra 50 tysięcy złotych,gram kilka razy w roku, mam pełną świadomość co się może stać i konkretny plan działania .Dzisiaj przy max.dzwigni 1:30 będe musiał przelać do brokera 250 tysięcy złotych,a i tak troche za mało bo skomplikuje mi plan.Dlatego też dla mnie dzwignia optymalna to 1:100 chodz używam 1:50 ,ale też trzeba pamiętać o stop out ,który jest na 50 procent konta.Więc moim zdaniem ochrona przed ujemnym saldem bardziej ucieszyła brokera ,gdyż to klient pokrywa od razu te koszty.Gdyby Esma chciała ochrony kapitału klienta to wprowadziła obowiązkowy gwarantowany stop loss po cenie jaka została wpisana,a tego nie zrobiła.
Załóż konta u 3,4,5... brokerów (renomowanych! nie jakiś cypr, marszale, seszele...) i rozłóz te 250tys. Masz jakiś sentyment do jednego czy co?
Sorki :lol: ale chyba sobie żartujesz.Po co trzymać w jednym banku pieniądze jak można w 5 .
Ćwiczyłem na Jforex i moge powiedzieć ,że przyzwoita platforma.

ODPOWIEDZ