Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 18 lis 2018, 22:38     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Dźwignia i zakaz handlu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
  • Autor
  • Wiadomość

fsadfasf4

Uczestnik

Uczestnik

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post28 wrz 2018, 15:23

Ta ustawa i narzucenie dźwigni 1:30 będzie dotyczyć tylko klientów detalicznych czy wszystkich - z profesjonalnymi włącznie? Kiedy to ma wejść?
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Nieprzeczytany post17 paź 2018, 19:19

Mamy już komplet raportów od polskich (i nie tylko) brokerów dot. zyskowności swoich klientów. Zestawienie jest wyjątkowo ciekawe, bo 2 z 3 miesięcy obejmują już ograniczenia wprowadzone przez ESMA.

Czy zatem przyniosły one oczekiwany efekt? Wnioski wyciągnijcie sami ;)

https://forexclub.pl/wyniki-zyskownosci ... rtal-2018/
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- Vipro Markets (-10%) - XTB - (Pakiet książek) - Dukascopy - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu
Awatar użytkownika

sardo nunspa

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post18 paź 2018, 23:40

Sam wyciągnij wnioski. Jak otwierasz stronę jakiegoś broka, to pokazuję się warning i że 80% (+-3% ) traci, a tu nagle 60% traci. Kreatywna statystyka?
Z pustego, to nawet samolot nie naleje - pijok za sklepem do innych pijoków
Jedyne co można dobrze zrobić w stresie, to obesrać sobie kalesony - ja sam
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

Nieprzeczytany post19 paź 2018, 06:29

sardo nunspa pisze:Sam wyciągnij wnioski. Jak otwierasz stronę jakiegoś broka, to pokazuję się warning i że 80% (+-3% ) traci, a tu nagle 60% traci. Kreatywna statystyka?

Niespecjalnie wiem jak tę statystykę można by oszukać/naciągnąć. Obowiązek publikowania raportów został nałożony na polskich brokerów przez KNF. W razie kontroli byłoby raczej słabo, a regulator już udowodnił, że jak go broker wkurzy i jak tylko chce to i sypnąć kilku-milionową karą może.

Ostrzeżenie na stronie brokerów wynika z regulacji ESMA, a nie KNF, więc napewno nie wykorzystują tych samych danych (co faktycznie może wprowadzać w konsternację). Szczerze powiedziawszy nie wiadomo mi z jakiego okresu są owe statystyki i co jaki czas muszą być aktualizowane. Osobiście obstawiam, że tam mamy do czynienia z wynikami osiąganymi przez klientów danego brokera w ciągu ostatnich 12 miesięcy albo ostatniego zamkniętego roku. Ale to tylko moje przypuszczenia. Jeśli wiesz coś więcej to śmiało ;).

W krótkim terminie łatwiej osiągnąć dodatni wynik, ale długoterminowy handel je weryfikuje. Tyle, że teraz mamy do czynienia z sytuacją, gdzie dźwignia mocno poszła w dół i pytanie brzmi czy to faktycznie pomogło. Bo przecież takie było założenie wprowadzenia zmian.
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- Vipro Markets (-10%) - XTB - (Pakiet książek) - Dukascopy - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Patryś

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post19 paź 2018, 09:51

Jest dokładnie tak jak mówi raposo.
Dane na stronach brokerów biorą się z regulacji ESMA i dotyczą 12 ostatnich miesięcy. Dane dla KNF-u dotyczą tylko kwartału.
Jak widać warto się czasem dobrze zastanowić, zanim się zacznie wyciągać jakieś wnioski ;)
Awatar użytkownika

MarioDM

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post19 paź 2018, 11:43

raposo pisze:
W krótkim terminie łatwiej osiągnąć dodatni wynik, ale długoterminowy handel je weryfikuje. Tyle, że teraz mamy do czynienia z sytuacją, gdzie dźwignia mocno poszła w dół i pytanie brzmi czy to faktycznie pomogło. Bo przecież takie było założenie wprowadzenia zmian.

Myślę, że błędnie oczekujesz, iż klienci przestaną tracić dzięki tej ustawie. :D
Ona nie została wprowadzona po to aby klienci zaczęli zarabiać, tylko aby rzadziej dochodziło do MC. I ten cel bez wątpienia został osiągnięty.

Swoją drogą to mogliby wprowadzić taką ustawę, że broker musi uznać tylko te zarabiające transakcje, a te stratne pokrywa z własnej kieszeni. Skoro UE robi się lewacka i rozdawnicza, to czemu w sumie nie wprowadzić takiej regulacji ? :p
Można by od razu uruchomić szybki automat, który by "tłukł" mnóstwo transakcji i te zyskowne byłyby uznane. Można też by otwierać pozycję w dwie strony, ale jak się trafi na horyzont, to można by stracić kupę czasu i nic nie zarobić w taki sposób czyli tak jakby grać do pustej bramki i nie trafiać :p
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

Nieprzeczytany post19 paź 2018, 12:29

Nie mam takich oczekiwań. Właściwie nie mam żadnych, bo osobiscie inaczej bym to wszystko zrobił ;). Ale jestem ciekaw czy efektów. Ale rzadsze osiąganie MC nie jest widoczne w statystyce. Ani wcześniej, ani teraz. Więc to mogą być tylko nasze domysły...
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0

Zapraszamy do kontaktu
Awatar użytkownika

sardo nunspa

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post19 paź 2018, 14:00

2+3+5/3 = 3,333333333333
Oj statystyka jest bardziej skomplikowana, duuuuuużo bardziej :wink:
Pompowanie pięty Achillesa:
1 ustalasz żądany wynik eksperymentu.
2 Dajesz grant na badania zespołowi naukowców którzy tak ustawią aparaturę, że wyjdzie odpowiedni wynik( choćby w 1 próbie na 1000)
3 Opłacasz artykuły w mediach, żeby dziennikarze " okrzyknęli"
4 Prawnicy gotowi skarżyć podważających ustawione doświadczenie.
Gotowe Ci co wiedzą, wiedzą i mówią, ale są zakrzykiwani przez dzienniarzy, a ciemny lud kupuje
Przykład: ta babka od ekspresowych badań krwi, w USA 10 lat wodziła inwestorów za nos, dopiero teraz ją zamknęli.
Nie znaczy to, że uważam dane za zmanipulowane, podejrzewam pewne kreatywne działania statystyczne.
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

Nieprzeczytany post19 paź 2018, 14:19

Ale ja nie o Achillesie, pani z USA czy naukowcach, tylko o konkretnym przykładzie piszę ;). Jak Patryś potwierdził, obie statystyki są z różnych okresów, a jakby się zastanowić to też z różnej próby statystycznej.

ESMA bierze pod uwagę całość za ostatnie 12 miesiące.
Polscy brokerzy biorą pod uwagę jeden kwartał w roku z podziałem nie na pojedyncze konta czy klienta, tylko na grupę aktywów na których handlował dany klient.

Szczerze powiedziawszy, nie wiem jak można by zmanipulować wynik jeśli sprawdzamy dwa elementy:
Stan konta na pierwszy dzień kwartału
Stan konta na ostatni dzień kwartału

Jeśli wynik jest +1000000$, lub +1$ to klient trafia do grupy zyskownej.
Jeśli + zmienimy na - to do stratnej.

Dodatkowo, nie wiem jaki kto miałby w tym cel, aby w/w danymi manipulować, bo raporty te nie są zazwyczaj publikowane na stronach głównych brokerów, tylko trzeba się do nich dogrzebać. Nie mogą być też wykorzystywane jako narzędzie marketingowe w kampaniach reklamowych, bo ESMA wymaga trzymania się swoich wytycznych.

Trochę jak drapanie lwa po dupie. Przyjemność mała, a ryzyko duże.

No ale teorie spiskowe zawsze intrygują ;).
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0

Zapraszamy do kontaktu
Awatar użytkownika

sardo nunspa

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post19 paź 2018, 20:21

https://forexclub.pl/wyniki-polskich-traderow-iii-kwartal/
A kuku :wink: za 3 kwartał 2017. Np XTB, wyniki około 65% stratnych, a na koniec roku( jak twierdzi Patryś) 82% stratnych, które kwitną po otwarciu strony XTB.

Mam pokazać zaświadczenie że jestem żyrafą w 11 miesiącu ciąży i należy mi się zniżka 82% na komunikacje miejską? :p
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex - dyskusje ogólne