Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 15 paź 2018, 16:03     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Dźwignia i zakaz handlu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
  • Autor
  • Wiadomość

xXx

Gaduła

Gaduła

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post14 cze 2018, 09:46

edytak5 pisze:kiedyś myślałam o dukascopy ale tam nie maja MT4... jakoś nie lubię innych platform... ale tez właśnie patrze na IC markets... jesteś z nich zadowolony?

Dukascopy wprowadzilo juz MT4 na demo a za niedlugo live.

Ponizej email od Dukascopy odnosnie pozostawienia dzwigni 1:200
Email z Dukascopy pisze:Dear Trader,

ESMA's recent restrictions imposed upon brokers of the European Union (EU) raised many questions. Since Dukascopy Bank is in Switzerland, which is not a member state of the EU, it will not apply ESMA restrictions (neither on leverage, nor on binary options or others). Our FAQ is available for further information on this matter:
Dukascopy Bank is regulated by the Swiss Financial Market Supervisory Authority FINMA and applies the highest standards of transparency and integrity. Read more about the measures taken to protect our clients:

Why trade with Dukascopy Bank?

Leverage up to 1:200
6 asset classes and 500+ instruments
Attractive spreads
Deposit protection up to CHF 100'000
Very fast online account opening
Serves the financial community since 2004
ECN liquidity from numerous banks
A transparent pricing environment
Equal trading rights for all traders
Pomóż dzieciom z domów dziecka -> adres w profilu

ADASKO2012

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post14 cze 2018, 11:09

Taka informacja to jest na głównej stronie Dukaskopy ,i to po polsku.
Awatar użytkownika

edytak5

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post20 cze 2018, 08:06

już jestem w IC markets... dali mi lewar 1:500, czyli więcej niż potrzebuje (a potrzebuje 1:100), warunki tez są OK. może z czasem przeniosę się do Dukascopy. na ta chwile jestem zadowolona z tego co mam. Swoja droga, te regulacje unijne (postępowanie zresztą tez) są takie jakby sami chcieli się unicestwić i to w możliwie najbliższym terminie... wiadomo ze sporo ludzi po regulacji ESMA oleje EU brokerów (i słusznie zresztą)... jakoś mi się nie widzi udowodnianie komuś ze jestem pro czy tez nie, pisanie jakiś teścików na swoja wiedze o FX, moja kasa i z dala im od tego, mogę robić z nią co chce.
"Go ahead, make my day!" -Dirty Harry

BigKafel

Uczestnik

Uczestnik

Nieprzeczytany post21 cze 2018, 20:30

raposo pisze:
Ad.1) obniżenie lewara oznacza większe ograniczenie dla doboru wolumenu.
Przy dźwigni 1:100 na EUR/USD dla 0.1 lota potrzeba 100 EUR.
Przy dźwigni 1:5 będzie to 2000 EUR.
Przy depozycie 3 000 zł będziesz mógł otworzyć max. 0.03 lota.

Akurat na głównych parach chcą ograniczyć do 1:30 więc de facto udałoby Ci się otworzyć 0,21 lota ;)

Jestem użytkownikiem australijskiego brokera A**T****r i dotychczas grałem na dźwigni 1:100 przy depozycie $2000 z max wolumenem 0.5 lota.
Teraz gdy pojawiły się ograniczenia to:
Z powyższych wyliczeń:
Przy dźwigni 1:10 i zachowaniu max wolumenu 0.5 lota będę potrzebował $5000. Dobrze to rozumiem?
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Nieprzeczytany post23 cze 2018, 17:30

Jak grałeś z lewarem 1:100, a teraz będziesz miał 1:10 to przy tym samym wolumenie będzie trzeba zaangażować 10x więcej środków. Czysta matematyka ;).
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- Vipro Markets (-10%) - XTB - (Pakiet książek) - Dukascopy - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post22 lip 2018, 13:37

Ciekawe jakie będą za rok statystyki zarabiających i tracących dla kont PRO i tych zwykłych z mniejszą dźwignią.

spekulantnajlepszy

Stały bywalec

Stały bywalec

• Ostrzeżenia: 2

Nieprzeczytany post25 lip 2018, 14:03

-rookie- pisze:Ciekawe jakie będą za rok statystyki zarabiających i tracących dla kont PRO i tych zwykłych z mniejszą dźwignią.

Bedzie to ststystyka ciekawa i dajaca wiele do myslenia. Pytanie tylko na ile sa to wiarygodne informacje? Czy informacje te podawane przez brokow sa jakos audytowane/sprawdzane? Bo wiadomo ze brokowi zalezy na jak najlepszej statystyce zarabiajacych... W mysl zasady ze to u niego najlepiej i najlatwiej zarabiac.... Lol
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Nieprzeczytany post25 lip 2018, 14:18

Statystyki są wymagane przez KNF, więc manipulowanie nimi niesie za sobą większe ryzyko, niż korzyści, bo audyt może być, a wtedy bój się panie... ;)

Problem polega tylko na tym, że statystyki zawierają tylko dane, które są wymagane. Mało który broker daje od siebie coś więcej (ale zdarza się). Na ogół mamy informację o odsetku tracących i zarabiających z podziałem na klasy instrumentów. To oznacza, że prawdopodobnie nie dowiemy się jak statystyki plasują się z podziałem na klienta detalicznego i profesjonalnego, jak i dalej nie będziemy wiedzieli jak liczne są to grupy. W końcu jeden zarabiający na dwóch badanych to już 50%, prawda? ;)

Ostatnie wyniki pokazują, że cały czas mamy podobną tendencję:
https://forexclub.pl/statystyki-zarabia ... rtal-2018/

Widać też, że najlepiej idzie traderom na CFD na obligacje i stopy procentowe. Ale jestem niemalże na 100% pewien, że to efekt niewielkiej próby statystycznej ;)
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- Vipro Markets (-10%) - XTB - (Pakiet książek) - Dukascopy - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mad

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post26 lip 2018, 12:59

Skoro za parę dni rośnie wymóg kapitałowy pięciokrotnie, to zyski i straty też ?? pytam tak dla pewności...
ktoś wie ?
# Są dwa rodzaje bólu - ból wysiłku i ból żalu, że się go nie podjęło.
# Rozwój boli.

spekulantnajlepszy

Stały bywalec

Stały bywalec

• Ostrzeżenia: 2

Nieprzeczytany post26 lip 2018, 14:04

Mad pisze:Skoro za parę dni rośnie wymóg kapitałowy pięciokrotnie, to zyski i straty też ?? pytam tak dla pewności...
ktoś wie ?

no czy zyski urosną pięciokrotnie??? :d
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex - dyskusje ogólne