Dziennik ympero

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ympero
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2016, 22:39

Dziennik ympero

Nieprzeczytany post autor: ympero »

Witam wszystkich!
Zakładam dziennik głównie po to, żeby pomógł mi bezwzględnie trzymać się planu (uważam, że jest to moja największa słabość jeśli chodzi o fx). Dotychczas miałem tak, że po zaliczeniu stratnej transakcji, coś zawsze w swoim planie zmieniałem, tak jakby szukając czegoś idealnego, skutecznego w 100%. Od teraz mam twarde (oby) postanowienie, że nie będę nigdy modyfikował swoich zasad. A wiadomo, że jeśli ktoś patrzy ci na ręce to jest to łatwiejsze.
Wyszedłem z założenia, że wolę skupić się na jednym instrumencie niż skakać z jednego na drugi. Zauważyłem, że jestem wtedy spokojniejszy i moje wejścia są bardziej przemyślane. No więc padło na AUD/USD (stąd kangur w awatarze :D ). Nie wiem jeszcze za bardzo w jakiej formie prowadzić ten dziennik, ale myślę, że będę po prostu wrzucał screeny z historii transakcji i podawał aktualny stan konta.
Moja strategia jest bardzo prosta. Gram intraday, zgodnie z trendem jaki panuje aktualnie na D1. Otwieram pozycję na początku sesji europejskiej, a zamykam pod koniec. Biorę też pod uwagę ważne dane, jeśli tego dnia występują to zamykam trejd przed ameryką (z racji, że dane dla USD wychodzą zazwyczaj o 14:30).
Zacząłem od kwoty 24,44$. Jest fajnie bo to mała sumka i nie ma presji. Mam już za sobą pierwszą transakcję, więc aktualnie jest troszkę mniej :) Z resztą za chwilę wrzucę tego screena.
No i na razie to chyba tyle. Dodam jeszcze, że nie będę grał codziennie bo jeszcze studiuję, więc od czasu do czasu muszę się pojawić na tej uczelni :D Poza tym nie zawsze widzę dobrą okazję do wejścia w rynek.
Mój cel to nie wywalić tego konta - myślę, że jest realistyczny. Życzcie mi powodzenia :D

Awatar użytkownika
ympero
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2016, 22:39

Re: Dziennik ympero

Nieprzeczytany post autor: ympero »

Od razu dodaję dzisiejszą transakcję bo później zapomnę. Ogólnie jestem zadowolony, gdyż od początku do końca trzymałem się planu. I tak ma być zawsze :)

Stan konta: 22.28$
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: Dziennik ympero

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

ympero pisze: (...) Od teraz mam twarde (oby) postanowienie...
Powodzenia jak najbardziej życzę, tylko wykreśl to "oby" bo na FX nie ma miejsca na niepewność!
Jakimi zasadami chcesz się kierować zawierając pozycje?
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

Awatar użytkownika
ympero
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2016, 22:39

Re: Dziennik ympero

Nieprzeczytany post autor: ympero »

Wejścia rano, na początku sesji europejskiej. Kierunek wyznacza trend panujący aktualnie na D1. Zwykła średnia, która będzie eliminować uznaniowość. Wychodzę z założenia, że w trendzie, powiedzmy wzrostowym jest więcej świec wzrostowych niż spadkowych, czyli prawdopodobieństwo, że cena pójdzie w moim kierunku tego dnia jest większe, co już daje mi pewną przewagę. Dodatkowo cena musi znajdować się o tej porze w pobliżu miejsca zamknięcia poprzedniej D1. Przyjąłem sobie strefę 20pips, 10 w górę od zamknięcia i 10 w dół. Jeżeli cena jest poniżej tej strefy to uznaję, że tego dnia ryzyko jest zbyt duże, gdyż prawdopodobnie na D1 ma miejsce korekta. Natomiast jeśli znajduje się się powyżej, uznaję, że występuje duże ryzyko, że rynek tego dnia jest już za bardzo wykupiony. Do samego wejścia służy mi stochastic, często pozwalał mi na wejście w najlepszym możliwym miejscu. Stop Loss ustawiam początkowo na 25pips, a po tym jak cena ruszy już w odpowiednim kierunku, przestawiam go pod najniższy dołek. Zamknięcie, jak już pisałem to koniec sesji europejskiej lub początek amerykańskiej, w zależności czy pojawiają się ważne dane z USA. Wejścia w pozycję na M1, natomiast SL ustawiam na M5. Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałe, nigdy nie umiałem opowiadać :D
Dzięki i już wykreślam, mój cel to właśnie wyrobić sobie pełne zaufanie do swojego planu i nie wahać się, kiedy widzę okazję. To jest właśnie mój największy problem, strach, że strategia, której używam jest w dłuższym terminie nieskuteczna. Dlatego nigdy nie miałem problemu w stylu: na demo gram bez emocji, zarabiam i myślę, że wszystko jest ładnie i pięknie, wchodzę na real, targają mną emocję i tracę. Mną emocje targały nawet na demo :D Bo ja nie boję się, że stracę pieniądze, tylko, że używam nieskutecznej strategii i za chwilę będę musiał znowu się cofnąć i przez długi czas opracowywać coś nowego.
Takie tam przemyślenia odnośnie mojego umysłu :D

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Dziennik ympero

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Kolego proponuję inne hobby - rybki albo zbieranie znaczków. Po pierwszej transakcji widać że Twoim planem są straty.
Obrazek

Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: Dziennik ympero

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

ympero pisze:Witam wszystkich!
Zakładam dziennik głównie po to, żeby pomógł mi bezwzględnie trzymać się planu (uważam, że jest to moja największa słabość jeśli chodzi o fx). Dotychczas miałem tak, że po zaliczeniu stratnej transakcji, coś zawsze w swoim planie zmieniałem, tak jakby szukając czegoś idealnego, skutecznego w 100%. Od teraz mam twarde (oby) postanowienie, że nie będę nigdy modyfikował swoich zasad. A wiadomo, że jeśli ktoś patrzy ci na ręce to jest to łatwiejsze.
Wyszedłem z założenia, że wolę skupić się na jednym instrumencie niż skakać z jednego na drugi. Zauważyłem, że jestem wtedy spokojniejszy i moje wejścia są bardziej przemyślane. No więc padło na AUD/USD (stąd kangur w awatarze :D ). Nie wiem jeszcze za bardzo w jakiej formie prowadzić ten dziennik, ale myślę, że będę po prostu wrzucał screeny z historii transakcji i podawał aktualny stan konta.
Moja strategia jest bardzo prosta. Gram intraday, zgodnie z trendem jaki panuje aktualnie na D1. Otwieram pozycję na początku sesji europejskiej, a zamykam pod koniec. Biorę też pod uwagę ważne dane, jeśli tego dnia występują to zamykam trejd przed ameryką (z racji, że dane dla USD wychodzą zazwyczaj o 14:30).
Zacząłem od kwoty 24,44$. Jest fajnie bo to mała sumka i nie ma presji. Mam już za sobą pierwszą transakcję, więc aktualnie jest troszkę mniej :) Z resztą za chwilę wrzucę tego screena.
No i na razie to chyba tyle. Dodam jeszcze, że nie będę grał codziennie bo jeszcze studiuję, więc od czasu do czasu muszę się pojawić na tej uczelni :D Poza tym nie zawsze widzę dobrą okazję do wejścia w rynek.
Mój cel to nie wywalić tego konta - myślę, że jest realistyczny. Życzcie mi powodzenia :D

Powodzenia kolego , ciekawe podejście . :564:

Awatar użytkownika
ympero
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2016, 22:39

Re: Dziennik ympero

Nieprzeczytany post autor: ympero »

sardo nunspa pisze:Kolego proponuję inne hobby - rybki albo zbieranie znaczków. Po pierwszej transakcji widać że Twoim planem są straty.
Mógłbyś to jakoś uzasadnić? Jestem ciekawy Twojej opinii na temat mojej pierwszej transakcji. Co było według Ciebie w niej nie tak?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Dziennik ympero

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Trzymałeś cały dzień na plusie i poczekałeś aż wróci na minus i wybije SL.
Obrazek

Awatar użytkownika
ympero
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2016, 22:39

Re: Dziennik ympero

Nieprzeczytany post autor: ympero »

Poczekałem, bo na tym polega moja strategia, na czekaniu do godz 17. Zakładałem, że sesja europejska zamknie się na spadkach, tym razem zamknęła się na wzrostach i trudno, bywa i tak. Gdybym zaczął kombinować z uciekaniem z trejdu, kiedy zaczyna odwracać, to założę się, że szybko wyczyściłbym konto. Psychika zaczęła by szwankować, widziałbym odwrócenia w zwykłych korektach i brałbym zyski dużo mniejsze niż powinienem tego dnia. Strategia zakłada zarabianie na takich świecach jak ta z 16, 22 czy 27 marca. Dni takich jak wczorajsze nie uniknę. Liczy się tylko to, żeby zyski były większe niż straty.

Awatar użytkownika
ympero
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2016, 22:39

Re: Dziennik ympero

Nieprzeczytany post autor: ympero »

Mam pytanie: załóżmy, że wasza strategia przewiduje otwieranie pozycji tylko na sygnale, który następuję w pewnej strefie. Jeżeli dostajecie sygnał, a cena w tym czasie jest dosłownie kilka punktów poza tą strefą to otwieralibyście pozycję czy nie?
Jeżeli nie, to wychodzi na to, że popełniłem błąd dzisiaj i w pierwszej transakcji też. Z drugiej strony to tylko kilka punktów, nawet nie pips. Jak zachowywać w takich stykowych sytuacjach? Nie zastanawiać się i wychodzić z założenia: poza strefą = niezgodnie ze strategią, nie ważne ile punktów?

Stan konta: 19.76$

Jako, że stan konta wynosi mniej niż 20$, zmniejszam lota na 0,01.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ