Dzień z życia tradera

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Kierownik średniego szczebla :p w sumie to w ciagu dnia mam góra obowiązków na 1 h pracy, reszta czasu należy do mnie :)

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

To chyba tylko w administracji jest możliwe :roll:

A jeśli to prywatna firma i tak w niej wygląda podział pracy i kontrola kosztów, to nie wróżę wam świetlanej przyszłości :?:

Pracownik na etacie pracujący godzinę dziennie. Chyba sam przyznasz, że to brzmi komicznie :D

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Stforex pisze:To chyba tylko w administracji jest możliwe :roll:

A jeśli to prywatna firma i tak w niej wygląda podział pracy i kontrola kosztów, to nie wróżę wam świetlanej przyszłości :?:

Pracownik na etacie pracujący godzinę dziennie. Chyba sam przyznasz, że to brzmi komicznie :D
Bardzo komicznie, no ale są dni gdzie muszę te 2 czy 3 godzinny popracować;) firma prywatna która istnieje ponad 20 lat raczej nie upadnie szczególnie patrząc na jej zysku ;) druga sprawa moje obowiązki rozdzielilem po podwładnych a ja tylko to zatwierdzam ;) kontrola kosztów mówisz? Czytasz posty osoby która kontroluje te koszty ;) problem nie tyle znaleść prace co się w niej ustawić ;)

Awatar użytkownika
Archanioł
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 24 lip 2011, 20:03

Nieprzeczytany post autor: Archanioł »

Ink. pisze:nie ważnie ile pipsów ważne ile kasy
Hmmm i kto to mówi ...
Jak jak tak napisałem, to zostałem oskarżony o to, że nie zrozumiałem prostego pytania ...

Dodano po 2 minutach:
Ink. pisze:kontrola kosztów mówisz? Czytasz posty osoby która kontroluje te koszty
Najciemniej pod latarnią :mikolaj:

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Archanioł pisze:
Ink. pisze:nie ważnie ile pipsów ważne ile kasy
Hmmm i kto to mówi ...
Jak jak tak napisałem, to zostałem oskarżony o to, że nie zrozumiałem prostego pytania ...
Ja;) ale nie mówiłem ze granie na kasę to coś złego :) mówiłem aby dostosować się do tematu i pytania w nim zawartego :)

trejo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:04

Nieprzeczytany post autor: trejo »

Widzę, że temat zszedł lekko na bok.
Zauważyłem, że dużo tracę przez brak dobrego rozmieszczenia tego wszystkiego.

Mam pytanie o samą organizację warsztatu do osób siedzących przy wykresach po kilka godzin codziennie.
Jak się organizujecie, aby widzieć możliwie jak najwięcej i żeby nic nie umknęło?
Mam monitor 24 cale, ale do tej pory wszystko robiłem na jednym zmaksymalizowanym oknie wykresu. Przeglądam na co dzień po zakładkach 12 par i robi się z tego trochę nie wiadomo co, bo jak na czymś skupię się na dłużej to nie widzę tego co się dzieje gdzie indziej. Stąd często bywa tak, że na coś ciekawego łapię się dość przypadkowo, a nie tuż przed ukształtowaniem się setupów tak, aby mieć chwilę do analizy i obserwacji.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Może zbyt dużo par oglądasz?

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

trejo pisze:Mam pytanie o samą organizację warsztatu do osób siedzących przy wykresach po kilka godzin codziennie.
Jak się organizujecie, aby widzieć możliwie jak najwięcej i żeby nic nie umknęło?
Mam monitor 24 cale, ale do tej pory wszystko robiłem na jednym zmaksymalizowanym oknie wykresu. Przeglądam na co dzień po zakładkach 12 par i robi się z tego trochę nie wiadomo co, bo jak na czymś skupię się na dłużej to nie widzę tego co się dzieje gdzie indziej. Stąd często bywa tak, że na coś ciekawego łapię się dość przypadkowo, a nie tuż przed ukształtowaniem się setupów tak, aby mieć chwilę do analizy i obserwacji.
Ja pracuje tylko na jednej parze walutowej ,maksymalnie na dwóch TF-ach na dwóch monitorach ,siedzę non stop przed wykresami ,ale jak nic się nie dzieję to czytam lub buszuję na necie :) Wcale nie jest nudno !

trejo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 02 wrz 2011, 19:04

Nieprzeczytany post autor: trejo »

Jak na razie wydaje mi się, że tyle jest w sam raz. Z resztą jestem pewien, że jak się potrafi odpowiednio zorganizować to nawet i ze 20 nie będzie za dużo.

Przecież to nie jest jakaś strasznie duża liczba i pewnie nie jedna osoba tu ma na rozkładzie więcej.
Na pewno można coś zrobić, aby nie tylko oglądać, ale sprawić, że wykresy same będą się mniej lub bardziej rzucały w oczy.
Próbowałem dzielić obraz w M4 na 3 wykresy, ale przez to jak na razie tracę cały kontekst sytuacji.

Awatar użytkownika
MaNoCBR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2010, 18:21

Nieprzeczytany post autor: MaNoCBR »

Greenhaze pisze:
skrzyniu pisze:Jeśli chodzi o mój dzień z forexem, to poświęcam niecałe 5 minut dziennie, żeby zająć pozycję. Czasem w weekend myślę nad założeniami mojej strategii. Codziennie wpadnę też na forum zobaczyć co ludzie piszą. Póki co przez 4 miesiące jeszcze się nie wyzerowałem..
Wbrew ogolnemu pojeciu na tym forum nie musisz poswiecac wiecej niz 30min dziennie zeby przejrzec pary walutowe , indeksy itp i ulozyc plan w oparciu o wykresy miesieczne, tygodniowe i dzienne. Jesli dopiero zaczynasz i szukasz hustawki emocjonalnej to interwaly ponizej H4 to ci zagwarantuja :) lol ..... jak sie galy wlepia w wykres przez pare godzin to bardzo latwo stracic obiektywizm i koncentracje oraz zrobic sobie z mozgu purre ziemniaczane.
trejo pisze:Przeglądam na co dzień po zakładkach 12 par i robi się z tego trochę nie wiadomo co, bo jak na czymś skupię się na dłużej to nie widzę tego co się dzieje gdzie indziej. Stąd często bywa tak, że na coś ciekawego łapię się dość przypadkowo, a nie tuż przed ukształtowaniem się setupów tak, aby mieć chwilę do analizy i obserwacji.
Wirus pisze:Może zbyt dużo par oglądasz?
Bez przesady, wszystko zależy od systemu i psychiki. TF 5 wystarczy zobaczyć raz na 30 min przez 5 sekund i nie dostaję zawału :-P sprawdzam 8 par jak nic się nie dzieje to zajmuje mi to 2-3 min/h jak jest ruch to przeskakuję z luzem między parami bo wiem (widzę), że wejście może stworzyć się za 10-15 min.
Zajmuję pozycję, TP, SL i mam fajrant

Pozostały czas poświęcam na inną pracę lub rozrywkę :) :twisted:
Z kącików uśmiechu można obliczyć rozpiętość wolności [WOLF 1982-2007]

Adrenalina uzależnia ;-)

ODPOWIEDZ