Droga Susła

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Esco pisze:
Good Will Hunting pisze:Jezu. Przecież to są wiadomości sprzed kilku miesięcy, zobaczcie sobie daty geniusze. O tym że to przeciętny system mówię DZISIAJ ponieważ zwyczajnie doszedłem do wniosku kiedy trochę nim pograłem, że nie jest wart zachodu. Nigdy nie ukrywałem, że kiedyś miałem o nim znacznie lepsze zdanie.

Potwierdzam.

Dobrze pamiętam jak pisałeś o tym już wiele wcześniej ponieważ zadziwiła mnie twoja nietypowa jak na to forum samokrytyka:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 871#396871

Esco to był post z 23-12-2011
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... c&start=20 tutaj 12-12-2011 (trzecia strona journalu "Droga Susła) widzimy zasady nowego systemu GWH: piąty rysunek od góry porównać z sysem Zicmara, średnie jego systemu też znajdziesz w necie jak sam GWH powiedział, więc łatwo sprawdzić, że wywalił tylko jedną.Przewijają się jeszcze parę dni ktoś dociekliwy mógłby je dojrzeć jeszcze 29-12-2011.
Nie mniej jednak w przypomnianej przez Ciebie (Esco) wypowiedzi czytamy:
Good Will Hunting pisze: Nie ma mnie teraz w domu więc nie będę się silił na dłuższe posty. Zresztą w domu tak samo bym się na nie nie silił więc krótko:

1) grałem systemem max jednak od dawna już nim nie gram

2) uważam ten system za mocno przeciętny, bardzo uznaniowy i dający sporo fałszywek, jak każdy trend follower ma on swoje lepsze okresy - kiedy kosi się pipsy jak maszyna ale suma summarum nie jest lepszy od "darmówek" typu price
Być może tak jest jak napisał GWH w punkcie 2 nie będę się kłócił ze znawcami co przeczytali opis systemu, nie zagrali ani razu ale wiedzą co jest grane . Nawiasem mówiąc ten opublikowany "jurnal" to - wierz mi lub nie: ogryzek systemu MAX. Tym niemniej same średnie Zicmara i zasady jego systemu są wg mnie dobrym narzędziem analitycznym o czym wielokrotnie pisałem.
Nie rozumiem też zacięcia z jakim tępił Vinci'ego, jaki to miało sens skoro jak sam mówi nastawiony jest na kesz?
Ja to widzę tak, że Kolega GWH podjarał się trejdem na kilkaset pipsów z piramidy i wtedy system MAX oficjalnie stał się be. Kilka osób w tym ja zadało sobie trud nałożenia siatki zleceń GWH na wykres z średnimi. Ja osobiście nie do końca jestem pewny czego do stworzenia tej siatki używał.Pisał, że poziomy SR i to może być prawda, nie napisał jednak że średnie te SRy pokazują. Być może system jest naprawdę ch...owy, sam nim nie gram z powodów które opisywałem kilkakrotnie ( Sory Zbyszku nie udało się:cry: ) ale to nie znaczy że go nie używam.Kumacie chyba różnicę? Wchodzę np: po odbiciu od LT na M5 ale wtedy gdy średnie np: z M1 będą miały zgodny kierunek. Więc nie mogę powiedzieć że gram systemem MAX - gram na odbicia od LT! Tak więc cały czas ze średnich coś udaje mi się wyciągnąć, a gdy o nich zapominam rynek robi mi psikusa.Być może genialny GWH naprawdę już ich nie potrzebuje. Zapomniał ich usunąć bo przeprowadzał dzieci przez ruchliwą ulicę. No, wiecie jaki jest zabiegany...Mi jednak jeszcze daleko do ich wymazania, ale ja jestem tak dennym traderem, że wymyślam już własny system - "Żadnych Zasad" aby nie mieć co łamać. Miałem nawet nie czytać "Droga Susła" i nie podbijać wejść tej lansowni a patrzcie co się stało...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Larry Flynt, wydawca pierwszego amerykańskiego pisemka dla panów pt. "Hustler", facet który przez całe lata 70. walczył o wolność prasy gwarantowaną przez pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki, po każdym swoim procesie sądowym zwykł mawiać (właściwie to krzyczeć do dziennikarzy): "zbok wrócił!".

Cóż, nie zamierzam rozdzierać szat i jak niektórzy wypłakiwać się że jeden z drugim matoł napisał coś tam i mnie obraził. Dziennik będzie. Trochę w innej formule, bo trochę mniej wejść itd., a trochę więcej konkretów, przemyśleń i ogólnie będzie dobrze. Może nawet bardziej "merytorycznie"? :) .

Jakkolwiek drodzy koledzy - zbok wrócił i dalej część z was ma za skończonych osłów :lol: .
Ostatnio zmieniony 23 lut 2012, 23:14 przez Good Will Hunting, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Notatka merytoryczna:

RSI nie warto łączyć z LT. Stocha raczej też nie.

PS: jutro pokażę coś fajnego. Obiecuję.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Good Will Hunting pisze:RSI nie warto łączyć z LT. Stocha raczej też nie.
Mógłbyś napisać dlaczego tak uważasz? Jakie doświadczenia doprowadziły Cię do tego wniosku?

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Głównie to praktyka. Oscylatory (w tych najpopularniejszych ustawieniach czyli domyślnych/opisywanych na FF) nie dają specjalnie dobrych potwierdzeń. Może gdyby doszukiwać się na nich pewnych zależności między górkami / dołkami wynik byłby lepszy jednak wciąż byłoby to jak dla mnie zbyt uznaniowe. Przykładowo RSI (18) przez trzy dni testowałem na testerze na ponad 100 liniach trendu (kilka godzin poszukiwań) i narzędzie to nie nadaje się za bardzo ani do potwierdzania wejścia, ani do prognozowania końca danego ruchu.

Jedyna zależność między RSI, a LT jaką byłem w stanie dostrzec jest taka, że początek linii trendu przypada zawsze na bardzo wysokie RSI. W gruncie rzeczy to LT których szczyt miał stosunkowo wysokie RSI (wykraczające poza przyjęte w oscylatorze ramy) reagują lepiej niż te z niższym RSI. Tak w 6 na 10 przypadków.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Opracowałem (przetłumaczyłem w zasadzie) fajny system z forex factory. Big Dog Breakout Strategy - zapraszam.

Grałem dzisiaj pod dane na kablu. Testuję własną interpretację wideł andrzeja, myślę że jak uzbieram odpowiednią ilość wejść (próbę) to podzielę się efektami. Póki co wygląda to naprawdę nieźle.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Piczfork:

Obrazek
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Obrazek

Podwójny piczfork.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Archanioł
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 24 lip 2011, 20:03

Nieprzeczytany post autor: Archanioł »

Jakbyś grał systemem MAX, to byś wiedział, że tam nie było shorta ... :d

ODPOWIEDZ