Droga do zwycięstwa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Zwyciężymy?

Czas głosowania minął 14 sie 2012, 18:21

Tak
0
Brak głosów
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0

overall

Nieprzeczytany post autor: overall »

nooo i mamy minimalną krajową w jeden dzionek :)

Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

Damfry pisze:Śmiałeś się ze mnie i Zicmara
Nigdy nie śmiałem się z Zicmara , a do maila od ciebie nie śmiałem się z twojej osoby. Chociaż nie wiem czy nie powinienem tego zmienić w przypadku ciebie.

1.Po pierwsze cały czas chwalisz się metodą twojego mentora . Nie widzę w tym żadnej chwały dla ciebie. Przyłożył się do pracy on (mentor) , nie ty. Sam to już zresztą zauważyłeś.
2. Między nami jest tak różnica że ja nigdy nie nie będą pisał maili na PW których treść mogła by zostać przez kogoś odebrana jako obraźliwa. Ty się oprzeć temu nie mogłeś . Nie widzę nic pojeba.... w moich postach , jak mi o tym napisałeś.
3.Ktoś kto przestaje się dzielić wiedzą przestaje się rozwijać . Ja tam chcę się rozwijać w tym co lubię robić , dlatego też mam zamiar dzielić się z innymi tym co umiem. Również korzystać z wiedzy innych bo na tym polega rozwój. Kto się nie rozwija stoi w miejscu. Kto stoi w miejscu , cofa się. Kto cofa się nigdy nie dochodzi do celu. Nie o to przecież w tym wszystkim chodzi aby cel był tam gdzie przed chwilą była nasza własna d... . Czy kolega uchyli innym rąbka tajemnicy co do metody , czy ograniczy się do wklejenia statu , robiąc z tego tajemnicę? Poniżej piszę trochę o tej "tajemniczej metodzie".
4. Trader spełniony w moim rozumieniu to taka osoba która sama doceniła się przy pomocy pieniędzy które dostała od rynku. Wcale nie musi z tym biegać jak oszalała po mieście i wciska przed twarz własne pieniądze innym.A inni cenią ją nie za pieniądze które posiada , a za wiedzę i postawę w dzieleniu się wiedzą i zdobytymi umiejętnościami. Oczywiście nie oznacza to że należy się publicznie wypstrykać z wszystkiego co ma się w głowie. Jeżeli według tej definicji mógł bym kogoś określić traderem to jest to znowu twój mentor , a nie ty. Bo to on dzieli się z tobą swoją wiedzą. Oczywiście życzę koledze bardzo dużo pipsów i stu lat zyskownego tradingu.


Metoda wchodzenia w trejd jest stosunkowo prosta polega na wykorzystaniu zgodności dwóch sygnałów które nawzajem się wzmacniają (!!!).Pierwszym sygnałem jest chęć przełamania lini trendu przez wykres ceny. Drugim elementem jest skorzystanie ze wskaźnika MACD który pokazuje nam wyprzedanie lub wykupienie rynku. W przypadku MACD sygnałem jest przechodzenie przez linie zero na wskaźniku( cykl nad zero lub pod zero). Dopiero połączenie tych dwóch metod daje nam sygnał mówiący o możliwym odwróceniu trendu ( oczywiście lokalnym). Sygnały niesparowane w ten sposób przestają być (w miarę) skutecznym prognostykiem lokalnej zmiany trendu. Metoda ta daje najlepsze sygnały na TF 1h przy umiarkowanie dynamicznych trendach utrzymujących się kilka dni. W oparciu o własne doświadczenia mogę tylko dodać że działa najlepiej na eur/usd. W związku z tym nie dziwi mnie to że zadziałała również na crossie co widać dobrze na rysunku w załączniku. W tym konkretnym przypadku sygnał wzrostowy na MACD trwał "nad zero" ponad 8 dni. Więc nie dziwi mnie 100 pipsowy sprint po breaku . Warto przy okazji na wykresach historycznych sprawdzić czy dynamiczne zmiany ceny których dotąd nie rozumieliśmy , nie dadzą wytłumaczyć się w ten stosunkowo prosty sposób.

Na załącznikach widać że stosowanie zasad PA daje nam przewagę o kilkanaście pips przy każdym z opisanych wejść. Na edku wytworzyły nam się 3 piny bezpośrednio w strefie SR. Tutaj właśnie jest dobry moment na shorta. Znowu na crossie po spadku ceny mamy schemat o którym pisałem kilka postów wcześniej. Czyli zmianę funkcji wsparcia w opór co jest jednym z elementów do ewentualnego zajęcia pozycji. Dopełnieniem tego jest prospadkowy pin który zbudował się w tym miejscu. Wracając do edka warto zerknąć na 17 stycznia , gdzie widać jedną z ułomności grania tylko na break i MACD . Widzimy tam zaraz po wejściu "na krótką" znaczną cofkę ceny która ląduje na BE. To jeden z mankamentów takiego sposobu gry , słabo nadaje się do precyzyjnego wejścia przy DT. Zresztą sygnały tej metody nadają się najlepiej do grania jednej pozycji przez dłuższy okres - od kilkunastu godzin do kilku dni. Co zresztą każdy siedzący przy wykresie jest w stanie sam sprawdzić. O bolączce dla takiego setapu już pisałem , jeżeli trend się skorekci lądujemy na BE. Co rodzi stres ponieważ sygnał do zajęcia pozycji nie występuje tutaj codziennie. Ale w połączeniu z PA , gdzie PA pokazuje nam precyzyjne miejsce do wejścia metoda jest OK. Znamy domniemany kierunek wykresu - znamy możliwe miejsca wejścia i jest OK .Zresztą sam ją stosuję na co dzień do wyznaczania trendu w którym aktualnie znajduje się cena.

Pozdrawiam

Ps. Przy okazji pozdrawiam twojego Mentora , bo wychodzi na to że używamy podobnej metody do określania trendu. Świat jest mały chciało by się powiedzieć :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

Witam, ponieważ mówi się tutaj o mnie beze mnie, sprostuję wypowiedz Kolegi Mohertradera na temat mojej strategii. NIe stosuję MACD, pomimo, że bardzo dobrze znam jego interpretację, jest to dla mnie indyk niewiarygodny dajacy bardzo mocno opóznione sygnały i często niestety fałszywe. Nie stosuję PA, SR, FIBO. Opieram sie tylko i wyłącznie na trzech elementach: cena,średnie,rsi. Nie istnieje dla mnie pojęcie inwestowania na jednym konkretnym TF, rynek należy widzieć w przestrzeni, mając wgląd we wszystkie TF od M1 do W1 widzimy coś w rodzaju trójwymiarowego obrazu rynku i tylko wtedy można podjąć właściwą decyzję. Nigdy nie podejmiesz własciwej decyzji widząc tylko wycinek a nie widząc całości. Krótko mówiąc cena jest w ciągłym ruchu, na W1 będziemy miec konsole, na D1 w tym samym czasie trend wzrostowy a na H1 spadkowy i niestety dlatego jest to najwiekszy problem we właściwym określeniu trendu. Dlatego problem ten zostawiam analitykom, dla mnie ważny jest kierunek w jakim podąża w danej chwili cena i staram się to wychwycic jak najwcześniej i wykorzystać na maxa. To tak w dużym uproszczeniu.
Pozdrawiam
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

zicmar pisze:Witam

Również witam ,
Panie Zbigniewie jeżeli wywołałem do tablicy w sobotnie popołudnie , to zupełnie nieświadomie za co przepraszam. Co prawda liczyłem że odpowie kolega Damfry .

zicmar pisze:NIe stosuję MACD,
zicmar pisze: jest to dla mnie indyk niewiarygodny dajacy bardzo mocno opóznione sygnały i często niestety fałszywe
zicmar pisze:Opieram sie tylko i wyłącznie na trzech elementach: cena,średnie,rsi.
Dyskusja ma charakter czysto akademicki , ponieważ wszystko o czym wspomnieliśmy MACD , RSI , średnie jest tylko matematyczną i ułomną próbą okiełznania w pewne ramy ceny. Czasami bardziej błędną czasami mniej. Nie zmienia to faktu że wskaźniki nie pokazują nam tego co PA - dokąd gna cena - PA jest w tym nieocenione.

Ze swojej strony mam do Pana wielka prośbę. O zwrócenie uwagi koledze Damfry o to aby przestał być arogancki w stosunku do innych użytkowników tego forum. Tylko tyle i aż tyle , mam nadzieję że moja prośba nie będzie to zbyt wielki problem. Jeszcze raz przepraszam za to o czym w pierwszym zdaniu.
-----------------------------
Na dołączonych rysunkach widać zbieżność MACD i popularnych średnich które pokazują w tych samych miejscach wejścia , wyjścia oraz zonki. Ta zbieżność dla wielu metod jest "zapewne przypadkowa" ;)

Rysunek wejścia przedstawia miejsca gdzie należy szukać setup-u do wstrzelenia się zgodnie z trendem. Tutaj szukamy przysłowiowych pinów , na forum jest cały wątek o świecach japońskich gdzie jest dużo informacji na ten temat.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

Co do Kolegi Damfry, jest to młody bardzo sympatyczny człowiek, niestety młodość charakteryzuje sie pewnymi wadami wynikającymi z braku doświadczenia życiowego, stąd byc może niektóre Jego wypowiedzi mogą być zle odbierane. Wiem, że nigdy nie miał nic złego na myśli i nie chciał nikogo obrazić.
Co do sporu akademickiego, nie neguję innych systemów, każdy powinien mieć opanowany dobrze jeden system i dopiero wtedy mówić czy jest on dobry czy nie. Natomiast nie rozumiem zdecydowanej większości młodych adeptów sztuki FX, którzy przy braku elementarnej wiedzy z zakresu AT, lataja z kwiatka na kwiatek szukając czegoś czego nie znajdą jeżeli sami nie wiedzą czego chcą.
Pozdrawiam Zicmar
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

zicmar pisze:Damfry, jest to młody
To by wyjaśniało wszystko.
Dziękuję za odpowiedź .

Pozdrawiam

Moher
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

mohertrader pisze:
zicmar pisze:Damfry, jest to młody
To by wyjaśniało wszystko.
Dziękuję za odpowiedź .

Pozdrawiam

Moher
Tak jestem młody, mam 22 lata i nie lubię gdy ktoś ciągle próbuje mnie dyskredytować tylko i aż z tego powodu, bo mu nie pod pasowałem. (konsekwentnie post w post to robisz) Zaznaczam, że jeszcze nie urodził się taki co by wszystkim dogodził. Może i wydaje się aroganci i przemądrzały (podobno zyskuje przy bliższym poznaniu) ale nie oczekuj, że skoro sam wyłożyłeś karty na stół, ja będę czynił to samo. Zbigniew włożył w system masę czasu, serca i przypuszczam pieniędzy żeby go dopieścić. Poświęcił mi swój czas, choć nie musiał. Dałem mu słowo, że nie będę tego rozpowszechniał, a u mnie słowo droższe od pieniędzy. Powiedz jakim bym był człowiekiem gdybym teraz latał i przekazywał wszystko co mnie nauczył skoro obiecałem? Naturalnie dane kontaktowe mogę przekazać, w tym nie widzę problemu. Zbigniew sam zadecyduje co zrobi z daną osobą.
Myślę, że w tej kwestii się już rozumiemy.
Naturalnie wierz mi na słowo, że jeśli tylko sam opracuje za xxx lat jakąś metodę, z chęcią się nią podzielę, bo wole żeby ludzie golili banki/brokerów z kasy niż odwrotnie.
Pozdrawiam i z góry przepraszam za swój styl pisania.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Tak na szybko: +56p

Obrazek

Pozdrawiam Marcin 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

W między czasie jeszcze kontrolne S - z małym stopem - poszło tak jak podejrzewałem - zagranie pod prąd - ale to potwierdziło w mnie to, że należy grać inaczej jak większość tutaj na forum - gdzie nie spojrzę to widzę temat - tylko S.

Obrazek

Obronione na 0.

Wejście na podstawie fibo 61+poziom s/r + ZL z h1.

pozdrawiam Marcin 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Dzisiaj jedno zagranie: zakończone na BE +1p

Obrazek

Klątwa BE nadal trwa, a było już +36p. :evil:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Zablokowany