DI, CTA, Hedge fund

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
beczer2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2009, 23:20

DI, CTA, Hedge fund

Nieprzeczytany post autor: beczer2008 »

Witam, forum to jest pełne tematów, postów, które poruszają sprawę zarządzania pieniędzmi innych osób, natomiast nigdzie nie znalazłem wyczerpujących odpowiedzi na ten temat.

Chciałbym się dowiedzieć czy aby zarządzać pieniędzmi innych osób (po uzykaniu od nich upoważnienia) muszę być DI albo CTA - (co prawda to nie w Polsce) ?

Drugie pytanie jak wygląda sprawa otwarcia funduszu hedge ?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Poczytaj
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 856#342856
beczer2008 pisze:CTA - (co prawda to nie w Polsce) ?
W Polsce ma być pierwszy egzamin w grudniu.,myślę że do 2-3 lat ta licencja zostanie uznana.... i wreszcie będzie normalność tz. wytrzymają najlepsi których będzie ciągle weryfikował rynek np. walutowy ..itp.

beczer2008 pisze:Drugie pytanie jak wygląda sprawa otwarcia funduszu hedge ?
Najprościej zadzwoń do KNF
http://www.knf.gov.pl/index.html

Pozdrawiam.
Poz
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

beczer2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2009, 23:20

Nieprzeczytany post autor: beczer2008 »

Może zapytam inaczej, czy aby zarządzać pieniędzmi innych muszę posiadać uprawnienia DI ? czy jest jakiś inny sposób. Pytałem o fundusz hedge bo zastanawi mnie czy aby taki fundusz stworzyć też niezbędna jest licencja.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Może zapytam inaczej,
Ty nie musisz mieć DI,lecz musisz zatrudnić..// nawet fikcyjnie dwóch DI...//

beczer2008 pisze:Pytałem o fundusz hedge bo zastanawi mnie czy aby taki fundusz stworzyć też niezbędna jest licencja.
Wydaje mi się że tak, lecz zadzwoń do KNF..

beczer2008 pisze:czy jest jakiś inny sposób
Myślę że jest,lecz pod warunkiem że masz samych normalnych ludzi....// znając nas będzie ciężko...

Poczytaj..
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 510#338510

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

beczer2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2009, 23:20

Nieprzeczytany post autor: beczer2008 »

Dzięki za odpowiedź, ale jeżeli z jednej strony tak jak napisałeś, że jeżeli chcę zarządzać pieniędzmi innych to muszę zatrudnić co najmniej dwoje ludzi z licencją DI to działalność, którą bym prowadził byłaby funduszem (tak mi sie wydaje) a tu napisałeś, że jako założyciel takiego funduszu sam muszę posiadać DI. Zatem, czy można zarządzać pieniędzmi innych na zasadzie innej niż poprzez fundusz ? W sprawach prawnych i organizacyjnych w tym biznesie ciągle zbieram doświadczenie, więc proszę o wyrozumiałość.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Zrób sobie Hedge Funda z siedzibą na Kajmanach albo Singapurze. Biuro główne w Londynie a klientów szukaj przez bank z którym będziesz współpracował.
A jeżeli chcesz działać pod licencjami i w UE lub USA to będzie o wiele bardziej skomplikowane.
W Polsce hedge fund nie jest w ogóle możliwy. Także trzeba to robić inaczej. A im mniej regulacji tym łatwiej spekulować na rynkach.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

beczer2008 pisze:Drugie pytanie jak wygląda sprawa otwarcia funduszu hedge ?
Szwajcar pisze:W Polsce hedge fund nie jest w ogóle możliwy
Fundusze hege intensywnie zaczeły się rozwijać ok.. 1960 roku...
myślę że od 2004 roku jest legalne lecz jak Szwajcar napisał zrobią wszystko aby Tobie życie utrudnić.Najlepiej spytaj w KNF..

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

beczer2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2009, 23:20

Nieprzeczytany post autor: beczer2008 »

Ostatnia kwestia. Jak znajdę (potencjalnie zatrudnię) dwie osoby z licencją DI to będę mógł zarządzać pieniędzmi innych jako firma ? Tylko jaką formę działalności musiałaby posiadać ta firma ? jest jakas opcja ? czy tylko jako fundusz ?

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

W Polsce z tego co mi wiadomo nie istnieje taka instytucja prawna jak fundusz hedge, a fundusze inwestycyjne maja rozne ograniczenia, ktore w praktyce uniemozliwiaja inwestowanie na fx.
Jako firma musisz miec pozwolenie na dzialalnosc maklerska (od KNF), niezaleznie czy bedzie to fundusz (bez sensu) czy nie

beczer2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2009, 23:20

Nieprzeczytany post autor: beczer2008 »

w USA jest coś takiego jak CTA (commodity trading advisor) co upoważnia do zarządzania pieniędzmi innych osób. Rozumiem, że u nas w kraju ciężko jest indywidualnie zarządzać pieniędzmi innych. (w sensie nie będąc zatrudnionym w jakimś banku, instytucji finansowej)

Pytanie jeszcze do Yankee. Skoro jako firma muszę posiadać pozowlenie na działalność maklerską to wiesz może jakie są wymogi wydania takiego pozwolenia ? W wolnym czasie poszukam na KNF, ale może posiadasz już jakieś informacje ?

ODPOWIEDZ