Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

jackub dzieki temu wiem ze system sam w sobie jest ok... pewnie zgodzisz sie ze mna ze system nie jest najwazniejszy, ale mi duzo daje fakt ze system jest ok, pewien rodzaj pewnoscie siebie aby dalej go stosowac/uczyc sie.
daje mi to komfort psychiczny, a Ty tez pewnie masz swoje "sztuczki" :wink:

bo kiepsko by bylo gdyby ktos chcial na sile zajmowac sie systemem z "kwadratowymi kolami" :lol:
Obrazek
bzium®

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

kruczek pisze:jackub dzieki temu wiem ze system sam w sobie jest ok... pewnie zgodzisz sie ze mna ze system nie jest najwazniejszy, ale mi duzo daje fakt ze system jest ok, pewien rodzaj pewnoscie siebie aby dalej go stosowac/uczyc sie.
daje mi to komfort psychiczny, a Ty tez pewnie masz swoje "sztuczki"

Zazdroszczę ci bo mnie sztuczki robi moja głowa :lol: :lol: :lol: ... jestem wyznawcą teorii jak idzie do góry to kupuj a jak idzie na dół to sprzedawaj, bo cena jedyne co może zrobić to albo iśc do góry albo na dół i w 95% przypadków cena zamknięcia dowolnego TF-u jest albo wyższa albo mniejsza nic cena zamknięcia... :lol: .. no nie jest tak?
A tak z ciekawości zapytam ....
Czy wiesz np na Edku że jeśli pomiedzy 08::00 a 17:00 świeca godzinowa miała więcej lub równo 30 pipsów to w 93% przypadków została przełamana o co najmniej PIĘC pipsów?? (lącznie w dół lub w górę?)...


... a widzialeś juz to ? ... https://www.youtube.com/watch?v=aO-T3loOpZA

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

meylo pisze:U którego broka można skalpować bez problemów? Czyli zarabiać i wypłacać?
Ja mam konto u Admiral Markets , skalpować przynajmniej na koncie Prime można a jak z wypłacaniem tego jeszcze nie trenowałem :) ( za bardzo nie ma co - heheh). Do tej zabawy podobno najlepszy Dukascopy ...
Temat już gdzieś był wałkowany ...
Until you fight you are a winner

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

jackub pisze:Zazdroszczę ci bo mnie sztuczki robi moja głowa :lol: :lol: :lol:
z tym to chyba kazdy ma problem i nowy i stary... nie pamietam ktory z "wielkich" to powiedzial, ale nawet po 20 latach codzienna walak z samym soba jest norma :)
jackub pisze: jestem wyznawcą teorii jak idzie do góry to kupuj a jak idzie na dół to sprzedawaj, bo cena jedyne co może zrobić to albo iśc do góry albo na dół i w 95% przypadków cena zamknięcia dowolnego TF-u jest albo wyższa albo mniejsza nic cena zamknięcia... :lol: .. no nie jest tak?
A tak z ciekawości zapytam ....
Czy wiesz np na Edku że jeśli pomiedzy 08::00 a 17:00 świeca godzinowa miała więcej lub równo 30 pipsów to w 93% przypadków została przełamana o co najmniej PIĘC pipsów?? (lącznie w dół lub w górę?)...
zdazyla mi sie transakcja ze przez prawie godzine cena miala wahania w obrebie 5 pipsow, ale fakt malo jest takich sytuacji, a i sam teraz takie pozycje zamykam - szkoda nerwow. Co do statystyk to juz czarna magia :) dla mnie AT = KISS
jackub pisze:... a widzialeś juz to ? ... https://www.youtube.com/watch?v=aO-T3loOpZA
znam, swietna analogia do rynku i traderow :)

kr
bzium®

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

Dzisiaj patrzyłem tylko za "setupami" - okazjami które przełamują S/R i miałem 3 wejścia o dziwo wszystkie zakończyły sie zyskiem.
Wogóle rynek wydawał mi sie dziś bardzo czytelny..

Zastanawiam sie co miało decydujący wpływ na to:
a) czy to, że na sesji londyńskiej i późnym popołudniem nie było żadnych ważnych newsów
b) grubasy miały powyłączane kompy-serwery i nie robili fałszywych wybić
c) czy ten układ-setup jest tak skuteczny
d) czy miałem farta :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Until you fight you are a winner

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

q3master pisze:Dzisiaj patrzyłem tylko za "setupami" - okazjami które przełamują S/R i miałem 3 wejścia o dziwo wszystkie zakończyły sie zyskiem.
Wogóle rynek wydawał mi sie dziś bardzo czytelny..

Zastanawiam sie co miało decydujący wpływ na to:
a) czy to, że na sesji londyńskiej i późnym popołudniem nie było żadnych ważnych newsów
b) grubasy miały powyłączane kompy-serwery i nie robili fałszywych wybić
c) czy ten układ-setup jest tak skuteczny
d) czy miałem farta :)
Drobna uwaga. Wynik podajesz w punktach nie pipsach. Pipsy to 0,1 tychże punktów. Na jakie setupy zagrywasz? Coś pisałeś na początku o PA.

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

Cblondyn pisze: Drobna uwaga. Wynik podajesz w punktach nie pipsach. Pipsy to 0,1 tychże punktów. Na jakie setupy zagrywasz? Coś pisałeś na początku o PA.
Ok , dzięki za wskazówkę - będę raczej pipsował dzieląc przez 10 a nie punktował.
Reasumując powinno być : AU +2,2 pispa ; GBPUSD +17,2 pipsa ; EURJPY +10,7 pipsa

Co do setupu to może jakoś się fachowo nazywa w PA ja to interpretuje po swojemu - grałem na przełamanie lokalnych oporów, które zaznaczyłem na wykresach.
Generalnie próbuje wyczuć co rynek chce zrobić... i staram się skompletować najbardziej skuteczne dla mnie układy.

Można przestudiować wszystkie ebooki i literaturę na temat PA która jest ogólnie dostępna i będę wiedział jak co się nazywa ale narazie to olewam.
Jakiś czas temu poświęciłem dużo czasu na opanowanie Elliota i Fibo na D1 / H4 i wydaję mi się, że już b. dobrze wychodziło mi opisywanie fal, okazało się jednak (i to dość boleśnie :) ) że nie radzę sobie np. z wyczekiwaniem na łapanie fali 3 i zdarzającymi się często alternatywnymi możliwościami opisów. Doszem do wniosku że naczytałem się za dużo teorii która i tak nie zawsze się sprawdzała.
Dlatego zeszedłem na niższe TF i postanowiłem, że pierwsze będę uczył sie z wykresów plus trochę teorii ale nie za dużo bo podobno i tak "każdy wykres prawdę ci powie". Myślę że ten wątek coś w tym pomoże...
pzdr
Until you fight you are a winner

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

to ja dzis skromniutko na "0", a dokladnie +2,4 pipsa, ciezko mi ostatnio regularnie sie zabierac do pracy
Obrazek
bzium®

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

kruczek pisze:to ja dzis skromniutko na "0", a dokladnie +2,4 pipsa, ciezko mi ostatnio regularnie sie zabierac do pracy
Całkiem dobry trejd :!: - na to że cena nie chciała iść wyżej nic nie poradzimy, najważniejsze jest zauważyć to jak najwcześniej i nie tracić. Tobie to się udało doskonale.

kruczek zerkasz czasem na wykres tickowy ?
Until you fight you are a winner

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

q3master pisze: kruczek zerkasz czasem na wykres tickowy ?
nie
bzium®

ODPOWIEDZ