DayTrading: Środa 28.08.2013

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 29 sie 2013, 00:00

Wzrost
5
19%
Bez zmian
4
15%
Spadek
18
67%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
Ciapul
Maniak
Maniak
Posty: 3649
Rejestracja: 11 mar 2006, 14:41

Re: DayTrading: Środa 28.08.2013

Nieprzeczytany post autor: Ciapul »

der_ pisze:RBA dalej sie trzyma niby miala byc obnizka stop juz nie raz ale im zalezy na slabym AUD
trzeba jednak pamiętać o tym że nie tylko RBA mamy, są drugie strony, które też nie chcą mocnych walut, ale umocnienia aud upatrywalbym w surowcach, ktore sa głownym towarem eksportowym australijskiej gospodarki, jezeli zwiniecie QE spowoduje przeplyw kapitalu z obligacji w surowce a to z kolei zacznie podnosic ich cene wtedy niewatpliwie waluta australijska zacznie odrabiac swoje straty... pod warunkiem oczywiscie ze sie chiny po drodze nie wysypia bo to one sa glownym rynkiem zbytu dla australijskich surowcow...
Fakt, że meduza przeżyła 650 milionów lat bez mózgu daje nadzieję wielu ludziom...

Awatar użytkownika
Butterfly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 cze 2012, 10:23

Re: DayTrading: Środa 28.08.2013

Nieprzeczytany post autor: Butterfly »

rafmax pisze:
Butterfly pisze:Eur/Aud piersze S poniżej 4960
jakies racjonalne powody za tym przemawiaja? prócz domysłów i życzeń
Na chwilę obecną bazuję wspomnianym podwójnym szczycie z H4 i oporze na W1.
Rynek w tym roku dość mocno zwyżkował ( co mi wygląda na falę 3) i teraz testuje poziomy z 2010r. więc możemy znajdować się w miejscu idealnym do skorygowania tego wybicia - taka jest moja wizja a czas pokaże.
Brak zysków to jeszcze nie strata.

der_
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 09 sie 2013, 08:47

Re: DayTrading: Środa 28.08.2013

Nieprzeczytany post autor: der_ »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Za-dwa- ... 21866.html

W połowie października Stany Zjednoczone po raz kolejny dobiją do limitu długu publicznego. Oznacza to, że rząd nie będzie mógł regulować swoich rachunków, chyba, że pomocną dłoń wyciągnie do niego Kongres.

rafmax
Maniak
Maniak
Posty: 1633
Rejestracja: 17 sty 2013, 08:13

Re: DayTrading: Środa 28.08.2013

Nieprzeczytany post autor: rafmax »

Butterfly pisze:
rafmax pisze:
Butterfly pisze:Eur/Aud piersze S poniżej 4960
jakies racjonalne powody za tym przemawiaja? prócz domysłów i życzeń
Na chwilę obecną bazuję wspomnianym podwójnym szczycie z H4 i oporze na W1.
Rynek w tym roku dość mocno zwyżkował ( co mi wygląda na falę 3) i teraz testuje poziomy z 2010r. więc możemy znajdować się w miejscu idealnym do skorygowania tego wybicia - taka jest moja wizja a czas pokaże.
Osobiście, z tech pkt widzenia, oprócz psych. poziomu 1,5 nic tam wiecej nie widze co mogło by zatrzymac ruch UP.

Nie bardzo wiem tez o jakim oporze na W1 piszesz a tym bardziej o podwójnym szczycie h4 :)
"Buy the fu*king dip you fu*king idiot" :)
http://www.youtube.com/watch?v=jllJ-HeErjU

Awatar użytkownika
Ciapul
Maniak
Maniak
Posty: 3649
Rejestracja: 11 mar 2006, 14:41

Re: DayTrading: Środa 28.08.2013

Nieprzeczytany post autor: Ciapul »

Butterfly pisze:Rynek w tym roku dość mocno zwyżkował
Przy pierwszym szczycie faktycznie można było to brać pod uwagę bo ruch mocny i bez wiekszych korekt, jednak korekta byla i zatrzymala sie potrojnym dnem, ktore bez pomocy istotnych czynnikow fundamentalnych (np wzrost surowcow) moze byc bardzo ciezko pokonac...

-- Dodano: śr 28-08-2013, 10:57 --
rafmax pisze:Nie bardzo wiem tez o jakim oporze na W1 piszesz a tym bardziej o podwójnym szczycie h4 :)
moze chodzi o ten podwojny szczyt z 07.2010 roku - ale to trzeba w h1 dosc mocno wykres rozciagnac - jednak dalej uwazam ze decydowac bedzie makro...
Fakt, że meduza przeżyła 650 milionów lat bez mózgu daje nadzieję wielu ludziom...

Awatar użytkownika
Butterfly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 cze 2012, 10:23

Re: DayTrading: Środa 28.08.2013

Nieprzeczytany post autor: Butterfly »

Ciapul dzięki za sprostowanie :)
Rafmax jeśli się mylę to mnie popraw i przedstaw swój punkt widzenia m.in. po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać a ja wnioski wyciągnę w końcu się uczę :)
Brak zysków to jeszcze nie strata.

Awatar użytkownika
Ciapul
Maniak
Maniak
Posty: 3649
Rejestracja: 11 mar 2006, 14:41

Re: DayTrading: Środa 28.08.2013

Nieprzeczytany post autor: Ciapul »

Butterfly pisze:Ciapul dzięki za sprostowanie :)
nie ma sprawy...

-- Dodano: śr 28-08-2013, 11:07 --

Kabel na LT D1
Fakt, że meduza przeżyła 650 milionów lat bez mózgu daje nadzieję wielu ludziom...

rafmax
Maniak
Maniak
Posty: 1633
Rejestracja: 17 sty 2013, 08:13

Re: DayTrading: Środa 28.08.2013

Nieprzeczytany post autor: rafmax »

Butterfly pisze:Ciapul dzięki za sprostowanie :)
Rafmax jeśli się mylę to mnie popraw i przedstaw swój punkt widzenia m.in. po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać a ja wnioski wyciągnę w końcu się uczę :)
Nie wiem czy sie mylisz, ale wydaje mi sie ze byc moze naciagasz pewne rzeczy pod swoja wizje. Ja jestem z tych ktorzy nie lubia na siłe zawracac trendu, szczegolnie tego w wyzszego interwału. Tylko tyle :)

Mylse ze 1,52 jest spokojnie osiagalne i to w stosunkowo krotkim terminie, nie wiem natomiast czy z marszu czy z jakas korekta w miedzyczasie.
"Buy the fu*king dip you fu*king idiot" :)
http://www.youtube.com/watch?v=jllJ-HeErjU

Awatar użytkownika
Butterfly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 cze 2012, 10:23

Re: DayTrading: Środa 28.08.2013

Nieprzeczytany post autor: Butterfly »

rafmax pisze:
Butterfly pisze:Ciapul dzięki za sprostowanie :)
Rafmax jeśli się mylę to mnie popraw i przedstaw swój punkt widzenia m.in. po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać a ja wnioski wyciągnę w końcu się uczę :)
Nie wiem czy sie mylisz, ale wydaje mi sie ze byc moze naciagasz pewne rzeczy pod swoja wizje. Ja jestem z tych ktorzy nie lubia na siłe zawracac trendu, szczegolnie tego w wyzszego interwału. Tylko tyle :)

Mylse ze 1,52 jest spokojnie osiagalne i to w stosunkowo krotkim terminie, nie wiem natomiast czy z marszu czy z jakas korekta w miedzyczasie.
Możliwe, że masz rację tym bardziej że początkujący z tego co wiem mają często tendencję do myślenia życzeniowego myślę iż z biegiem czasu uda mi się wyzbyć tej cechy i obiektywnie patrzeć na to co się dzieje na rynkach. Pozdrawiam
Brak zysków to jeszcze nie strata.

Awatar użytkownika
Ciapul
Maniak
Maniak
Posty: 3649
Rejestracja: 11 mar 2006, 14:41

Re: DayTrading: Środa 28.08.2013

Nieprzeczytany post autor: Ciapul »

tylko, że patrząc na W1 (euraud) to ja widze :
1) korekte w trendzie spadkowym która nie zrobiła jeszcze 38,2% zniesienia
2) ORGR który właśnie zrealizował swój zasięg lekko go przekraczając (175p / 1600)

-- Dodano: śr 28-08-2013, 11:45 --
rafmax pisze:Mylse ze 1,52 jest spokojnie osiagalne i to w stosunkowo krotkim terminie
może nawet 1,55... ale juz w średnim terminie widze kurs w konsoli 1,300-1,385

-- Dodano: śr 28-08-2013, 11:58 --

coraz ciaśniej na edku (D1)
Obrazek
Fakt, że meduza przeżyła 650 milionów lat bez mózgu daje nadzieję wielu ludziom...

Zablokowany