DayTrading: Środa 04.04.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 05 kwie 2018, 00:00

Wzrost
6
55%
Bez zmian
3
27%
Spadek
2
18%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Środa 04.04.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Rafal154 pisze:
fx-technik pisze:
Rafal154 pisze:
Technik pytam serio bez żadnych podtekstów ... Napisz co to cena otwarcia i cena zamknięcia ? .. Jak Ty to rozumiesz ..

Z góry dziękuje za odpowiedz
Nie bardzo rozumiem pytania.
Cena zamknięcia, to cena Close danego czasokresu - w rzeczywistości dosyć umowna rzecz.
Cena otwarcia, to cena Open danego czasokresu - w rzeczywistości także dosyć umowna rzecz.
Natomiast, rynki dosyć często respektują ceny Close wyższych timeframów w stosunku do tego, który tradujemy.
Np. H4.
Natomiast, temat można by mocno rozwinąć, ponieważ szczerze, to te ceny mają mało wspólnego z tradingiem.
Oczywiście, w kierunku dominującego trendu, jeżeli cena np. respektuje Close jako wsparcie, to warto kupić,
ale pod warunkiem, że jest tanio, a nie drogo.
Chodzi mi bardziej o cenę zamknięcia co na nią wpływa bo cena otwarcia jest zrozumiała ..
Może inaczej co składa się na świece japońską , co ona tak naprawdę pokazuje , co w niej jest zawarte i co jest tym ostatnim czynnikiem zamknięcia świecy ?
Świeca japońska składa się z korpusu (Open do Close) i knota (High do Low).
Prawdziwa świeca japońska ma jeszcze grubość, czyli odzwierciedlenie wolumenu.
Natomiast, pojedyncza świeca japońska pokazuje zmienność ceny w danym przedziale czasowym,
jaki ta świeca reprezentuje, i nic poza tym nie znaczy.
Cena zamknięcia jest ostatnią kwotowaną przez brokera ceną w danym czasokresie.
I nic tu nie ma innego.
My potrzebujemy zobrazować sobie trend, czy tendencję ceny w jakimś przedziale czasowym,
przełożonym na typową zmienność, czyli nasz rynek pipsów, i wtedy starać się zawierać
transakcję jak najwcześniej, gdy StopLoss jest ciasny.
No i odtąd to jest temat rzeka.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: DayTrading: Środa 04.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

harymilloki pisze:
Rafal154 pisze:
fx-technik pisze:
Technik pytam serio bez żadnych podtekstów ... Napisz co to cena otwarcia i cena zamknięcia ? .. Jak Ty to rozumiesz ..

Z góry dziękuje za odpowiedz
Nie bardzo rozumiem pytania.
Cena zamknięcia, to cena Close danego czasokresu - w rzeczywistości dosyć umowna rzecz.
Cena otwarcia, to cena Open danego czasokresu - w rzeczywistości także dosyć umowna rzecz.
Natomiast, rynki dosyć często respektują ceny Close wyższych timeframów w stosunku do tego, który tradujemy.
Np. H4.
Natomiast, temat można by mocno rozwinąć, ponieważ szczerze, to te ceny mają mało wspólnego z tradingiem.
Oczywiście, w kierunku dominującego trendu, jeżeli cena np. respektuje Close jako wsparcie, to warto kupić,
ale pod warunkiem, że jest tanio, a nie drogo.
Chodzi mi bardziej o cenę zamknięcia co na nią wpływa bo cena otwarcia jest zrozumiała ..
Może inaczej co składa się na świece japońską , co ona tak naprawdę pokazuje , co w niej jest zawarte i co jest tym ostatnim czynnikiem zamknięcia świecy ?


Wydaje mi sie ze powinienes poznac podstawy ale nie z forum ale z jakiejs prostej ksiazki (ogolnie o rynkach i analizie technicznej) ... Albo chociaz zajrzec na jakas strone gdzie to w prosty sposob wyjasniaja ... To o co pytasz to moim zdaniem podstawy podstaw ...

Tu nie o to chodzi bo moją wiedzą bym cie zaskoczył , analizą itd .. :D

To odpowiedz jak Ty to widzisz i rozumiesz ? Bo pytanie proste a odpowiedzi miliony :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Środa 04.04.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Miliony, to są różnych fantazji różnych ludzi.
A rzeczywistość jest prozaiczna.
Świeca japońska jest tylko tym, co widać na wykresie, czyli graficznym odzwierciedleniem zmienności
ceny w czasie jaki ta świeca rezprezentuje.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: DayTrading: Środa 04.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

fx-technik pisze:Miliony, to sa różnych fantazji różnych ludzi.
A rzeczywistość jest prozaiczna.
Świeca japońska jest tylko tym, co widać na wykresie, czyli graficznym odzwierciedleniem zmienności
ceny w czasie jaki ta świeca rezprezentuje.

Dadas chodzi mi o to czy twoim zdaniem przy nie wielkim nakładzie jesteś wstanie zmanipulować zamknięcie świecy ? Bo do tego zmierzam ..

Awatar użytkownika
harymilloki
Maniak
Maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 07 cze 2012, 17:36

Re: DayTrading: Środa 04.04.2018

Nieprzeczytany post autor: harymilloki »

Przykro mi.... widocznie moja widza nie dorownuje twojej :) Nie bede odpowiadal, jak ja to widze bo (pytanie w stylu: "jak wyglada swieca japnska" odpowiedz na nie wydaj mi sie byc oczywista) .... NIe chce być wscibskim ale to chyba naprawde podstawy ...

-- Dodano: śr 04-04-2018, 21:32 --
Rafal154 pisze:
fx-technik pisze:Miliony, to sa różnych fantazji różnych ludzi.
A rzeczywistość jest prozaiczna.
Świeca japońska jest tylko tym, co widać na wykresie, czyli graficznym odzwierciedleniem zmienności
ceny w czasie jaki ta świeca rezprezentuje.

Dadas chodzi mi o to czy twoim zdaniem przy nie wielkim nakładzie jesteś wstanie zmanipulować zamknięcie świecy ? Bo do tego zmierzam ..

COoooo ? No DADAS tez jestem ciekawy :) :mrgreen:
"cierpliwość popłaca..."
"ZŁOTO i SREBRO to środek płatności który wymyślił Bóg"

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Środa 04.04.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Oczywiście, że są tacy, którzy to robią.
Ale to nie ma znaczenia dla naszego tradingu, jeżeli naprawdę wiemy co mamy robić, i to robimy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: DayTrading: Środa 04.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

fx-technik pisze:Oczywiście, że są tacy, którzy to robią.
Ale to nie ma znaczenia dla naszego tradingu, jeżeli naprawdę wiemy co mamy robić, i to robimy.

Dokładnie ,,, :)

dzięki za rozmowę

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Środa 04.04.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nie rozumiem tego podejścia, że ktoś manipuluje cenami.
Nawet jeżeli manipuluje, to co z tego?
Wszystko sprowadza się do psychologii.
Jeżeli ktoś uważa, że posiadł jakąś wiedzę tajemną i wie, co cena powinna zrobić, no
to taki ktoś ma poważny problem i zwykle będzie tracił, ponieważ jest mądrzejszy od wykresu.
Co, zresztą pokazuje Świeżak i inni, bo oni wiedzą co powinna cena zrobić, i ich wykres myli,
a grubi ich robią w balona, albo broker.
Im lepiej ktoś jest w stanie się dopasować, zsynchronizować z wykresem, czyli przyjąć, że to
co wykres pokazuje, to są fakty, a nie jakieś dziwne, niestworzone historie, tym lepiej będzie zarabiał.
Twierdzenie, że ktoś manipuluje ceną zamknięcia jest równoznaczne z tym, że musi istnieć jakaś
teoretyczna cena zamknięcia, którą znamy, a rynek pokazuje inną cenę zamknięcia, która znacznie
odbiega od tej teoretycznej.
Sorry, ale to jest po prostu bzdura.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: DayTrading: Środa 04.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

fx-technik pisze:Nie rozumiem tego podejścia, że ktoś manipuluje cenami.
Nawet jeżeli manipuluje, to co z tego?
Wszystko sprowadza się do psychologii.
Jeżeli ktoś uważa, że posiadł jakąś wiedzę tajemną i wie, co cena powinna zrobić, no
to taki ktoś ma poważny problem i zwykle będzie tracił, ponieważ jest mądrzejszy od wykresu.
Co, zresztą pokazuje Świeżak i inni, bo oni wiedzą co powinna cena zrobić, i ich wykres myli,
a grubi ich robią w balona, albo broker.
Im lepiej ktoś jest w stanie się dopasować, zsynchronizować z wykresem, czyli przyjąć, że to
co wykres pokazuje, to są fakty, a nie jakieś dziwne, niestworzone historie, tym lepiej będzie zarabiał.

Ten temat można pociągnać i rozwinie się to mocno .. Takim prostym przykładem dla lepszego zrozumienia jest książkowy PINN ,,,

Zakładając że SM ma wypchać wykres z 1 zł do 5 zł i zaczyna to robić ale przy 2 zł widzi że ciągnie się za nim duży ogon to jak niewielkim nakładem jest wstanie zmanipulować świece stawiając PINN przy 2 zł , mało doświadczeni gracze pakują się w krótkie jak wariaty po czym on ciągnie i wybija knota .

To samo dotyczy się formacji , dla mało doświadczonych graczy taka informacja może ochronić przed stratami .. Podstawa a można tak bardzo wpłynąć na podejmowane decyzje ..

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Środa 04.04.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Co to znaczy książkowy PIN?
Jest to taka sama świeca, jak każda inna, i sama z siebie znaczy tylko tyle, co pokazuje w danym
czasokresie świecy, i nic o następnej świecy nie mówi.
Najwyraźniej, tłum źle zrozumiał te książki, lub przyjął za prawdę coś, co nią nie jest.
Ja nigdzie nie wyczytałem, że dana świeca coś znaczy, tylko że pod pewnymi warunkami może
zwiększyć prawdopodobieństwo, a co poniektórzy popierają to stastystykami (Thomas Bulkowski).
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany