DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 31 lip 2018, 00:00

Wzrost
2
22%
Bez zmian
2
22%
Spadek
5
56%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Michał Iwański pisze:Ja wciąż czaję się na sell na DAX. Uważam, że poleci w dół w średnim terminie.
Ok, co rozumiesz przez średni termin, bo ten tekst już puszczałeś z 3 tygodnie temu?
A opór kanału jest w ok. 13000.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2018, 13:19 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

archog
Gaduła
Gaduła
Posty: 199
Rejestracja: 29 kwie 2013, 08:04

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: archog »

Michał Iwański pisze:Ja wciąż czaję się na sell na DAX. Uważam, że poleci w dół w średnim terminie.
Brokerzy zmienili dźwignię, zakładam, że sporo osób, szczególnie początkujących straciło swoje depo bo mieli duży lewar. Oznaczałoby to odpływ sporego kapitału z rynku, natomiast jakoś nie widać szczególnych ruchów w dół na parach, które wykazywały wzrosty, oznacza to, że kapitał nie odpłynął z rynku albo ktoś mocno hedguje. Co o tym myślicie?
. 90% tego planktonu nawet nie docierało na rynek bo brok zarabiał na ich stratach a te 10% co docierało to był promil tego co jest rynkiem wiec regulacja bez znaczenia. A poza tym np w Xtb każda pozycja zajęta do końca zeszłego tygodnia ma starevzasady i dźwignie, tylko Ew nowe są po nowemu i tak będzie przez rok wiec to ściema jak dla mnie z tym ze cokolwiek to zmieni
Moje komentarze i opinie nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

EFIX DM
Gaduła
Gaduła
Posty: 212
Rejestracja: 23 paź 2014, 16:23

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: EFIX DM »

USD/JPY - konsolidacja mocno zaawansowana - wkrótce ruch w górę ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Michał - TopTrade

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

fx-technik pisze:
Michał Iwański pisze:Ja wciąż czaję się na sell na DAX. Uważam, że poleci w dół w średnim terminie.
Ok, co rozumiesz przez średni termin, bo ten tekst już puszczałeś z 3 tygodnie temu?
A opór kanału jest w ok. 13000.
Tak pisałem wtedy o średnim terminie dla analizy technicznej, czyli od około miesiąca do nawet około roku/kilkunastu miesięcy bo jak wiadomo dla analizy fundamentalnej okres do 12 miesięcy to krótki termin, czyli analiza techniczna rozpatruje krótsze okresy w porównaniu do analizy fundamentalnej.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Analiza techniczna ma zastosowanie na każdym Tf, nawet tickowym.
A dla spekulanta rok czasu to zdecydowanie długi termin.
Natomiast dla daytradera, to i tydzień jest średnim terminem.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Michał - TopTrade

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

fx-technik pisze:Analiza techniczna ma zastosowanie na każdym Tf, nawet tickowym.
A dla spekulanta rok czasu to zdecydowanie długi termin.
Natomiast dla daytradera, to i tydzień jest średnim terminem.
Przyjęte jest, że dla analizy technicznej średni termin to nawet kilka miesięcy, praktyka pokazuje, że nawet do roku. Tak przyjmuje się z góry dla rynków a nie z dołu, z perspektywy gracza np. daytradera. Jest on sklasyfikowany jako gracz krótkoterminowy. Tak mnie uczono na studiach a literatura to potwierdza.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

To są pojęcia względne.
Niektórzy brokerzy mają maksymalny czas pływania pozycji, np. 12 miesięcy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Sinus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 620
Rejestracja: 03 sty 2018, 10:41

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Sinus »

Nie mogę na bossa tradować, mam tam 2tyś. To związane jest z ostatnimi zmianami?
PiS forever

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Sinus pisze:Nie mogę na bossa tradować, mam tam 2tyś. To związane jest z ostatnimi zmianami?
ze zmiana oznaczenia par...otwarte pozycje mozesz tylko zamykac, a nowe mozesz otworzyc tylko te z kropka na koncu czyli np eurusd. gbpusd. itd.... nie musisz dziekowac :D
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Michał - TopTrade

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

fx-technik pisze:To są pojęcia względne.
Niektórzy brokerzy mają maksymalny czas pływania pozycji, np. 12 miesięcy.
Ja tego nie wymyśliłem a jedynie podaję to co zostało mi wpojone od mądrzejszych ode mnie, wykładowców i autorytetów w ich książkach.
To, że brokerzy ograniczają czas pozycji, nie zmienia nic w definicji krótkoterminowych czy średnioterminowych traderów.

Zablokowany