DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 31 lip 2018, 00:00

Wzrost
2
22%
Bez zmian
2
22%
Spadek
5
56%
 
Liczba głosów: 9

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: dalan »

Kermit nie nalegaj.Ja tydzień temu widziałem to samo co Ty.Ale układ jak dla mnie się zmienił.Może to nie jest jeszcze odwrócenie trendu,potrzebujemy myślę jeszcze tygodnia.A potem zobaczymy.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

dalan pisze:A przy okazji zmiany dzwigni ,waluty jak dla mnie przestają być opłacalne w tradingu.Mała zmienność,absurdalny margin i swapy - pozostają indexy.
mala zmiennosc jest czyms normalnym w konsoli na wysokim TF... czy dzwignia bedzie 1:10 czy 1:800 jak cena opusci konsole na duzym interwale to jedna strona rynku dostanie łomot bo pojdzie srednioterminowy impuls. A co do marginu i swapu to wogole ta zmiana nie ma wplywu na moj trading... Uwazam ze moze to miec wplyw dla ludzi majacych depozyty po kilka tysiecy i permanentnie przelewarowujacych pozycje. Mnie to nie dotyczy

-- Dodano: 30 lip 2018, 22:51 --
dalan pisze:Kermit nie nalegaj.Ja tydzień temu widziałem to samo co Ty.Ale układ jak dla mnie się zmienił.Może to nie jest jeszcze odwrócenie trendu,potrzebujemy myślę jeszcze tygodnia.A potem zobaczymy.
wiec skoro jeszcze nie odwrócenie to w czym rzecz? Bedzie odwrocenie bedzie L, a teraz to jest S z trendem i SL w odpowiednim miejscu albo hold i czekanie na wybicie... Po to sa zalozenia zeby sie ich trzymac a nie zmieniac zdanie po kazdej swiecy... Tydzien temu widziales spadki, a teraz widzisz wzrosty... a cena jest gdzie byla wtedy moze +/- 50 pipsow. Wiec co sie zmienilo?
Na nic nie nalegam. Po prostu mam swoje zdanie wynikające z obserwacji rynku, a że rózni sie ono od zdania pozostałych 90% uczestników rynku - to mnie akurat nie martwi, wrecz przeciwnie. Jesli poleci SL to tez nic wielkiego sie nie stanie. Stratna pozycja jest dla mnie kosztem uzyskania przychodu w tym fachu :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: dalan »

I tak i nie.Dzwignia jest odpowiedzialna za zmienność.Chyba że nasze zlecenia(retail) nie mają zadnego znaczenia.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

dalan pisze:I tak i nie.Dzwignia jest odpowiedzialna za zmienność.Chyba że nasze zlecenia(retail) nie mają zadnego znaczenia.
A widziałes żeby jedna kropla w morzu wywolala duza fale?
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: dalan »

No hej kermit zaczynasz być coraz bardziej agresywny.Tylko że mi się to podoba i tak trzymaj.A wyniki to zobaczymy.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

Kermit pisze:
Bemowo1 pisze:
nie trzeba indeksa dolara, edek h4 mówi to samo. ILE RAZY JESZCZE MOŻNA TĘ TAŚMĘ TESTOWAĆ?
to nie jest testowanie tylko cały czas uklepywanie na niej sufitu... masz historie - poszukaj na innych walutach podobnej sytuacji i zachowania na tasmie h4 po silnym ruchu trendowym... wszystko widac :564:
Chciałbym... i jeżeli spadniemy pod taśmy będę to rozpatrywał w kategoriach cudu :idea:
Jedyny argument za spadkami - dzisiaj rysowaliśmy górny knot na świecy tygodniowej

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: dalan »

Jak będzie to nawet Bemowo po taśmach nie zobaczy,ale jeszcze raz powtórzę zdanie Swoje trzeba mieć.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 30.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

dalan pisze:No hej kermit zaczynasz być coraz bardziej agresywny.Tylko że mi się to podoba i tak trzymaj.A wyniki to zobaczymy.
zle to odbierasz...to nie agresja, daleko mi do niej... kazdy ma prawo do swojego zdania i jego obrony. Moje zdanie zawsze popieram analiza i tak jest rowniez na edku czy indexie dolara. Od dwoch tygodni powtarzam ze wszystko ponizej 1.18 jest na S i nic w tej kestii nie zmieniam...i nie ma żadnej agresji w tym co pisze, zreszta nawet zlosliwosci w tym nie ma. A jesli odebrales to inaczej to wielkie sorry że zle to ujalem :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany