DayTrading: Piątek 29.12.2017

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 30 gru 2017, 00:00

Wzrost
7
58%
Bez zmian
2
17%
Spadek
3
25%
 
Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Piątek 29.12.2017

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

fx-technik pisze:
EURUSDWeekly.png
Tu wyznaczone strefy SD.
Jeżeli ktoś ma pojęcie jak działają rynki, co to jest konsolidacja, a co to jest trend
(ruch ceny pomiędzy konsolidacjami), co się dzieje w konsolidacji i dlaczego cena musi się ruszyć,
gdy zaistnieją odpowiednie czynniki, czyli rozumie mechanikę rysowania popytu i podaży
na wykresie, to szybko zauważy gdzie te strefy występują i dokąd cena zmierza, gdy pokona
daną strefę. I nie potrzeba tu niczego przewidywać ani się domyślać, tylko czekać na właściwe
struktury wykresów, czyli PA, lub lepiej VPA i jechać razem z rynkiem i faktami, a nie opiniami i
całkiem przypadkowymi liniami, bo akurat komuś coś pasuje, albo nie pasuje.
Ale masz fantazje .Imo Indeks Dolara domknął 1 z 2 luk i tu uzasadnione było umocnienie Euro do Dolara to po pierwsze . Niedomknięta luka poniżej ostatniego dołka nadal zostaje celem nr 2 z możliwością korekty ostatnich spadków na Indeksie Dolara (wzrostów EU) to po drugie.Imo moim zdaniem zobaczymy formacje 2 dna w nieco innej formie co umocni indeks Dolara jednocześnie EU się osłabi.1.3 na EU z czego się pytam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 29.12.2017

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

W kwestii luk, to po 120 kupowałem Amice ;)

Domknęło i 7,5% up :)

To oczywiscie tylko część większej układanki ;)

Co Mi tam, macie, zarabiajcie :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4499
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 29.12.2017

Nieprzeczytany post autor: navik »

A nie lepiej byłoby kupić po 200 i sprzedać po 120 ? :mrgreen:

Nie wiem ...nie znam sie... pytam tylko ... :lol:

(Żartuje ...7,5% to dobry procent :564: )
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 29.12.2017

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

navik pisze:A nie lepiej byłoby kupić po 200 i sprzedać po 120 ? :mrgreen:

Nie wiem ...nie znam sie... pytam tylko ... :lol:

(Żartuje ...7,5% to dobry procent :564: )
Mocny Full :) co do spadkow to nie przepadam za kontraktami na akcje. Wole klasyke :)

Jeszcze co do luk to dzisiaj szwajcarzy domkneli swoją.

Pytanie kiedy domkną ponad 200 pipsową luke na ejku? :) Odjechalismy juz od tej luki 2000 pestek a luka jest z kwietnia 2017 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Piątek 29.12.2017

Nieprzeczytany post autor: karnak »

Blok analizy pary USDPLN
===> jak pokazują wykresy obszar od 3,4698 do ok. 3.425 może być potencjalnym miejscem zwrotnym dla złotówki. Jeśli wykres zawróci na tych poziomach, to po pokonaniu pokazanych oporów można wchodzić w L średnioterminowe.
Złapać idealnie dołek to łut szczęścia, ważne by wejść w pobliżu punktu zwrotnego, najlepiej po "tym" dołku, tak by ryzyko zjazdu było jak najmniejsze - jednym słowem obserwować i ... reagować:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 29.12.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Co do tzw. "luk", to ja się nieraz wypowiadałem.
To jest dopiero dopisywanie bajek do rzeczywistości.
Wypełnijcie lukę świecą, a zobaczycie, że to miejsce niczym się nie różni od wszelkich innych.

-- Dodano: 30 gru 2017, 12:23 --

MERLIN, tam gdzie pokazałeś, to nie o luki chodzi, tylko o konsole i co z nich wyszło.
IOW, o popyt i podaż.

-- Dodano: 30 gru 2017, 12:27 --
#USDX_H8Daily.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 29.12.2017

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

karnak pisze:Blok analizy pary USDPLN
===> jak pokazują wykresy obszar od 3,4698 do ok. 3.425 może być potencjalnym miejscem zwrotnym dla złotówki. Jeśli wykres zawróci na tych poziomach, to po pokonaniu pokazanych oporów można wchodzić w L średnioterminowe.
Złapać idealnie dołek to łut szczęścia, ważne by wejść w pobliżu punktu zwrotnego, najlepiej po "tym" dołku, tak by ryzyko zjazdu było jak najmniejsze - jednym słowem obserwować i ... reagować:

Według Mnie dolar jest za mocny i w dluższym terminie będzie się oslabiał a optymalna cena dla złotówki to około 3zł. Obecnie złotówka jest jedną z najsilniejszych walut świata i pewnie jeszcze długo nic tego nie zmieni patrząc na stan naszej gospodarki jak i perspektywy na przyszłość naszego kraju.
fx-technik pisze:Co do tzw. "luk", to ja się nieraz wypowiadałem.
To jest dopiero dopisywanie bajek do rzeczywistości.
Wypełnijcie lukę świecą, a zobaczycie, że to miejsce niczym się nie różni od wszelkich innych.
#USDX_H8Daily.png
Luki nie są istotne tak samo jak formacje świecowe ale gdy cena dojdzie w miejsce naszego zainteresowania - zacznie reagować tak jak My tego chcemy a do tego będą tam formacje swiecowe, luka, popyt, podaż bądź armia zbawienia to jak najbardziej jest to na plus i dodatkowy bodziec dla pewności naszego wejścia. Dzięki takim narzędziom możemy reagować gdy cena zacznie się zachowywać nie tak jak tego oczekiwaliśmy i np swieca przebila korpusem poprzednią swiece nie w naszym kierunku a sygnał nie zakładał takiego zdarzenia i w ten oto sposób uzyskujemy kontrolę nad naszą pozycją nie wspierając się nadzieją a tym co pokazują nam formacje. Tyle

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Piątek 29.12.2017

Nieprzeczytany post autor: karnak »

Rynki Zachodnie i Stany ===> generalny wniosek: możliwe korekty (spadki):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 29.12.2017

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

[quote="karnak"]Rynki Zachodnie i Stany ===> generalny wniosek: możliwe korekty (spadki):

:)
:564:
Karnak fajne te Twoje wykresy i ja dziękuje :)
pewne rzeczy wykorzystam i to jest najważniejsze że masz swój pogląd i nie czepiasz nikogo o jego wykresy w odróznieniu od jednego super "supera" tu
to chyba jakaś choroba
wstawiajcie ludzie jak najwiecej wykresów

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: DayTrading: Piątek 29.12.2017

Nieprzeczytany post autor: cajto »

fx-technik pisze:NT, o tym piszę zawsze, o zespole wielu czynników.
Każda formacja może być zanegowana, lub obroniona.
Tak samo każda strefa SD, lub każdy poziom SR, czy PP, czy Fibo.
Dlatego tępię uparcie takie cwaniakowanie typu Kermit i spółka.
Nie no Dadas, nie rób popeliny, w takim razie sam siebie powinieneś tępić najbardziej :lol: Przypomnij sobie za co wyleciałeś z hukiem z forum FC, to było dopiero cwaniactwo i buractwo na mega poziomie. Ty się Dadas nic nie zmieniłeś, tylko twoje jest dobre, tylko ty wiesz jak rynek działa, tylko ty potrafisz się na nim poruszać, cała reszta myśląca inaczej jest godna pożałowania.
Fajnie że wrzucasz też swoje analizy, tylko że z punktu widzenia userów nie używających twoich narzędzi, są one nieprzydatne. Pamiętam twoje wykresy sprzed kilku lat, po krótkim objaśnieniu były czytelne nawet dla laika, a te dzisiejsze... bez miesięcznego szkolenia nie podchodź. Kilka lat temu był tu Nowy123, ten to potrafił pierdyknąć choinkę na wykresie, jeszcze z rok i dobijesz do jego poziomu.
Mówisz "kolejne pożegnanie" - do kiedy? Ty nie potrafisz pracować w ciszy, musisz mieć publikę. Nie błaznuj, nie strzelaj focha, nie jednemu na pewno pomogłeś, nie jednemu pomóc jeszcze możesz.

To, co robi tutaj Kermit, Tomasz i jeszcze kilku userów wrzucających swoje analizy z komentarzami to sedno tego działu. Wbrew pozorom nie jest najważniejsze ile z tych analiz "wejdzie", ale sam fakt że są opisane. Ktoś może z nich się dowiedzieć jak coś rysować, wyznaczać, rozliczać, itp. Ktoś może je skonfrontować z własną analizą, może coś mu umknęło, może czegoś nie uwzględnił? Tu się powinno współdziałać, a nie współzawodniczyć.

Żeby nie było całkiem OT, E/D na tapecie. Kermit wrzucił klina na D1, ja myślę że jest to bardziej kanał. Górna banda ma sporo zapasu żeby przebić 1.21, im dłużej będą do niej dochodzili, tym wyższy pułap stuku. Ktoś marudził, że dużo analiz jest z D1, a to dział DT. Osobiście nie widzę problemu, są podane jakieś ramy z wyższego TFa, więc na niższych szukamy setupów i to tyle.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany