DayTrading: Piątek 16.11.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 17 lis 2018, 00:00

Wzrost
3
43%
Bez zmian
1
14%
Spadek
3
43%
 
Liczba głosów: 7

m@rek
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 03 cze 2009, 18:45

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: m@rek »

jasiu86 pisze:
m@rek pisze: Jasiu,
ja czekam na coś takiego.
NzdUsd_D1.gif
Jest blisko, ale czy i kiedy, to inna bajka.
Fajnie byłoby, gdyby zeszło się to z USD.
Marku, czy te liniowe to indexy danej waluty?
Tak, przy czym indeksy robione po swojemu. I jeden z nich zawsze w negatywie. Łatwiej mi na to patrzeć. Dostaję oczopląsu, jak nie odwrócę. :D

JohnyEnglisz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 559
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:27

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: JohnyEnglisz »

https://news.sky.com/story/brexiteers-k ... l-11556445
Ciekawy tydz sie zapowiada dla kabla, jak bd spadal to i edka moze troche pociagnac :lol:

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

uJek na najwyższych poziomach w tym roku, martwie się czy okaże się czy warto było dłużej trzymać
Wzrost minimalnego wynagrodzenia nie wpłynie na gospodarkę

Julie Hrstková, komentator HN
autor: HN - Jan Schejbal
Julie HrstkováJulie Hrstková
16. 11. 2018 00:00
HN + BEZROBOCIE MINIMALNA PŁACA ROBOCZA PKB
Przyszłoroczne wynagrodzenie minimalne wzrośnie o 1150 koron do 13 350 koron, decyzji politycznej i porozumienia pomiędzy NAO i CSSD. Nie powinno dziwić, że pracodawcy nie zgadzają się z tym krokiem i wskazują na trudne warunki biznesowe (rosnące stopy procentowe, brak ludzi na rynku, energia, gaz itp.). Minister finansów Alena Schillerová mówi, że gospodarka zwolni w przyszłym roku i że trudno wytłumaczyć, dlaczego płaca minimalna rosła szybciej od średniej przez jakiś czas. A związki zawodowe byłyby jeszcze wyższe, ponieważ pomimo wszystkich podwyżek w poprzednich latach płaca minimalna nadal wynosi poniżej 40 procent średniej.

| Subskrybenci mają witrynę bez reklam.
Zdecydowanie nie ma nowych argumentów. Gdy minimalny wzrost płac w 2007 roku (ostatni kolejne pięć lat pozostały takie same), pracodawca twierdził, że „może spowodować wzrost płacy minimalnej może być zmuszony do racjonalizacji i zwalniania pracowników lub ograniczenie niektórych działań.” Izba Handlowa, jeśli nawet pozwól Badanie przedsiębiorca, od którego stał się dość zaskoczeniem, największa część pracodawców zrozumieć płacy minimalnej jako ingerencja w sektorze prywatnym i innymi znacznej części jest ona postrzegana jako nieodpowiedniej kategorii politycznych, i będzie dla jego zniesienia. Należy dodać, że w nadchodzących latach „zracjonalizować i zwolnij” rzeczywiście miejsce. Powodem jednak nie płaca minimalna, ale globalny kryzys finansowy, który w 2009 roku był w pełni sił do Czech.

Minimalne wynagrodzenie wzrośnie o 1150 do 13 350 koron od stycznia, ogłosił Malacova


Przeczytaj tutaj

Co ciekawe, mogą istnieć polityczne argumenty za niepodnoszeniem go. Być może w 2007 r. Ówczesny minister pracy i polityki społecznej, Petr Nečas, opowiedział się za tym krokiem, zwiększając stawkę w miarę wzrostu pozycji podlegających odliczeniu i premii na dziecko. Podkreślił, że takie "minimalne wynagrodzenie gwałtownie wzrośnie, a pracodawca nie będzie obciążony", co odpowiadało niewielkiemu wytłumaczeniu wilka i ocalałego kozła.

W rzeczywistości ekonomiści nie mogą dojść do porozumienia w kwestii minimalnego wynagrodzenia gospodarki i tego, czy rzeczywiście prowadzi to do zwolnień. W czystej teorii może to doprowadzić do zastąpienia robota ludzkiego, ale nie zostało to nawet potwierdzone w praktyce.
https://t.me/pump_upp

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: belon »

m@rek pisze:
belon pisze:Jeżeli ten post z linka to ma być "precyzyjne" - to gratuluję.
A 25 nie wrzucałeś tego skrina (podaj konkretny link do wpisu na forum z tym obrazkiem) a nawet jakbyś wrzucił to nie wynika z niego, że trafiłeś w punkt ani nawet w konkretny dzień.
Jedyny konkret, który widać na tym skirinie, to wyraźnie zaznaczony poziom 142.
1. "Precyzyjnie" znaczyło: "nie wziąłem w dołku" czy też "to nie jest dołek wyrażony w pps". Chodziło o dzień odwrotu.
2. 25go zasygnalizowałem jedynie bliską zmianę kierunku na funcie - cyt. Może już, albo i niedługo szykuje się coś dużego na D1 ogólnie na funcie.
3. Obrazka z 25go nie było na forum. Zrobiłem go dziś, wywołany do tablicy.
4. U mnie strzałki nigdy nie oznaczają konkretnego poziomu.Poziomy wyznaczają linie, a strzałką zaznaczana jest świeca.
5. Strzałki na zrzucie z 25go są z zupełnie innego powodu. Program pozwala mi na cofnięcie się w dowolne miejsce na wykresie.
Robiłem hurtem zrzut z 30go i 25go. Najpierw 30go, potem 25go. Wykresy się cofnęły, linie i strzałki pozostały. Ot i cała tajemnica poziomu 142...
Napisałem jak to z mojej strony wygląda, a Ty odbieraj to jak chcesz.
Odbieram to tak jak wrzucasz na forum.

Jeżeli opisujesz swoje skriny WRZUCONE PO FAKCIE jako "trafione w punkt" lub wpisy typu: "może już albo i niedługo szykuje się coś dużego..." jako "precyzyjne" lub "bliskie" określenie dnia zmiany kierunku na funcie no to, kolego, tak jak pisałem wcześniej, gratuluję.
A przywoływanie na dowód obrazka z "tego dnia" tj. z 25, którego nie było na forum i dodatkowo zrobionego dzisiaj... dobre, nawet bardzo dobre.

m@rek
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 03 cze 2009, 18:45

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: m@rek »

Belon, widocznie jestem cienias komunikacyjny.
Czy w tym moim opisie węszysz jakiś przekręt, malowanie czegoś na życzenie pod zadaną tezę, czy masz mnie za megalomana z ego uwierającym jak wrzód na doopie - dynda mi to i powiewywa. Wprost - mam to w dupie.
Zdrzaźniłeś mnie, a sumienie mam czyste.
Ten jeden raz jeszcze pojaśniam:
1.Trafiony w punkt był dzień odwrotu. I tego dotyczyła moja "precyzja".60 pps wyżej od dołka? Ok. Nie odsyłam Cię ogólnie do moich postów. W ciągu dnia nie mam dostępu do swojej bazy z wykresami. Praktycznie zawsze wrzucam obrazki późnym popołudniem, czy wieczorem. Wyjątkowo rzadko do południa., kiedy jestem w domu. I ten wykres "odwracający" 26go też był wrzucony późnym popołudniem.
2. 25go napisałem Może już, albo i niedługo szykuje się coś dużego na D1 ogólnie na funcie. około południa, nie mając dostępu do bazy programu. W odpowiedzi Kermitowi i na podstawie tego, co widziałem na obrazkach z rana.
Gdybym wiedział, że to tak istotny dowód w śledztwie, po południu wysłałbym Ci osobiście i dopilnował, żebyś nie zapomniał odebrać.

Jaśniej nie potrafię.

Jak to oceniasz, Twoja sprawa.
Piszę to publicznie, więc poddaję ocenie ogółu. Jeśli oczywiście kogoś to będzie interesowało.

Z mojej strony tyle.
pipsów

BO

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: belon »

m@rek pisze:Belon, widocznie jestem cienias komunikacyjny.
Czy w tym moim opisie węszysz jakiś przekręt, malowanie czegoś na życzenie pod zadaną tezę, czy masz mnie za megalomana z ego uwierającym jak wrzód na doopie - dynda mi to i powiewywa. Wprost - mam to w dupie.
Zdrzaźniłeś mnie, a sumienie mam czyste.
Ten jeden raz jeszcze pojaśniam:
1.Trafiony w punkt był dzień odwrotu. I tego dotyczyła moja "precyzja".60 pps wyżej od dołka? Ok. Nie odsyłam Cię ogólnie do moich postów. W ciągu dnia nie mam dostępu do swojej bazy z wykresami. Praktycznie zawsze wrzucam obrazki późnym popołudniem, czy wieczorem. Wyjątkowo rzadko do południa., kiedy jestem w domu. I ten wykres "odwracający" 26go też był wrzucony późnym popołudniem.
2. 25go napisałem Może już, albo i niedługo szykuje się coś dużego na D1 ogólnie na funcie. około południa, nie mając dostępu do bazy programu. W odpowiedzi Kermitowi i na podstawie tego, co widziałem na obrazkach z rana.
Gdybym wiedział, że to tak istotny dowód w śledztwie, po południu wysłałbym Ci osobiście i dopilnował, żebyś nie zapomniał odebrać.

Jaśniej nie potrafię.

Jak to oceniasz, Twoja sprawa.
Piszę to publicznie, więc poddaję ocenie ogółu. Jeśli oczywiście kogoś to będzie interesowało.

Z mojej strony tyle.
pipsów

BO
Nic nie musisz "pojaśniać" bo pytanie było proste: daytrading-piatek-16-11-2018-t30312-100.html#p928531.
Wystarczyłby link. Więc powtórzę: nic nie trafiłeś w punkt.
========================================
PS: już nie odpisuj.
Z tego 2 punktu wychodzi na to, że trafiłeś w punkt dzień odwrotu bazując na rysunkach kogoś innego.
Szacun. Szapo ba i bon włajaż.

ufcamro
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 21 gru 2017, 09:05

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: ufcamro »

EDEK

Wariant na longi
https://www.tradingview.com/x/xIB5pXl1/
Po spadkowej 5-tce, mamy 3-3-5 z rozbudowaną drugą trójką. Jak widać miejsca wybicia po spadkowej piątce i drugiej trójce nie są przypadkowe, bo to linia szyi RGR.
Moim zdaniem jest teraz szansa na piątkę wzrostową by wyrysować dokładniej ramię prawe.
Jest jednak kilka spraw, które nie dają mi spokoju:
- pozycjonowanie graczy opcyjnych na shorty w każdym terminie
- nastawienie na shorty klientów instytucjonalnych wg CFTC
- linia szyi wybroniona drugi raz, ale trzeci i kolejny test w krótkim terminie może się udać miśką
- fundamenty po stronie EUR (niejasna sytuacja we Włoszech, spowolnienie w Niemczech, odejście A. Merkel, Brexit) i po stronie USD (dynamika podnoszenia stóp procentowych??? – choć pierwsza ryska się już pojawiła, większa aktywność Trumpa w sprawie emigrantów, cen ropy i sprawy Chin, zawirowania na giełdach)

Różnie może być, choć Kermit wskazał swój pogląd w dłuższym terminie i też jestem podobnego zdania, że najpierw 1,18-1,20 a dopiero potem w dół. Rynek pokaże, ale z tyłu głowy trzeba pamiętać, że grubasy będą chcieli zabrac nam kasę :-) a tego RGR to widzą chyba wszyscy, to .....

the_driver
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 31 sie 2017, 00:51

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: the_driver »

a moim zdaniem ten ruch na Edku to duża korekta. wg ostatniego raportu CFTC jest multum pozycji grubasów w kierunku dolara na wszystkich majorsach (zobaczymy we wtorek czy coś się zmieniło), z kolei od jakichś 2 tygodni detal siedzi załadowany eLkami.
jakoś trzeba przecież wyciągnąć więcej L i potem zarobić na zjeździe.
także IMO zanim dolecimy do 1.18 - 1.20, a zapewne niedługo, to jeszcze będzie wybicie dołka.
ale to tylko takie luźne przemyślenia.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: XAB »

TO MOZE TAK O EUR/DOL
nie bede sie zbytnio rozpisywal bo wiekszosc to wie z czym sam wykres trzeba polaczyc
a elliocik jest piekny z tym ze niestety przewaznie sprawdza sie po fakcie
robie dt i zawsze biore pod uwage dwa kierunki
wiekszosc patrzy jak edkowy byk to macie spojrzenie miska
1-2-3 czy jak komu pasuje abc NIE JESTEM ZADEN ELLIOTOWIEC
A tez juz jest rgr ???pogiety ale jest
i nie pisze ze tak bedzie bo tez na dzis zerkam w gore ale ?
rynek lubi walic w rogi tak jak wywalil niejednego byczka tym zjazdem z 1,25xxx w dol
https://iv.pl/images/49396180494231815596.png
na dzis to ja jeszcze sygnalu na wieksza korekte nie widze i znajac moje podejscie latwiej mi stawiac ski i tyle
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

m@rek
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 03 cze 2009, 18:45

Re: DayTrading: Piątek 16.11.2018

Nieprzeczytany post autor: m@rek »

belon pisze:Nic nie musisz "pojaśniać" bo pytanie było proste: daytrading-piatek-16-11-2018-t30312-100.html#p928531.
Wystarczyłby link. Więc powtórzę: nic nie trafiłeś w punkt.
========================================
PS: już nie odpisuj.
Z tego 2 punktu wychodzi na to, że trafiłeś w punkt dzień odwrotu bazując na rysunkach kogoś innego.
Szacun. Szapo ba i bon włajaż.
Belon,
sam się sobie dziwię, że poświęciłem Ci tyle czasu i troski.
Nie posiadam specjalizacji w kierunku "Wpływ istoty szarej na percepcję".
Nie potrafię Ci pomóc. Starałem się, nie wyszło. Przykro mi.
Trafiasz do szufladki "przypadki rokujące słabo".

żegnam
i bez odbioru

Zablokowany