DayTrading: Piątek 13.07.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 14 lip 2018, 00:00

Wzrost
1
20%
Bez zmian
1
20%
Spadek
3
60%
 
Liczba głosów: 5

barabaszek

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: barabaszek »

-rookie- pisze: No a skąd się bierze na przykład to że większość początkujących często sprzedaje na dołkach i kupuje na górkach
FOMO
-rookie- pisze:albo że stawiają Stop Lossy w takich miejscach że potem prawie wszystkie są wybijane.
To jest następstwem tego wyżej.
-rookie- pisze:Albo dlaczego wpadasz w overtrading?
To jest pojęcie, które oznacza przeświadczenie, że większa aktywność przekłada się na lepszy wynik. Od mieszania łyżeczką, herbata słodsza się nie zrobi.
-rookie- pisze:czemu straty trzyma się do margin call a zyski szybko ucina, zyskowne pozycje szybko zamyka?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Brak doświadczenia i skillsów. Jesli masz sprawdzony sposób, to nawet po kilku gorszych zagraniach wiesz, że wyjdziesz na swoje.

m@rek
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 03 cze 2009, 18:45

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: m@rek »

karnak pisze:EURUSD:
daytrading-czwartek-12-07-2018-t30060-40.html#p916712
cd
EurUsd_USD_EUR_2.gif
koniec wreszcie tego pingponga w konsoli, czy nie...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

-rookie- pisze:(...)
No a skąd się bierze na przykład to że większość początkujących często sprzedaje na dołkach i kupuje na górkach,
Bierze się, z kupowania, gdy spada i sprzedawania, gdy rośnie. Kolejne w kolejności jest pytanie, skąd się bierze kupowanie gdy spada i sprzedawania gdy rośnie. I tak można rozpisać cały związek przyczynowo-skutkowy. :mrgreen:
-rookie- pisze:albo że stawiają Stop Lossy w takich miejscach że potem prawie wszystkie są wybijane.
Dadaś pisał o tym, SL życzeniowy. Możesz mieć SL na 5pips, a możesz mieć i na 15pips i taką samą stratę gotówkową z obydwu. Teraz sam nad tym pomyśl, czy stawiasz SL tam gdzie powinien być, czy stawiasz tam, gdzie chciałbyś, żeby był.
-rookie- pisze:Skąd się biorą te wszystkie przekonania? Albo dlaczego wpadasz w overtrading? Albo czemu straty trzyma się do margin call a zyski szybko ucina, zyskowne pozycje szybko zamyka?
Zamykasz zyskowne szybko ze strachu, że się odwróci i zostaną nici z zysku. Trzymasz stratne z nadzieją, że się odwróci i zarobisz, albo wyjdziesz na zero. Nie ma tu nic niezwykłego. Wyobraź sobie, że masz otwartą pozycję L, a kurs spada. Ty trzymasz w nadziei, że się odwróci. Kurs nadal spada, ty nadal trzymasz, choć ból psychiczny z narastającej straty jest coraz badziej dokuczliwy. W pewnym momencie głos w w głowie mówi ci: "skoro już tak długo spada, to teraz nie zamknę bo jak zamknę to się odwróci, to poczekam jeszcze, bo korekta już za rogiem" i trzymasz dalej. Ku twojemu zdziwieniu - nie ma korekty, a kurs leci dalej w dół powodując jeszcze wiekszą stratę i duży ból psychiczny. Wtedy nadzieja, że się odwróci, zamienia się w rozpacz, że stracisz wszystko, podejmujesz decyzję - zamykam. I wtedy, w tym samym czasie wielu inwestorów na całym świecie jest w takiej samej sytuacji jak ty i podejmują taką samą decyzję. I co się dzieje z kursem: odwraca się i zaczyna rosnąć.

Tyle, że to wszystko to nie są jakieś złe rzeczy z punktu widzenia naszego umysłu. To wszystko, to jest po prostu ludzka natura, tak jesteśmy skonstruowani. Bardzo często na rynku: "nie wierzymy w to co widzimy, a widzimy to w co wierzymy". Rynek jest środowiskiem wrogim dla naszego umysłu, dlatego jeśli ktoś handluje tylko w oparciu o ludzką naturę i dopuszcza ja do głosu zbyt często, to nigdy nie będzie zarabiał na forexie. Musisz mieć racjonalne argumenty dla każdej decyzji podejmowanej na rynku, dla otwarcia pozycji, ustawienia Sl, czy zamknięcia pozycji. Coś więcej niż tylko nadzieje, czy strach. Jak to ci się uda, to będziesz zarabiał.
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Wszystko sprowadza się do tego, że traktujemy stratę jako porażkę, a nie jako zwykły fakt.
I wtedy nie realizujemy zasady Zysk >> Strata.

Poczucie straty, porażki paraliżuje i uniemożliwia zrobienie kolejnego kroku, czyli
kolejnego tradu.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

fx-technik pisze:

O 22-giej w nocy???
biegałem już o każdej porze ;]
najfajniej o 4 się robi bo już słoneczko wstaje, ptaki śpiewają niesamowicie , a najgorszy pasożyt - człowiek , jeszcze śpi ;]
z resztą większość zawodów ultra zaczyna się o 2 lub 3 w nocy :564: :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

2018-07-15_195047.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

jak o tym pisałem to mnie poprawiałeś ;)

daytrading-czwartek-05-07-2018-t30048-30.html#p916315
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

andrut
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1082
Rejestracja: 09 cze 2013, 07:26

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: andrut »

fx-technik pisze:
2018-07-15_195047.png
No i tak na rynku pozostają tylko cierpliwi :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Kermit pisze:jak o tym pisałem to mnie poprawiałeś ;)

daytrading-czwartek-05-07-2018-t30048-30.html#p916315
Takie było info od brokera.
Dziś jest info pt. "Full information...".

-- Dodano: 15 lip 2018, 22:41 --
andrut pisze:
fx-technik pisze:
2018-07-15_195047.png
No i tak na rynku pozostają tylko cierpliwi :)
Możesz zawsze przejść na Australijczyka.
Albo nawet na Szwajcara.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany