Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 13 gru 2018, 19:58     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

DayTrading: Piątek 13.07.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 13 lip 2018, 23:00

Wzrost
1
20%
Bez zmian
1
20%
Spadek
3
60%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Anomalia

Stały bywalec

Stały bywalec

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 11:18

PipsKong pisze:
barabaszek pisze:A ma może siostre? ; )

tak, platynę :D

Jeśli siostrę to moim zdaniem - zamienioną w szpitalu.

Głośno myślę, że przy inwestycji długoterminowej w Pt raczej bym się zastanowiła, zwłaszcza w obecnej sytuacji i rozważyła o wiele więcej aspektów, niż przy samym złocie. Fundamentalnych, być może niepotrzebnie ale ja lubię fundamenty 8)
Pt jest metalem w głównej mierze technicznym a nie inwestycyjnym, z dwoma ważnymi aspektami: jeden z nich to kto go zużywa a drugi - kto produkuje.
Zużywają w dużej mierze Chiny (--->automotiv, silniki diesla więc prawdopodobnie technologia schyłkowa, niestety), a 90% złóż to RPA.
O Chinach sprawa jasna, nie ma co pisać.
O wpływie kryzysu na produkcję, w tym aut - również.

RPA to burza, zawierucha i aktualnie wielka zagadka, choć ostrożnie stabilizująca się od wywalenia Zumy (16 zarzutów karnych) i wyborów Ramaphoso na prezydenta (luty tego roku). RPA ma wiele problemów, o jakich nam się nie śniło (spuścizna apartheidu) - jednym z nich jest konieczność ogarnięcia zaszłości z nim związanych i stosunki własnościowe tudzież plan ich rozwiązania (są plany, by zrobić to jak Zimbabwe :roll: ). To bardzo ważne dla tego kraju a w konsekwencji i dla Pt (prawdopodobnie), bo przegłosowana ustawa (koniec lutego 2018) zakłada wywłaszczenie ziemi bez odszkodowań (!) i przekazanie (bezpłatnie, bez weryfikacji posiadanego kapitału na utrzymanie tej ziemi oraz umiejętności) czarnym farmerom.
Ustawa, oczywiście, nie została ciepło przyjęta przez nie-czarnych farmerów 8).
To może być (choć oczywiście nie musi) zarzewie ogromnych zawirowań w tym kraju, strajków (w kopalniach już były), a nawet wojny :( 90% ziemi jest w rękach nie czarnych farmerów, którzy z kolei stanowią 90% populacji RPA. To daje pogląd na skalę i problemu i interesów, które się tam zetrą. Dodajmy, że te działania są inspirowane przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, a USAID wraz z korporacjami amerykańskimi i niemieckimi "obiecał pomoc" w reformie rolnej :evil:
Wprowadzenie powyższej ustawy będzie możliwe po zmianie konstytucji - raport i (prawdopodobnie) decyzje w tej sprawie to koniec sierpnia tego roku. (dead line to chyba 30 sierpnia).

We wspomnianym wyżej Zimbabwe z 4,5 tysiąca białych farmerów (przed analogiczną reformą) pozostało 300 (reszta została zabita, szczęściarze zdołali uciec) a gospodarka się załamała. Ciekawostka: hiperinflacja po 8 latach była gigantyczna - na poziomie 13 miliardów % rocznie).

Oczywiście, RPA jest też wielkim producentem złota ale IMO złoto to inna bajka - warto porównać zachowanie złota i platyny w okresie kryzysu.

Troszkę poprzynudzałam, zresztą metale zupełnie mnie nie interesują. Ale jakoś czerwona lampka mi się zapaliła po Twoim wpisie, barabaszek: Pt nie jest moim zdaniem obecnie takim instrumentem, w który się inwestuje i nie zagląda przez najbliższy rok. Czas pokaże jak bardzo się mylę 8)
Sophia: "Where do we draw the line?"
"οι άνθρωποι ζουν ελεύθεροι και πεθαίνουν με αξιοπρέπεια"
Awatar użytkownika

MERLIN

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 11:19

XAB pisze:merlin
a zakladajac ze edek zrobi to E TO JAK TA FORMACJA POWINNA PO E ISC

D nie E ,korekta przeważnie sięga B :wink:
Awatar użytkownika

Kermit

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 11:26

na edku nie bedzie IMO tego BATa bo zasieg rgra jest nizej, a korekte po wybiciu zrobili wczoraj wiec dzis spodziewam sie zejscia na pelny zasieg rgra i dopiero możliwe odbicie wiec raczej deep crab lub ewentualnie motyl z punktem B zaczepionym po cenach zamkniecia tak jak pokazywałem wcześniej. Te formacje wypadaja niemal dokladnie na zasiegu rgra (+/- 10 pipsow na cien swiecy)
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora
Atlanticos to też ja

XAB

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 11:57

KROTKO MOWIAC EDEKL DAEJ W DOL ? tak to rozumiem
MERLIN
formacja ABCD
PO D JEST ZAWSZE E ===JAK PISZESZ MOZLIWA do wysokosci B
pytalem co dalej ponial ?
Awatar użytkownika

barabaszek

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 12:14

Hej, to Ci się udało:
Anomalia pisze:Jeśli siostrę to moim zdaniem - zamienioną w szpitalu.

:lol:
Spojrzałem na ratio xpt do innych metali i wypada najlepiej - najtaniej.
Cena do USD spada, tzn coraz bardziej atrakcyjne dla potencjalnego kupującego - to nie znaczy "KUPUJ TERAZ!"
Prawda? ; )
Inwestując w metale(fiz), myślimy o trochę innym horyzoncie czasowym. IMO > 1rok.

Anomalia pisze:Troszkę poprzynudzałam, zresztą metale zupełnie mnie nie interesują. Ale jakoś czerwona lampka mi się zapaliła po Twoim wpisie, barabaszek: Pt nie jest moim zdaniem obecnie takim instrumentem, w który się inwestuje i nie zagląda przez najbliższy rok. Czas pokaże jak bardzo się mylę 8)

Post rzeczowy i konkretny, trochę publicystyczny, w sensie mający na celu (być może niecelowo) wywołać atmosferę chaosu i niepewności. Trzeba zarządzać nastrojami ulicy. Po co podbijać sobie cenę?
Dlatego zalecam dystans do doniesień w sprawie syt. polit, gosp.
Ale i tak dobra robota, jak na standard tego forum. ; )

Cblondyn

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 12:34

barabaszek pisze:Jeśli chodzi o AUDUSD to tam jest diagonal
https://invst.ly/7-0e5
IMO jeszcze raz w doł, na nowy dołek ponizej 0.73 i czas na korekte.

A może RGR?
https://charts.mql5.com/18/711/audusd-h ... ki-tms.png

byq69

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 12:55

jakas nadprzyrodzona moc zaczela pompowac rzeznika do gory

ale bez przesady chyba 149 juz dzisiaj nie beda testowac :)
High Leverage Overtrading 8)

navik

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 13:57

byq69 pisze:jakas nadprzyrodzona moc zaczela pompowac rzeznika do gory

ale bez przesady chyba 149 juz dzisiaj nie beda testowac :)

wygląda na to ,że wieksze prawdopodobieństwo jest , że zobaczymy 149 niż 147 ,
A co z daxem ? bo chyba ciut za grubo wlazłem w L i nie wiam czy sie czasem nie " ubrałem "- A miałem już nigdy nie grac daxa :wpale:
Obym dożył takich czasów , że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platforme odpalam ... :lol:
Zdrowy rozsądek nie jest moją najmocniejszą cechą .
Awatar użytkownika

Anomalia

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 14:06

navik pisze:A co z daxem ? bo chyba ciut za grubo wlazłem w L i nie wiam czy sie czasem nie " ubrałem "- A miałem już nigdy nie grac daxa :wpale:

navik pisze:Tyle razy mnie wybatożył ,że mi sie nazwa indeksu z pręgierzem kojarzy :roll:

Oby nie tym razem :idea:
Sophia: "Where do we draw the line?"
"οι άνθρωποι ζουν ελεύθεροι και πεθαίνουν με αξιοπρέπεια"

byq69

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post13 lip 2018, 14:08

nie znam sie na daxie kompletnie nie jestem zainteresowany
ale jezeli wszedles za grubo czujesz stresik i patrzysz nerwowo na kazda minutowke to chyba lepiej wyskoczyc niz zaklinac wykres jak szaman pogode

ja na rzezniku dzisiaj na ostro jade w dwie strony od samej gorki do samego dolka i teraz od dolka w gore, jakby dalo rade tak wchodzic codziennie celnie na grubo dwa trady to w przeciagu max 4tyg bylbym miliarderem :lol:
High Leverage Overtrading 8)
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex - DayTrading