DayTrading: Piątek 13.07.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 14 lip 2018, 00:00

Wzrost
1
20%
Bez zmian
1
20%
Spadek
3
60%
 
Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

PipsKong pisze:
barabaszek pisze: A ma może siostre? ; )
tak, platynę :D
Jeśli siostrę to moim zdaniem - zamienioną w szpitalu.

Głośno myślę, że przy inwestycji długoterminowej w Pt raczej bym się zastanowiła, zwłaszcza w obecnej sytuacji i rozważyła o wiele więcej aspektów, niż przy samym złocie. Fundamentalnych, być może niepotrzebnie ale ja lubię fundamenty 8)
Pt jest metalem w głównej mierze technicznym a nie inwestycyjnym, z dwoma ważnymi aspektami: jeden z nich to kto go zużywa a drugi - kto produkuje.
Zużywają w dużej mierze Chiny (--->automotiv, silniki diesla więc prawdopodobnie technologia schyłkowa, niestety), a 90% złóż to RPA.
O Chinach sprawa jasna, nie ma co pisać.
O wpływie kryzysu na produkcję, w tym aut - również.

RPA to burza, zawierucha i aktualnie wielka zagadka, choć ostrożnie stabilizująca się od wywalenia Zumy (16 zarzutów karnych) i wyborów Ramaphoso na prezydenta (luty tego roku). RPA ma wiele problemów, o jakich nam się nie śniło (spuścizna apartheidu) - jednym z nich jest konieczność ogarnięcia zaszłości z nim związanych i stosunki własnościowe tudzież plan ich rozwiązania (są plany, by zrobić to jak Zimbabwe :roll: ). To bardzo ważne dla tego kraju a w konsekwencji i dla Pt (prawdopodobnie), bo przegłosowana ustawa (koniec lutego 2018) zakłada wywłaszczenie ziemi bez odszkodowań (!) i przekazanie (bezpłatnie, bez weryfikacji posiadanego kapitału na utrzymanie tej ziemi oraz umiejętności) czarnym farmerom.
Ustawa, oczywiście, nie została ciepło przyjęta przez nie-czarnych farmerów 8).
To może być (choć oczywiście nie musi) zarzewie ogromnych zawirowań w tym kraju, strajków (w kopalniach już były), a nawet wojny :( 90% ziemi jest w rękach nie czarnych farmerów, którzy z kolei stanowią 90% populacji RPA. To daje pogląd na skalę i problemu i interesów, które się tam zetrą. Dodajmy, że te działania są inspirowane przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, a USAID wraz z korporacjami amerykańskimi i niemieckimi "obiecał pomoc" w reformie rolnej :evil:
Wprowadzenie powyższej ustawy będzie możliwe po zmianie konstytucji - raport i (prawdopodobnie) decyzje w tej sprawie to koniec sierpnia tego roku. (dead line to chyba 30 sierpnia).

We wspomnianym wyżej Zimbabwe z 4,5 tysiąca białych farmerów (przed analogiczną reformą) pozostało 300 (reszta została zabita, szczęściarze zdołali uciec) a gospodarka się załamała. Ciekawostka: hiperinflacja po 8 latach była gigantyczna - na poziomie 13 miliardów % rocznie).

Oczywiście, RPA jest też wielkim producentem złota ale IMO złoto to inna bajka - warto porównać zachowanie złota i platyny w okresie kryzysu.

Troszkę poprzynudzałam, zresztą metale zupełnie mnie nie interesują. Ale jakoś czerwona lampka mi się zapaliła po Twoim wpisie, barabaszek: Pt nie jest moim zdaniem obecnie takim instrumentem, w który się inwestuje i nie zagląda przez najbliższy rok. Czas pokaże jak bardzo się mylę 8)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

XAB pisze:merlin
a zakladajac ze edek zrobi to E TO JAK TA FORMACJA POWINNA PO E ISC
D nie E ,korekta przeważnie sięga B :wink:

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

na edku nie bedzie IMO tego BATa bo zasieg rgra jest nizej, a korekte po wybiciu zrobili wczoraj wiec dzis spodziewam sie zejscia na pelny zasieg rgra i dopiero możliwe odbicie wiec raczej deep crab lub ewentualnie motyl z punktem B zaczepionym po cenach zamkniecia tak jak pokazywałem wcześniej. Te formacje wypadaja niemal dokladnie na zasiegu rgra (+/- 10 pipsow na cien swiecy)
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: XAB »

KROTKO MOWIAC EDEKL DAEJ W DOL ? tak to rozumiem
MERLIN
formacja ABCD
PO D JEST ZAWSZE E ===JAK PISZESZ MOZLIWA do wysokosci B
pytalem co dalej ponial ?
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

barabaszek

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: barabaszek »

Hej, to Ci się udało:
Anomalia pisze: Jeśli siostrę to moim zdaniem - zamienioną w szpitalu.
:lol:
Spojrzałem na ratio xpt do innych metali i wypada najlepiej - najtaniej.
Cena do USD spada, tzn coraz bardziej atrakcyjne dla potencjalnego kupującego - to nie znaczy "KUPUJ TERAZ!"
Prawda? ; )
Inwestując w metale(fiz), myślimy o trochę innym horyzoncie czasowym. IMO > 1rok.
Anomalia pisze:Troszkę poprzynudzałam, zresztą metale zupełnie mnie nie interesują. Ale jakoś czerwona lampka mi się zapaliła po Twoim wpisie, barabaszek: Pt nie jest moim zdaniem obecnie takim instrumentem, w który się inwestuje i nie zagląda przez najbliższy rok. Czas pokaże jak bardzo się mylę 8)
Post rzeczowy i konkretny, trochę publicystyczny, w sensie mający na celu (być może niecelowo) wywołać atmosferę chaosu i niepewności. Trzeba zarządzać nastrojami ulicy. Po co podbijać sobie cenę?
Dlatego zalecam dystans do doniesień w sprawie syt. polit, gosp.
Ale i tak dobra robota, jak na standard tego forum. ; )

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

barabaszek pisze:Jeśli chodzi o AUDUSD to tam jest diagonal
https://invst.ly/7-0e5
IMO jeszcze raz w doł, na nowy dołek ponizej 0.73 i czas na korekte.
A może RGR?
https://charts.mql5.com/18/711/audusd-h ... ki-tms.png

byq69
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 31 sie 2014, 14:19

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: byq69 »

jakas nadprzyrodzona moc zaczela pompowac rzeznika do gory

ale bez przesady chyba 149 juz dzisiaj nie beda testowac :)
High Leverage Overtrading 8)

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4493
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: navik »

byq69 pisze:jakas nadprzyrodzona moc zaczela pompowac rzeznika do gory

ale bez przesady chyba 149 juz dzisiaj nie beda testowac :)
wygląda na to ,że wieksze prawdopodobieństwo jest , że zobaczymy 149 niż 147 ,
A co z daxem ? bo chyba ciut za grubo wlazłem w L i nie wiam czy sie czasem nie " ubrałem "- A miałem już nigdy nie grac daxa :wpale:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

navik pisze:A co z daxem ? bo chyba ciut za grubo wlazłem w L i nie wiam czy sie czasem nie " ubrałem "- A miałem już nigdy nie grac daxa :wpale:
navik pisze:Tyle razy mnie wybatożył ,że mi sie nazwa indeksu z pręgierzem kojarzy :roll:
Oby nie tym razem :idea:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

byq69
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 31 sie 2014, 14:19

Re: DayTrading: Piątek 13.07.2018

Nieprzeczytany post autor: byq69 »

nie znam sie na daxie kompletnie nie jestem zainteresowany
ale jezeli wszedles za grubo czujesz stresik i patrzysz nerwowo na kazda minutowke to chyba lepiej wyskoczyc niz zaklinac wykres jak szaman pogode

ja na rzezniku dzisiaj na ostro jade w dwie strony od samej gorki do samego dolka i teraz od dolka w gore, jakby dalo rade tak wchodzic codziennie celnie na grubo dwa trady to w przeciagu max 4tyg bylbym miliarderem :lol:
High Leverage Overtrading 8)

Zablokowany