DayTrading: Piątek 03.08.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 04 sie 2018, 00:00

Wzrost
4
57%
Bez zmian
2
29%
Spadek
1
14%
 
Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Bartomierz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 548
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:21

Re: DayTrading: Piątek 03.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Bartomierz »

Ja chyba zacznę tydzień od przyczajenia się znowu do eski na ujku. Od biedy audjpy. Albo elki na złocie. Takie typy moje.
BBHMM :twisted:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 03.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze:
Bemowo1 pisze:Jeszcze kilka moich wróżb
Za miesięczny to mnie chyba powiesicie :d
Już przy dziennym wymiękłem. Z takimi analizami to faktycznie kostka może mieć szanse :P
To może odpowiedz na proste pytanie. W czym kostka lepsza przy otwarciu pozycji od pozycji otwartej z dowolnego (nawet najgłubszego) powodu? Bo ja nie widze żadnej róznicy.
Juz wielokrotnie pisałem, że sam pomysł otwierania pozycji w oparciu o losowość czegokolwiek jest co najmniej idiotyczne. Sam fakt losowości nie wnosi kompletnie nic. Jak ktoś chce sie przokonac to zapraszam do kasyna pograc w ruletke czy jakiekolwiek inne gry losowe.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: DayTrading: Piątek 03.08.2018

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Cblondyn pisze: To może odpowiedz na proste pytanie. W czym kostka lepsza przy otwarciu pozycji od pozycji otwartej z dowolnego (nawet najgłubszego) powodu? Bo ja nie widze żadnej róznicy.
Juz wielokrotnie pisałem, że sam pomysł otwierania pozycji w oparciu o losowość czegokolwiek jest co najmniej idiotyczne. Sam fakt losowości nie wnosi kompletnie nic. Jak ktoś chce sie przokonac to zapraszam do kasyna pograc w ruletke czy jakiekolwiek inne gry losowe.
Nie czujesz ironii. Odniosłem się do tego 1 konkretnego wykresu i tej analizy. Świeca D1 z piątku ma już knota górnego i czarny korpus, czyli test jego dolnej linii tego kanał potencjalnie mógł już być i nie będzie kolejnego powrotu do tego poziomu tylko może nadal spadać od poniedziałku do końca tygodnia, ale może też być w poniedziałek korekta i wzrostowa świeca wg jego scenariusza. Nie wiadomo. Masz racje że otwieranie według scenariusza ma większy sens, masz wtedy plan, ale też jest troche racji w tym że rzucanie kostką albo monetą i zdanie się na losowość przy takim scenariuszu, podkreślam przy tej konkretnej analizie może mieć takie same rezultaty albo lepsze. Już nie ciągnijmy dalej tej dyskusji. Odpowiedziałem i koniec tematu.
:564:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 03.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze: Nie czujesz ironii.
:564:
Teraz juz czuje :)
:564:

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 03.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

fx-technik pisze:Możemy kwestię rozpatrzyć z punktu widzenia SL dla pozycji Short wg. Weekly:
EURUSDWeekly.png
SL wypada minimum na 1.18, a wyżej na 1.2.
Teraz, należy w kontekście DT zadać pytanie, czy grubi zostawią te poziomy SL bez ich wycięcia?
wypadał na 1.18. Obecnie sie to zmieniło i oporem dla S jest polowa wysokosci wybitego trojkata na h4 - mozna do tego dodac dla pewnosci ze 30 pipsow na jakas ekstra szpile i tam powinien być poziom obrony... z pozdrowieniami od AT :wink: :564:

powrót korekcyjny do przedziału 1.1625-1.1645 jak najbardziej możliwy. Pokazałem ten przedział kilka stron wcześniej na wykresie. Miłego plażowania Panowie i Panie. Do jutra
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 03.08.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ja mam inny pogląd na to, o czym pisze Kermit.
Nie gra AT, tylko grają pieniądze i interesy grubych.
SL jest w miejscu rynkowym, czyli wykresowym (szczyty/dołki), i żadne teorie AT tego nie zmienią.
Z punktu widzenia W1 poziomy są tam, gdzie napisałem.
Poziom SL dla Long też jest widoczny na moim screenie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Piątek 03.08.2018

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

od czasu drukowania trochę mniej rynek gra fundamentami, a więcej analizą techniczną taka prawda :D
w okresie wychodzenia z kryzysu wskaźniki makro mają duże przełożenie na kursy, a obecnie wskaźniki negatywne mogą być nawet traktowanie pozytywnie na indeks jeśli popatrzeć z perspektywy schładzania gospodarki by uniknąć późniejszego tąpnięcia
https://t.me/pump_upp

Ekolog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 516
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:47

Re: DayTrading: Piątek 03.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Ekolog »

Świeżak44 pisze:
Ekolog pisze:
Świeżak44 pisze:Ale te DJ chodzi, normalnie jak przecinak! :shock: Ostrzejszy od DAX-a się zrobił.. 2 pipsy spreadu przez cąłą dobę (prawie), przy dzignii 1:500 zasuwa to jak diabli- to może byc mój nowy faworyt 8) . W Armiral mają na niego 1 pips spredu , ale nie moge sie dogadac z nimi...
Gdzie Ty masz dźwignie 1:500 na DJ i DAX w ICM o którym pisałeś?
TAk. Drugi broker , którego jeszcze biorę pod uwagę to Admiral MArkets ze zwględu na najniższe chyba spready, ale tam problemy robią z dźwignią 1:200. Niby jest opcja rejestracji w ASCI , ale też nie daje 1:200. Nie wiem o co tam chodzi. Może to jeszcze nie jest zrobione ta ucieczka do Australii. Na prawdę mają fajne spready, np. Edek 0,8pips, DAX- 0,8, DJ - 1 pips.

-- Dodano: 03 sie 2018, 19:00 --
TsunamiPL pisze:Świeżak jak twoja przygoda w Australii ?
Dax dał zarobić ?
Jeszcze się nie urządziłem, nie poprzenosiłem wszystkiego, nie ogarnąłem.. a ty już mnie rozliczasz.. :lol: :lol: :lol: Konto przeżyło i ma się dobrze. Wczorajsze wybijanie SL-li w pewnych godzinach na DAX-ie sporo mnie kosztowąło i były straty. Na chwilę obecną jest 901$ na koncie. Ogólnie nie mam czasu grać bo musze ogarniać nowe możliwości. Bardzo mnie ostatnio zainteresował DJ- ogromne możliwośc przy tym spreadzie, zmieienności i całodobowym graniu.
ICM mam od piątku na próbę. I z tego co widzę to 1:500 jest na forex, surowce, ale indexy to 1:200. Dobrze że na ICM można zredukować lewar na wszystko 1:100 i niżej troszkę. Chwilę próby na 1:500 dla mnie nie do ogarnięcia, za szybko się dzieje, mikrolotami można grać co najwyżej.
Może i na Demo na indeksach mają 1:500 ale to czyste wariactwo taka gra na DJ i DAX. W realu konto ma max 1:200 jest wystarczające a minimalna pozycja to 1lot :!: dotychczas grałem mikrolotami na XTB a tu z grubej rury :lol:

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: DayTrading: Piątek 03.08.2018

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Ekolog, oczym ty piszesz? Co się za szybko dzieje? Wykres ci szybciej chodzi na wyższej dzwigni? :D
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Ekolog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 516
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:47

Re: DayTrading: Piątek 03.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Ekolog »

xhDog pisze:Ekolog, oczym ty piszesz? Co się za szybko dzieje? Wykres ci szybciej chodzi na wyższej dzwigni? :D
Pozycje za szybko skaczą przy 1:500 :D Przy takim EU w piątek przy 1:500 z jednej pozycji robi się 100% do przodu lub do tyłu szybciutko :) A są brokerzy co dają 1:2000 to tylko dla hazardzistów 1:100 jest dla mnie wystarczająca.

Zablokowany