DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 11 sty 2019, 00:00

Wzrost
2
50%
Bez zmian
1
25%
Spadek
1
25%
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

wytłumaczcie mi tylko jedno … skoro 90% ludzi traci ( powiedzmy że to prawda )
i skoro z tego co widzę to grubo ponad 90% ludzi korzysta z AT to dlaczego oni tracą ?
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Ekolog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 516
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:47

Re: DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Nieprzeczytany post autor: Ekolog »

PipsKong pisze:kwestia kalkulacji co się bardziej opłaca, czy dłubanie po kilka pipsów ( bo się umie to robić tak jak XAB ) czy wchodzenie na długi termin … ja wolę długi termin a najlepiej z + swapem
1 lot na eur/try daje nam rocznie 97 000 zł. - przynajmniej u mojego broka … to nie w kij dmuchał dobry dodatek
Wszystko pięknie ale rok do roku lira poszła o w tym czasie 190tys. zł do góry. Dlatego się pytałem skoro grałeś lirę czy jesteś rok do roku na +/-?

Jeśli chodzi o indeksy widać że lecą odpowiednia na poziomy +/-, tam powinna być dobra pozycja na S krótko terminowo widać że jak dolecą tam to w jednym czasie.
SPX- 2626
DAX- 11055
Ropa - 54,3

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

napisze tak mam teraz 1,5l na rachunku glownym a poziom zabezpieczenia ok 1450
to matematyk umie policzyc stan depa ha ha ha
w lutym bede mial przy takim wejsciu gora 1000 na 2 parach a to szybko spada jak sie pozycjonuje
czyli jeszcze kilka dni szalenstwa i bede gral na dzwigni takiej jak wiekszosc u nas czyli bede musial sie tego tez nauczyc jak pozycjonowac bezpiecznie :(
Ostatnio zmieniony 10 sty 2019, 21:48 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PipsKong pisze:wytłumaczcie mi tylko jedno … skoro 90% ludzi traci ( powiedzmy że to prawda )
i skoro z tego co widzę to grubo ponad 90% ludzi korzysta z AT to dlaczego oni tracą ?
Kong ale poważnie pytasz? :D

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Ekolog pisze:
PipsKong pisze:kwestia kalkulacji co się bardziej opłaca, czy dłubanie po kilka pipsów ( bo się umie to robić tak jak XAB ) czy wchodzenie na długi termin … ja wolę długi termin a najlepiej z + swapem
1 lot na eur/try daje nam rocznie 97 000 zł. - przynajmniej u mojego broka … to nie w kij dmuchał dobry dodatek
Wszystko pięknie ale rok do roku lira poszła o w tym czasie 190tys. zł do góry. Dlatego się pytałem skoro grałeś lirę czy jesteś rok do roku na +/-?

Jeśli chodzi o indeksy widać że lecą odpowiednia na poziomy +/-, tam powinna być dobra pozycja na S krótko terminowo widać że jak dolecą tam to w jednym czasie.
SPX- 2626
DAX- 11055
Ropa - 54,3
ja lirę uśredniam jak tylko mogę ale nie gram na niej agresywnie
to niebezpieczny produkt ale.... nawet jakbyś ją sprzedał 10 lat temu po 1,5 bo taki był kurs to teraz byś miał po 10 latach .... sam możesz to policzyć ;]
ale to tylko teoria

p.s. o jakiej ropie piszesz ? WTI ?

-- Dodano: czw 10-01-2019, 21:49 --
Tomasz196407 pisze:
Kong ale poważnie pytasz? :D
całkowicie
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

wti totak ktora robimy ja mam lke i az 300 barylek :D
ok 500 zeta zysku na 1,6 pkta :)
Ostatnio zmieniony 10 sty 2019, 21:53 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PipsKong pisze:wytłumaczcie mi tylko jedno … skoro 90% ludzi traci ( powiedzmy że to prawda )
i skoro z tego co widzę to grubo ponad 90% ludzi korzysta z AT to dlaczego oni tracą ?


Jakich ludzi? z Polski, Bułgarii, Chin
czy jest mozliwe zeby 90 było zyskujacych ,zastanów sie? to może nie wiedziec początkujący a nie TY

skad wiesz że to ci z AT
a drugie - powiedzenie kermita nie trójząb czyni z kazdego Posejdona
CO?

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Tomasz196407 pisze:
PipsKong pisze:wytłumaczcie mi tylko jedno … skoro 90% ludzi traci ( powiedzmy że to prawda )
i skoro z tego co widzę to grubo ponad 90% ludzi korzysta z AT to dlaczego oni tracą ?


Jakich ludzi? z Polski, Bułgarii, Chin
czy jest mozliwe zeby 90 było zyskujacych ,zastanów sie? to może nie wiedziec początkujący a nie TY

skad wiesz że to ci z AT
a drugie - powiedzenie kermita nie trójząb czyni z kazdego Posejdona
CO?
nie no spoko, każdy przecież może myśleć co innego ja po prostu uważam że nie AT czyni kogoś traderem tylko odpowiednia taktyka portfela .. i wtedy AT działa bo po prostu dajemy jej odpowiedni margines błędu … ale to nie kreski o tym decydują tylko ten właśnie margines .. lub bardzo szybkie cięcie strat a długie trzymanie zysków.. czyli IMO cały czas taktyka
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

ja mysle ze ci z at najmniej traca bo wiedza zawsze co to sl i co to stop out
ja nigdy nie mialem problemow z zostawianiem na weekend pozycji
Ostatnio zmieniony 10 sty 2019, 22:04 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Ekolog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 516
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:47

Re: DayTrading: Czwartek 10.01.2019

Nieprzeczytany post autor: Ekolog »

PipsKong pisze:
Ekolog pisze:
PipsKong pisze:kwestia kalkulacji co się bardziej opłaca, czy dłubanie po kilka pipsów ( bo się umie to robić tak jak XAB ) czy wchodzenie na długi termin … ja wolę długi termin a najlepiej z + swapem
1 lot na eur/try daje nam rocznie 97 000 zł. - przynajmniej u mojego broka … to nie w kij dmuchał dobry dodatek
Wszystko pięknie ale rok do roku lira poszła o w tym czasie 190tys. zł do góry. Dlatego się pytałem skoro grałeś lirę czy jesteś rok do roku na +/-?

Jeśli chodzi o indeksy widać że lecą odpowiednia na poziomy +/-, tam powinna być dobra pozycja na S krótko terminowo widać że jak dolecą tam to w jednym czasie.
SPX- 2626
DAX- 11055
Ropa - 54,3
ja lirę uśredniam jak tylko mogę ale nie gram na niej agresywnie
to niebezpieczny produkt ale.... nawet jakbyś ją sprzedał 10 lat temu po 1,5 bo taki był kurs to teraz byś miał po 10 latach .... sam możesz to policzyć ;]
ale to tylko teoria

p.s. o jakiej ropie piszesz ? WTI ?

-- Dodano: czw 10-01-2019, 21:49 --
Tomasz196407 pisze:
Kong ale poważnie pytasz? :D
całkowicie
Mówię o ropie jako WTI. Chcesz powiedzieć że jak teraz walne lire to za 10 lat na swapie zarobie :) :?: Ale przez 10 lat to broker mój może paść nie mówiąc już o tym co się na świecie może dziać. To już wole zostać przy max interwale 1 rocznym jeśli mam coś planować.

Zablokowany