DayTrading 26.09.2012

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: DayTrading 26.09.2012

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

marekdt pisze:
Zajmujący drugą pozycję LR postawił na jakość robiąc 15 transakcji. Pierwsza opiewała na 0,5 lota, a ostatnia już na 13,7 lota.
642.11%
- we wrześniu szukaj przy liście MC... ;)
Nie wydaje mi się, jeśli do tej pory nie załapał, to raczej nie załapie, bo człowiek ma głowę na karku.
Pewnie nie będzie grał całym kapitałem, a nawet jeśli to strata 0,5 lota to nie dramat.

Większość społeczeństwa określa osoby grające bardzo negatywnie, a ten człowiek przynajmniej coś z tego ma.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

marekdt
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1187
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:14

Re: DayTrading 26.09.2012

Nieprzeczytany post autor: marekdt »

Jeśli jego depo wzrosło o 642% + zaś pozycja 27x większa od wyjściowej...
Pytanie ile wyjściowa - nawet jeśli zabezpieczał pierwszą na 2% to ta ostatnia imho za duża.
Ja nie mówię, że tak grać nie można... tylko, że ryzyko jest dużo większe.

Sam tak kiedyś grałem - zaczynając od 0,1 lota i kończąc zabawę na kilku lotach. Procent był nawet lepszy i nie potrzebowałem miesiąca do tego... ale stres jest nie do opisania.
Quo Vadis? Już wiesz ?
"Rynek nagradza cierpliwych"
↱↴↱↴ więc siedź na dupie i czekaj↱↴↱↴↴↴

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: DayTrading 26.09.2012

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

ForexTig3r pisze:
marekdt pisze:Jeśli jego depo wzrosło o 642% + zaś pozycja 27x większa od wyjściowej...
Pytanie ile wyjściowa - nawet jeśli zabezpieczał pierwszą na 2% to ta ostatnia imho za duża.
Ja nie mówię, że tak grać nie można... tylko, że ryzyko jest dużo większe.

Sam tak kiedyś grałem - zaczynając od 0,1 lota i kończąc zabawę na kilku lotach. Procent był nawet lepszy i nie potrzebowałem miesiąca do tego... ale stres jest nie do opisania.
Jak się chce dużo to chyba nie za darmo, nic nie jest za darmo, ale chyba w porównaniu do zwykłej "roboty" opłacało się prawda?
Moim zdaniem ta taktyka jest bardzo dobra, jak nie idziesz na całość to może lepiej zająć się czymś innym, bo żółwim tempem to chyba lepiej jest przeżyć życie niż tak siedzieć...
I co potem załapałeś MC? Nerwy puściły?
Nerwy to masz jak to Twój ostatni grosz. Ja chętnie bym powierzył swój kapitał komuś kto mógłby mi przedstawić swoje wyniki na papierze.
Taki procent to nie byle co, a to 1 miejsce to mistrzostwo Wszechświata (a popatrzcie w wywiadach jakoś tak są tylko Ci ze 100%-200% stopy zwrotu). I to na tylu instrumentach, jakimś Lirze Tureckim? Jak jakiś prorok normalnie, gdzie nie zatrejduje tam zysk. Powinien koleś pomyśleć o zmianie lewaru.
Ciekawe tylko czy to prawda, czy wyssane z palca, bo reklamują to aby pewnie znaleźć naiwnych i to nie tylko u tego brokera.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

marekdt
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1187
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:14

Re: DayTrading 26.09.2012

Nieprzeczytany post autor: marekdt »

Nie, poleciałem do bankomatu wypłaciłem "większą połowę" , a z tego co zostało zaliczyłem pierwszego stoplossa. I mi się odechciało ryzyka.
Quo Vadis? Już wiesz ?
"Rynek nagradza cierpliwych"
↱↴↱↴ więc siedź na dupie i czekaj↱↴↱↴↴↴

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: DayTrading 26.09.2012

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

marekdt pisze:Nie, poleciałem do bankomatu wypłaciłem "większą połowę" , a z tego co zostało zaliczyłem pierwszego stoplossa. I mi się odechciało ryzyka.
Widać masz podejście jak do hazardu.
W ciągu miesiąca ten wynik osiągnąłeś, na jakich parach grałeś, jaką miałeś taktykę?
I co już nie grasz, czy grasz a wyniki już nie te?
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

marekdt
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1187
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:14

Re: DayTrading 26.09.2012

Nieprzeczytany post autor: marekdt »

Nerwy to mam jak handluje za długo, niewypoczęty, niewyspany - a nie za ostatni grosz - chociaż może też coś takiego jest.
Nie handluje się kasą na życie.

Co do tych 100/200%... wszystko ładnie pięknie - czasem okazje takie się zdarzają. Przy ryzyku np. 2-3% można ustrzelić 20% w kilka dni... a po drodze możesz poszukać czegoś innego...
widziałem takich ludzi, którzy potrafią tak handlować.
Jeśli stawiasz na jakość sygnałów - to dwa - trzy trejdy na tydzień mogą ci wystarczyć... ale musisz być ich pewien.
robisz po 50 -100 pips per trade i starczy.
Ja robiłem - ok 10 pips. (9-10-11)

Usunąłem dane takie jak poziomy wejść i wyjść itd. itp.
http://dzienniktradera.pl/?attachment_id=1567
Ja nie mówię, że nie można. Można.

Tak - No nie do końca... bo to był mój broker - gdzie mogłem wykorzystać skrypcik - i sam byłem zaskoczony rezultatami... w końcu "1pip spread - welcome scalpels"
Poleciałem do bankomatu, bo broker mi napisał informacje o tym, że mój skalping jest "agresywny". imho - brok się nie zdążył zabezpieczać? Nie obchodziło mnie to w sumie... wypłaciłem kasę, bo prosił mnie, żebym więcej tak nie robił... ;)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2012, 19:20 przez marekdt, łącznie zmieniany 1 raz.
Quo Vadis? Już wiesz ?
"Rynek nagradza cierpliwych"
↱↴↱↴ więc siedź na dupie i czekaj↱↴↱↴↴↴

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: DayTrading 26.09.2012

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Wyszło szydło z worka .... ;)
Jakoś nie możesz się pochwalić dobrym wynikiem w sposób uczciwy, a narzekanie na broków widać jak uczciwe jest na tym forum.
Temat broków nie ma większego sensy bo każdy jest dobry, zły jest ten gdzie oszukiwać się nie da :)
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

marekdt
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1187
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:14

Re: DayTrading 26.09.2012

Nieprzeczytany post autor: marekdt »

o zmienili skórkę.. ;)
Teraz nie wychodzę poza wolumen minilotów :)
No pain, no stress :)
Quo Vadis? Już wiesz ?
"Rynek nagradza cierpliwych"
↱↴↱↴ więc siedź na dupie i czekaj↱↴↱↴↴↴

marekdt
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1187
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:14

Re: DayTrading 26.09.2012

Nieprzeczytany post autor: marekdt »

ForexTig3r nie miałem rekwot, po tym jak mi wysłał ostrzeżenie miałem 3-4 rekwoty...
Czaisz ?
Zamykanie transakcji trwało 5-10 sekund.
Czaisz ?

Dobry brok - to taki, którego nie obchodzi co i gdzie grasz - on przekazuje transakcje i pobiera za to cash i tyle.
To czy zarabiasz czy nie - go nie interesuje.
Quo Vadis? Już wiesz ?
"Rynek nagradza cierpliwych"
↱↴↱↴ więc siedź na dupie i czekaj↱↴↱↴↴↴

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: DayTrading 26.09.2012

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

To brok ECN, brok MM zawsze bierze transakcje na klate, opcjinalnie może sie zabezpieczyć wysyłając takie samo zlecenie na rynek, a jak wiemy w ECN poślizgi to rzecz naturalna

Zablokowany