Day trading. 5lat na rynku.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

niemiaszek pisze:
fx-emery92 pisze:Short
m15
Screenshot_9.jpg
ładnie, chyba TP1 zaliczone... :wink: :clap: :clap: :564:
jak volumen wyglądał w zaznaczonej strefie przy poziomie Twojego TP1?
mają dość spadania czy się rozkręcają?
wol.jpg
hamują, jeszcze kilka pips mogą pogłębić natomiast co do longow to trzeba ostrożnie, bo krótkoterminowo jesteśmy wysoko. Wole grać w dół. Dlatego poczekam na scenariusz 2. Ewentualnie jak wejdą pod profil tygodniowy to sell.
Obecnie jest zastój i raczej spodziewałbym sie konsolidacji. Te wolumeny w górę tez nie sa imponujące. Dlatego czekam na szczytach z sellem (na wybicie stop'ów, jutro rano).
Screenshot_10.jpg
Screenshot_12.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

fx-emery92 pisze:...hamują, jeszcze kilka pips mogą pogłębić natomiast co do longow to trzeba ostrożnie, bo krótkoterminowo jesteśmy wysoko. Wole grać w dół. Dlatego poczekam na scenariusz 2. Ewentualnie jak wejdą pod profil tygodniowy to sell.
Obecnie jest zastój i raczej spodziewałbym sie konsolidacji. Te wolumeny w górę tez nie sa imponujące. Dlatego czekam na szczytach z sellem (na wybicie stop'ów, jutro rano).
stopy wybite, bo dane im się bardzo spodobały, więc chyba opcja na wyższe poziomy, bo do końca marca(29.03. rozwód z UE) coraz mniej czasu... jak mają spadać to z wysokości :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

niemiaszek pisze:
fx-emery92 pisze:...hamują, jeszcze kilka pips mogą pogłębić natomiast co do longow to trzeba ostrożnie, bo krótkoterminowo jesteśmy wysoko. Wole grać w dół. Dlatego poczekam na scenariusz 2. Ewentualnie jak wejdą pod profil tygodniowy to sell.
Obecnie jest zastój i raczej spodziewałbym sie konsolidacji. Te wolumeny w górę tez nie sa imponujące. Dlatego czekam na szczytach z sellem (na wybicie stop'ów, jutro rano).
stopy wybite, bo dane im się bardzo spodobały, więc chyba opcja na wyższe poziomy, bo do końca marca(29.03. rozwód z UE) coraz mniej czasu... jak mają spadać to z wysokości :wink:
WYkres M1
Screenshot_1.jpg
No właśnie jest jeszcze miejsce do góry, oni wyrzucają cały czas pozycje, tylko wyglada to tak jakby było zbyt mało płynności i dlatego mogą szukać jej wyżej.

H4
Screenshot_3.jpg
Z połowy wyskoczyłem.
Screenshot_4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Screenshot_6.jpg
Wyszedłem aby ograniczyć ryzyko, jeśli scenariusz zacznie sie sprawdzać to wejdę po gorszych cenach.
Screenshot_7.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

We wtorek otworzyłem dwie pozycję, nie zabezpieczyłem więc nabiły DD, w środę był sygnał do wyjścia na plusie, nie wyszedłem bo nie miałem dostępu, poleciałem do Szwecji, w czwartek wróciłem i taki mam plan na wyjście z obecnej sytuacji.
Najważniejsze aby w tej chwili ograniczyć ryzyko bo jest spory potencjał na long'a ale przedtem na głębszą korektę.. Najbardziej zależy mi aby zamknąć tą pozycję poniżej ceny:P
GBP m30
Screenshot_1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: dalan »

Hej Fx - mam podobne spojrzenie na sytuację GBPUSD.Fibo ładnie się pokrywają.Na ten moment nie widzę nic,co wskazywałoby na wyprzedaż funta,mały wolumen czyli korekta.Dokąd zobaczymy.Rysunek trochę pobazgrany,ale widać co trzeba.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

dalan pisze:Hej Fx - mam podobne spojrzenie na sytuację GBPUSD.Fibo ładnie się pokrywają.Na ten moment nie widzę nic,co wskazywałoby na wyprzedaż funta,mały wolumen czyli korekta.Dokąd zobaczymy.Rysunek trochę pobazgrany,ale widać co trzeba.
Co się stanie zobaczymy na dniach, ja oczekuję czegoś takiego.
Screenshot_1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Przetrzymywanie strat nigdy się dobrze nie kończy. Od teraz będę ucinać przy dupie ;)
Scenariusze na kabla:
scerr.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
M.T.
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2017, 07:55

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: M.T. »

trzeba ucinac strate zanim sie zaczniesz denerwowac i robic glupie ruchy na koncie.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

fx-emery92 pisze:Przetrzymywanie strat nigdy się dobrze nie kończy. Od teraz będę ucinać przy dupie ;)
Scenariusze na kabla:
też tak mówiłem, ale ostatnie moje 2 pozycje na kablu to taki nie fart na maxa, że szkoda gadać...
przy pierwszej nawet nie zdążyłem ustawić SL, bo cena wywaliła w kilka sekund do góry po publikacji danych(kompletnie zapomniałem)
przy drugiej to rozłączyło mi MT4 i czekałem, aż na nowo się odpali platforma, a cena oczywiście w drugą stronę...
nie mam za bardzo czasu siedzieć przed kompem w ciągu dnia, więc stąd kompletny brak mojej reakcji przy kilkudniowym up jaki był na kablu, bo kilka razy można było wyrobić te zakiszone S, które trzymałem... łatwo się mówi na historii jak już lewą stronę wykresu :roll:

czy w strefie, którą zaznaczyłeś, poniżej ceny 1,2380 dużo było pozycji na L widocznych na volumenie?
mam jeszcze jedną S i brak mi koncepcji co z nią zrobić :shock:
dzięki za odpowiedź :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

ODPOWIEDZ