Day trading. 5lat na rynku.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

JAREK67 pisze:
fx-emery92 pisze:Jeden z wczorajszych scenariuszy się zrealizował.
g5.jpg
Kontynuacja:
h11.jpg

Scenariusz z edka dalej aktualny:
http://forex-nawigator.biz/forum/resources/file/139264
Prawie się zrealizował. Najpierw zeszli po SL tych co grali na podbicie do okrągłego poziomu ceny.

Dlatego stawiam oczekujące hedze zamiast SL.

Według mnie zrealizował się w 100%. nie uwzględniam okrągłych poziomów więc nawet nie wiem o co chodzi. Jak Ci się chce to rozrysuj dokładniej bo chętnie zobaczę.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

JAREK67 pisze: Prawie się zrealizował. Najpierw zeszli po SL tych co grali na podbicie do okrągłego poziomu ceny.

Dlatego stawiam oczekujące hedze zamiast SL.

Jak sądzę: gdy wejdą dwie pozycje to przy niezdecydowanym rynku zamykasz obie na BE. A kiedy zamykasz stratną - gdy rynek obierze jakiś konkretny kierunek? Dla mnie w hedge jak na obrazku jest ten problem, ze kupujesz na górce, a sprzedajesz na dołku, i tak naprawdę wszystko co pomiędzy jest stratą, bo zlecenie postawione zgodnie z regułami sztuki już by zarabiało. A mieć milion, i nie mieć miliona to już dwa miliony... no i kiedy likwidować zlecenie zerujące zysk stratę...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

fx-emery92 pisze:
Według mnie zrealizował się w 100%. nie uwzględniam okrągłych poziomów więc nawet nie wiem o co chodzi. Jak Ci się chce to rozrysuj dokładniej bo chętnie zobaczę.
Grałem na podciągnięcie Buy w kierunku 1.2400 (zielona strzałka) Podciągnęli owszem, ale najpierw zrobili zjazd w dół. Tam złapałem Sell Stop (czerwona strzałka). Po dojściu do 1.2400 zamknąłem Buy. Teraz siedzę na Sell.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

JAREK67 pisze: Grałem na podciągnięcie Buy w kierunku 1.2400 (zielona strzałka) Podciągnęli owszem, ale najpierw zrobili zjazd w dół. Tam złapałem Sell Stop (czerwona strzałka). Po dojściu do 1.2400 zamknąłem Buy. Teraz siedzę na Sell.
TP dla tej pozycji z Sell Stop masz na 1,2303 czy dopiero okolice 1,2280?
jeżeli cena pójdzie UP to na hedga w którym miejscu masz oczeka lub będziesz klikał z palca?
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

JAREK67 pisze:
fx-emery92 pisze:
Według mnie zrealizował się w 100%. nie uwzględniam okrągłych poziomów więc nawet nie wiem o co chodzi. Jak Ci się chce to rozrysuj dokładniej bo chętnie zobaczę.
Grałem na podciągnięcie Buy w kierunku 1.2400 (zielona strzałka) Podciągnęli owszem, ale najpierw zrobili zjazd w dół. Tam złapałem Sell Stop (czerwona strzałka). Po dojściu do 1.2400 zamknąłem Buy. Teraz siedzę na Sell.

Obrazek
ehh.. dla mnie Twoje wejście nie jest zgodne z mechaniką rynku. Dosłownie książkowy błąd, Wszedłeś idealnie pod to żeby Cie wykosić. Większość osób oddaje zyski w konsolach właśnie w taki sposób jak Ty. Wchodząc w środku masz większe prawdopodobieństwo na powrót do konsoli niż na wybicie w górę lub w dół. Prawidłowo gra się w punktach skrajnych, kupujesz w dołku, sprzedajesz na szczycie :D :D

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

fx-emery92 pisze: ehh.. dla mnie Twoje wejście nie jest zgodne z mechaniką rynku. Dosłownie książkowy błąd, Wszedłeś idealnie pod to żeby Cie wykosić. Większość osób oddaje zyski w konsolach właśnie w taki sposób jak Ty. Wchodząc w środku masz większe prawdopodobieństwo na powrót do konsoli niż na wybicie w górę lub w dół. Prawidłowo gra się w punktach skrajnych, kupujesz w dołku, sprzedajesz na szczycie :D :D
Proszę cię nie pouczaj mnie ...
Znamy się przecież nie od dziś.
Pokazałem przecież co chciałem ugrać. Zamiast czekać aż cena pójdzie do góry zagrałem "L" na "podbicie do 1.2400" Tam się miałem odwracać na "S", ale wcześniej złapałem "S" na wybiciu w dół. I nie pisz mi o książkach ;)

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

JAREK67 pisze:
fx-emery92 pisze: ehh.. dla mnie Twoje wejście nie jest zgodne z mechaniką rynku. Dosłownie książkowy błąd, Wszedłeś idealnie pod to żeby Cie wykosić. Większość osób oddaje zyski w konsolach właśnie w taki sposób jak Ty. Wchodząc w środku masz większe prawdopodobieństwo na powrót do konsoli niż na wybicie w górę lub w dół. Prawidłowo gra się w punktach skrajnych, kupujesz w dołku, sprzedajesz na szczycie :D :D
Proszę cię nie pouczaj mnie ...
Znamy się przecież nie od dziś.
Pokazałem przecież co chciałem ugrać. Zamiast czekać aż cena pójdzie do góry zagrałem "L" na "podbicie do 1.2400" Tam się miałem odwracać na "S", ale wcześniej złapałem "S" na wybiciu w dół. I nie pisz mi o książkach ;)
Na rynku nie ma dobrych decyzji, ważne aby hajs sie zgadzał :)

Przyszły tydzień będę grać siatkami, mało czasu mam na precyzyjne wejścia, zobaczymy jak to wyjdzie :D
Bl.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Troche się pozmieniało:
sce.jpg
scenariusz 2 można jeszcze rozegrać w long jak wybije szczyt i wróci do strefy wolumenowej.
Screenshot_3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Short
m15
Screenshot_9.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

fx-emery92 pisze:Short
m15
Screenshot_9.jpg
ładnie, chyba TP1 zaliczone... :wink: :clap: :clap: :564:
jak volumen wyglądał w zaznaczonej strefie przy poziomie Twojego TP1?
mają dość spadania czy się rozkręcają?
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

ODPOWIEDZ