Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

USDCAD: tam gdzie są 3 linie tam leżą duże pieniążki :)

Obrazek

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Liczy się tylko - zagrałeś, czy nie... Screeny post factum każdy może wkleić, liczy się czy wykorzystałeś szansę i ile zaryzykowałeś. "tu bym wszedł, a tu wyszedł" każdy potrafi pokazać na historii.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

sama się otworzyła, to automat teraz. Jakie post factum, przecież cena tam jeszcze nie dotarła. Demo z mBanku, więc i godziny powinny się zgadzać.

-- Dodano: 31 mar 2017, 14:01 --

zrobiłem widoczne transakcje teraz, jak się myfxbook uaktualni to też zobaczysz historię przecież

Obrazek

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

super 3mam kciuki.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

tu nie ma za co trzymać kciuków. Trzy linie pokazują się bardzo rzadko i 1.3344 jest murowany, dlatego też otworzyłem tak dużą pozycję. Automat otworzył tylko 0.67 i 0.68 lota. Około godziny 17 brakowało zaledwie 5 pipsów, aby transakcje się pozamykały, ale tu nie chodzi o to, żeby zamknąć je na BE lub na plusie, tylko wtedy, gdy cena dotknie górnych linii.

Wszystkie zdjęcia, które zamieszczam, wstawiane są na bieżąco (-+ 5 minut), nie są to obrazki zrobione kilka dni temu.

Linie rysowane są już przez wskaźnik , oraz zrobiłem do niego robocika.

W chwili obecnej testuje system oparty na porównaniu cen od dwóch brokerów z ostatnich 5 świec, jeśli bilans nie jest zgodny, wskaźnik oznacza go na wykresie w postaci linii. Teraz konwertuję wskaźnik do MT5, gdyż jest tam więcej możliwości.

Jeśli testy wypadną pozytywnie, następnym etapem będzie modyfikacja z przesunięciem zapętlenia świeć o 1, 2, 3 i 5.
Czytałem również, że konto demo a real to dwa zupełnie inne środowiska do handlu. Zgodzę się z tym po części (nie chodzi mi tu o emocjonalne podejście handlującego, bo dotyczy to tylko EA), wynika to z "filtrów", które są dodatkowo stosowane i spreadów. W tym przypadku nie ma to większego znaczenia, gdyż nie są wykorzystywane żadne wskaźniki uśredniające, tylko czyste matematyczne wyliczenie i porównanie zamkniętych już świec. A nawet jeśli, to zawsze można powiązać konto rzeczywiste DO konta demo. Nie jest to scalping, więc różnica będzie najwyżej kilka%.

Tematykę forex traktuję hobbistycznie, jestem w tym temacie od miesiąca i widzę za dużo powiązań matematycznych, żeby forex był przypadkowy. Ale może się mylę. Czas zrewiduje.

Ze względu na to, że transakcje otwierają się automatycznie, nie będę za każdym razem wrzucał zdjęć, jednak zawsze na życzenie opublikuję zdjęcie do wskazanej transakcji.


Obrazek

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1225
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jaki największy zjazd w pipsach zaliczyłeś? Stosujesz SL?
Handlowałem kiedyś czymś podobnym. Niestety cena czasami nie chciała wrócić albo przez długi czas lub odjeżdżała na setki pipsów.
Z perspektywy czasu zauważyłem też, że problemem była głównie zbyt duża pozycja. Choć nawet z odpowiednią pozycją czekanie miesiącami na powrót ceny było bardzo niekomfortowe.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

zycze szczescia tym co jeszcze maja longi na edku po 1,3800 :)

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

KENTO666 pisze:
jeśli bilans nie jest zgodny, wskaźnik oznacza go na wykresie w postaci linii.
Co kryje się pod pojęciem "bilans"?

KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

**

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

KENTO666 pisze:**
To jest odpowiedź na moje pytanie?

ODPOWIEDZ