Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: mac »

czas co do pisania wykresu , tzn wykres oparty na zasadzie czasu
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

mac pisze:czas co do pisania wykresu , tzn wykres oparty na zasadzie czasu
Na Wall Street bili się o nanosekundy.
Dlatego teraz można wynająć serwer na Wall Street, i wszystkie kable są tej samej długości,
czyli droga sygnału jest zawsze taka sama, teoretycznie.

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: mac »

8) swiatlowo puszczony z ny do chcicago po to zeby zmninimalizowac czas przesylu informacji , przy graniu na pewien opcji spekulacji jest to ok

-- Dodano: 26 gru 2014, 23:42 --

czas co do pisania wykresu , tzn wykres oparty na zasadzie czasu
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

seek&destroy
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2014, 12:24

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: seek&destroy »

Esco pisze:c.d. tematu Ciekawe wskaźniki do MT4
MarioDM pisze:Istnieje na rynku coś takiego jak "cykliczna zmiana zmienności".
Po okresie małej zmienności (czyt. horyzontu) następuje zwiększona zmienność (czyt. wybicie), po czym po pewnym czasie rynek znowu wraca do horyzontu.
Gdyby dało się w miarę precyzyjnie ustalić kiedy następuje zmiana zmienności można by dostosować do niej styl gry czyli w przypadku wybicia grać tylko z trendem, a w czasie horyzontu - od bandy do bandy.
No właśnie na tym polega ta zabawa aby wiedzieć kiedy następuje wybicie a kiedy spadek. Nie jest to jednak łatwe do ustalenia bo rynek jest tak zmienny, że ciężko ustalić jakiekolwiek schematy.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

dadas pisze: A skoro wszystko jest relatywne, to dla mnie najmniej relatywny jest wolumen
tickowy, bo to w nim są zawarte dane, które rysują wykres.
Dlatego tylko na podstawie wolumenów tickowych można skutecznie określić dominujący kierunek transakcji.
Czy dobrze zrozumiałem, najmniej zależny od czegokolwiek jest volumen tickowy? i tylko na jego podstawie określimy kierunek transakcji przyszłych. A skoro tak, to czy tickowy volumen na forexie nie koreluje ( albo wręcz jest zależny ) z rzeczywistym na CME i mimo wszystko mielibyśmy do czynienia z podrzędnocią i nadrzędnością volumenów, z przewagą
na korzyść CME, ( forex- decentralizacja? ).
Dziękuję i pozdrawiam.

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Fx_boy pisze:
dadas pisze: A skoro wszystko jest relatywne, to dla mnie najmniej relatywny jest wolumen
tickowy, bo to w nim są zawarte dane, które rysują wykres.
Dlatego tylko na podstawie wolumenów tickowych można skutecznie określić dominujący kierunek transakcji.
Czy dobrze zrozumiałem, najmniej zależny od czegokolwiek jest volumen tickowy? i tylko na jego podstawie określimy kierunek transakcji przyszłych. A skoro tak, to czy tickowy volumen na forexie nie koreluje ( albo wręcz jest zależny ) z rzeczywistym na CME i mimo wszystko mielibyśmy do czynienia z podrzędnocią i nadrzędnością volumenów, z przewagą
na korzyść CME, ( forex- decentralizacja? ).
A niby jak jeden może być nadrzędny nad drugim?
Skoro twój wykres rysują te ticki, które do ciebie docierają?
A ty tradujesz co? Wykresy z CME, czy wykresy z ticków dostarczonych do ciebie via serwery brokera?
Skoro traduję wykresy dostarczone mi przez mojego brokera, to korzystanie z innych wykresów lub danych
może się okazać dla mnie niekorzystne, albo mylące, a więc niebezpieczne.
Skoro nie ma żadnego "właściwego" wykresu, tylko istnieje wiele różnych wykresów, to dla mnie
właściwym wykresem musi być ten, który mi dostarcza mój broker, ponieważ ten właśnie traduję.
A dane, które rysują ten wykres są zawarte w tickach, które przychodzą z serwera mojego brokera.

Dane z CME to dane z kontraktów Futures oraz z Stocks.
Patrz co ty tradujesz, bo ja np. traduję DAX30 Cash, a nie Futures.
A na Futures nie masz wszystkich par Forex.
I na rynkach Forex nie tradujesz raczej kontraktów Futures na parach walutowych.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Dadas za małą mam wiedzę, aby z Tobą polemizować merytorycznie, jeśli mnie w ogóle zauważasz tutaj :wink: ,
to wiesz, że raczkuję w VSA. Teoria wiadomo jest podstawą, ponieważ nie mam takiej wiedzy teoretycznej jak Ty, o praktycznej nie wspomnę :( ( ale zdobędę, to tylko kwestia czasu :) ) więc opieram się na praktyce tych co "potracili zęby" na volumenie ( nie będę wymieniał z nazwiska, aby kogoś nie pominąć w hierarchii ważności ) .
Rzuć okiem na screen.

Przy wzroście ceny volumen tickowy pokazuje zainteresowanie rynku wzrostem ( up ) i nie powinniśmy spodziewać się zwrotu na południe, rzeczywisty ( albo proteza rzeczywistego? ) pokazuje zupełnie coś przeciwnego. Jak zareagował rynek? - południe. Zaznaczyłem 3 słupki (cluster), 4-ty jest miażdżący na niekorzyść volumenu tickowego, rynek cholernie zainteresowany spadkiem.
Jak wspomniałem wcześniej raczkuję, - za wszelkie rady i sugestie z góry dzięki bardzo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dziękuję i pozdrawiam.

Dadas

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Fx_boy pisze:Dadas za małą mam wiedzę, aby z Tobą polemizować merytorycznie, jeśli mnie w ogóle zauważasz tutaj :wink: ,
to wiesz, że raczkuję w VSA. Teoria wiadomo jest podstawą, ponieważ nie mam takiej wiedzy teoretycznej jak Ty, o praktycznej nie wspomnę :( ( ale zdobędę, to tylko kwestia czasu :) ) więc opieram się na praktyce tych co "potracili zęby" na volumenie ( nie będę wymieniał z nazwiska, aby kogoś nie pominąć w hierarchii ważności ) .
Rzuć okiem na screen.

Przy wzroście ceny volumen tickowy pokazuje zainteresowanie rynku wzrostem ( up ) i nie powinniśmy spodziewać się zwrotu na południe, rzeczywisty ( albo proteza rzeczywistego? ) pokazuje zupełnie coś przeciwnego. Jak zareagował rynek? - południe. Zaznaczyłem 3 słupki (cluster), 4-ty jest miażdżący na niekorzyść volumenu tickowego, rynek cholernie zainteresowany spadkiem.
Jak wspomniałem wcześniej raczkuję, - za wszelkie rady i sugestie z góry dzięki bardzo.
Moje podejście do wykresów wydaje się być nietypowe, przynajmniej tak to obserwuję.
Dlatego mówimy o zupełnie innych rzeczach.
Pisałem już, że traduję wykres M5 a sumuję i porównuję wolumeny tickowe 3 ostatnich świec H4 (bieżąca + 2 zamknięte).
Pozatym, traduję intraday, to co idzie, a nie to co przewiduję.
Jeżeli występuje sprzeczność wskazań wolumenowych z zachowaniem ceny, to znaczy,
że rynek coś kombinuje i zazwyczaj pojawia się konsola lub korekta.
Sytuacja, którą opisałeś nie jest zmianą trendu, tylko korektą.
W danym kontekscie tradingu nie powinno się tradować korekt, tylko główny trend.
Jeżeli wolumeny wskazują na przewagę kupujących, to należy szukać Longa np. na Fibo 50% lub 61,8%.
A tę korektę w kierunku zniesień Fibo należy sobie odpuścić i nie mieć żalu, że Pipsy "uciekają".
Dopiero, gdy uzyskamy potwierdzenie odwrócenia trendu, wtedy należy zawierać transakcje sprzedaży.

A w tym wszystkim jest najważniejsze, żeby trader wiedział co robi i który kontekst traduje.
Czy trzyma pozycje przez kilka dni i traduje trendy z H4, H1, czy traduje intraday i trendy z M5.
Lub jakąkolwiek inną opcję, tylko trader musi się zdecydować i wiedzieć co robi.

No i, raczej odradzałbym decydowanie się na kupowanie kiedy cena trenduje, a nie zrobiła korekty.
Nikt nigdy nie wie kiedy zaczyna się trend, chyba że intuicyjnie, ale nie na pewno, dopóki
trend się nie ustali, a wtedy dopiero możemy tradować 2-gą lub 3-cią falę, po korekcie.

A tak wogóle, to wszelkie próby przewidzenia takiego ruchu w dół, jaki prezentujesz na swoin screenie,
to jest czysta fantazja, którą można między bajki wsadzić. To jest czysty hazard, a nie trading.
Ten instrument, w tym kontekscie (M15) jest nietradowalny i trudno tam jakieś konkretne trendy dostrzec.
Mając do dyspozycji całe mnóstwo instrumentów, należy wybrać ten, który daje wyraźne wskazania.

PS. A obraz H4 potwierdza jedynie, że mamy do czynienia z długotrwałą konsolą, czyli trzymać się od tego z dala!

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Dadas pisze: Jeżeli wolumeny wskazują na przewagę kupujących, to należy szukać Longa np. na Fibo 50% lub 61,8%.
A tę korektę w kierunku zniesień Fibo należy sobie odpuścić i nie mieć żalu, że Pipsy "uciekają".
Dopiero, gdy uzyskamy potwierdzenie odwrócenia trendu, wtedy należy zawierać transakcje sprzedaży.
Kiedy volumen tickowy wskazuje przewagę kupujących lub sprzedających?, - na delcie mam to jasno zobrazowane, pod lub nad poziomem. VSA z samego założenia służyć ma chyba tylko krótkodystansowcom, jeśli dobrze pamiętam R.Gliński gra krótko wyszukując korekt na M2 , ustawia SL 1-2 pipsy ! , ale kasa którą ładuje w takie zagrania powala.

Ja nie twierdzę, że jeden system jest lepszy od drugiego, zainspirowało mnie tylko Twoje podejście do volumenu tickowego
tj. ta bezgraniczna ufność :wink: , może niebawem dojdę do tego samego zdania, na razie ćwiczę dopiero kilka dni na delcie i właśnie zauważyłem odwrotne wskazania obydwu volumenów.

Może podpowiesz, które instrumenty są warte uwagi przy tej taktyce która stosujesz :wink:
Dziękuję i pozdrawiam.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Fx_boy pisze:
Dadas pisze: Jeżeli wolumeny wskazują na przewagę kupujących, to należy szukać Longa np. na Fibo 50% lub 61,8%.
A tę korektę w kierunku zniesień Fibo należy sobie odpuścić i nie mieć żalu, że Pipsy "uciekają".
Dopiero, gdy uzyskamy potwierdzenie odwrócenia trendu, wtedy należy zawierać transakcje sprzedaży.
Kiedy volumen tickowy wskazuje przewagę kupujących lub sprzedających?, - na delcie mam to jasno zobrazowane, pod lub nad poziomem. VSA z samego założenia służyć ma chyba tylko krótkodystansowcom, jeśli dobrze pamiętam R.Gliński gra krótko wyszukując korekt na M2 , ustawia SL 1-2 pipsy ! , ale kasa którą ładuje w takie zagrania powala.

Ja nie twierdzę, że jeden system jest lepszy od drugiego, zainspirowało mnie tylko Twoje podejście do volumenu tickowego
tj. ta bezgraniczna ufność :wink: , może niebawem dojdę do tego samego zdania, na razie ćwiczę dopiero kilka dni na delcie i właśnie zauważyłem odwrotne wskazania obydwu volumenów.

Może podpowiesz, które instrumenty są warte uwagi przy tej taktyce która stosujesz :wink:
Glinicki ma spore doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Zwłaszcza w doborze materiałów historycznych przeznaczonych do swoich prezentacji.
Jeśli chodzi o VSA to zapomnij, ze cokolwiek będzie klarowne i nie przywiązuj się za bardzo do wskazań samej delty. Tylko ekstremalnie wysoki wolumen w połączeniu z wyraźnie określoną deltą jest dla mnie sygnałem, że rynek ma określony plan ( na najbliższe max 30 minut)
http://forex-nawigator.biz/forum/ciekaw ... ml#p726354
Generalnie dla mnie analiza VSA jest "bardzo podchodząca" ponieważ mając organiczny wstręt do stawiania SL raczej zakładam budowanie pozycji poprzez dokładanie kolejnych wejść w strefie. Strefę wyznaczają mi pojawiające się zestawy wskazań wolumeny + delty.

ODPOWIEDZ