broker po esma

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

-rookie- pisze:
d4mian7 pisze:a grasz tam,? mozesz polecić ze da sie tam swobodnie tłuc kasę?
nie chce mi się starać o status u mojego brokera bo mysle ze zaraz cos odwalą (zechcą jakieś dokuemnty czy inne widzimisię). niby wszystko sie opiera na deklaracji w formularzu ale zastrzegają ze jakies dokuemnty mogą chciec (ale kiedy i jakie to już nie piszą)
Najpierw martw się czy zaakceptują wpłate na konto, w Dukascopy trzepią z góry na dół i jeśli coś nie gra to nie otworzą konta, a jeśli nie potrafisz udokumentować źródła pochodzenia środków które przelewasz to nie zaakceptują wpłaty. Mnie teraz zablokowali i nawet 500 PLN nie mogę przelać na rachunek, chociaż to nie jest duża suma ale mam niejasne przychody, źródło dochodu... i tak się załatwiłem. Dopiero za 2-3 miesiące coś będę znowu działał bo nie zaakceptują mi wpłaty bez tego.
to jeszcze gorzej. nie czaje. nawet wplate na rachunek trzeba dokumentować? dżisas...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Musisz udowodnić źe te środki są z legalnego źródła, i że to nie jest kredyt. Mają w regulaminie taki zakaz że nie możesz przelać środków z kredytu, też jakieś regulacje o praniu brudnych pieniędzy i musisz im uzasadnić skąd masz te środki które przelewasz. Jak zrobisz przelew to oni zablokują te środki u siebie i do póki nie wytłumaczysz skąd je masz to nie będziesz ich miał na rachunku. A jak odrzucą to odeślą z powrotem.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

-rookie- pisze:Musisz udowodnić źe te środki są z legalnego źródła, i że to nie jest kredyt. Mają w regulaminie taki zakaz że nie możesz przelać środków z kredytu, też jakieś regulacje o praniu brudnych pieniędzy i musisz im uzasadnić skąd masz te środki które przelewasz. Jak zrobisz przelew to oni zablokują te środki u siebie i do póki nie wytłumaczysz skąd je masz to nie będziesz ich miał na rachunku. A jak odrzucą to odeślą z powrotem.
za kazdym razem tak jest?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

d4mian7 pisze: a grasz tam,? mozesz polecić ze da sie tam swobodnie tłuc kasę?
Mam konto w Dukascopy od 2010 r. i nieprzerwanie jest to moje główne konto tradingowe ;).]
d4mian7 pisze:
-rookie- pisze:Musisz udowodnić źe te środki są z legalnego źródła, i że to nie jest kredyt. Mają w regulaminie taki zakaz że nie możesz przelać środków z kredytu, też jakieś regulacje o praniu brudnych pieniędzy i musisz im uzasadnić skąd masz te środki które przelewasz. Jak zrobisz przelew to oni zablokują te środki u siebie i do póki nie wytłumaczysz skąd je masz to nie będziesz ich miał na rachunku. A jak odrzucą to odeślą z powrotem.
za kazdym razem tak jest?
rookie trochę przesadza... :) Nie ma problemu z założeniem rachunku. Wszystko rozchodzi się o regulacje i to, co zaznaczymy w formularzu. Jak jesteś studentem lub bezrobotnym i piszesz, że nie masz doświadczenia, a chcesz zainwestować kwotę X, to oczywiście raz, że będą dociekać czy te środki pochodzą z legalnego źródła, a dwa, że musisz przejść pozytywnie test adekwatności ryzyka. Patrząc ogólnie to takie sytuacje dotyczą 1% klientów. No i akurat trafiło na rookie-go ;).

Bezrobotny handlujący pożyczonymi od banku pieniędzmi, który jeszcze ma 1-2 letnie doświadczenie to wbrew pozorom zły materiał na klienta... :)

Ale to pokazuje, że mamy do czynienia z poważną firmą. Niejeden broker z Cypru machnie ręką na większość regulacji, żeby tylko jakiegokolwiek klienta zgarnąć. W Szwajcarii tak nie ma. Podobnie jest w UK.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

raposo pisze:
d4mian7 pisze: a grasz tam,? mozesz polecić ze da sie tam swobodnie tłuc kasę?
Mam konto w Dukascopy od 2010 r. i nieprzerwanie jest to moje główne konto tradingowe ;).]
d4mian7 pisze:
-rookie- pisze:Musisz udowodnić źe te środki są z legalnego źródła, i że to nie jest kredyt. Mają w regulaminie taki zakaz że nie możesz przelać środków z kredytu, też jakieś regulacje o praniu brudnych pieniędzy i musisz im uzasadnić skąd masz te środki które przelewasz. Jak zrobisz przelew to oni zablokują te środki u siebie i do póki nie wytłumaczysz skąd je masz to nie będziesz ich miał na rachunku. A jak odrzucą to odeślą z powrotem.
za kazdym razem tak jest?
rookie trochę przesadza... :) Nie ma problemu z założeniem rachunku. Wszystko rozchodzi się o regulacje i to, co zaznaczymy w formularzu. Jak jesteś studentem lub bezrobotnym i piszesz, że nie masz doświadczenia, a chcesz zainwestować kwotę X, to oczywiście raz, że będą dociekać czy te środki pochodzą z legalnego źródła, a dwa, że musisz przejść pozytywnie test adekwatności ryzyka.

Bezrobotny handlujący pożyczonymi od banku pieniędzmi, który jeszcze ma 1-2 letnie doświadczenie to wbrew pozorom zły materiał na klienta... :)

Ale to pokazuje, że mamy do czynienia z poważną firmą. Niejeden broker z Cypru machnie ręką na większość regulacji, żeby tylko jakiegokolwiek klienta zgarnąć. W Szwajcarii tak nie ma. Podobnie jest w UK.
raposo. zaciekawiłeś mnie. jest to chyba najlepszy wybór na ten moment.
a wiesz moze kiedy wejdzie mt4?
na jforex chyba nie ma indykatorów.
Powiedz mi proszę czy mają świece niedzielne na wykresach.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MT4 zapowiadają na połowę roku. Obstawiam, że będzie w wakacje lub wrzesień na kontach Live. Dukascopy zawsze nowości najpierw wprowadza na demie i dopiero jak jest OK, to daje na real.

Na JForex jest masa wskaźników. Odpal sobie demo i pobaw się platformą. Ja zdecydowanie wolę JForex od MT4.

Świece niedzielne D1 łączone są z poniedziałkowymi (masz 5 świec D1 w tygodniu). Zobaczysz sobie na platformie ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

raposo pisze:MT4 zapowiadają na połowę roku. Obstawiam, że będzie w wakacje lub wrzesień na kontach Live. Dukascopy zawsze nowości najpierw wprowadza na demie i dopiero jak jest OK, to daje na real.

Na JForex jest masa wskaźników. Odpal sobie demo i pobaw się platformą. Ja zdecydowanie wolę JForex od MT4.

Świece niedzielne D1 łączone są z poniedziałkowymi (masz 5 świec D1 w tygodniu). Zobaczysz sobie na platformie ;).
ok. jak jest 5 swiec w tyg to spoko.
mają ichimoku?jforex jest na ios i andka?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

d4mian7 pisze: ok. jak jest 5 swiec w tyg to spoko.
mają ichimoku?jforex jest na ios i andka?
Jest Ichimoku, a nawet dwa. Ale nie znam się na tym, więc nie wiem czym się różnią :). Wskaźników to jest ze 100 + wskaźniki do rozpoznawania formacji świecowych + narzędzie do patternów AT + JStore, czyli sklep z narzędziami (też darmowymi).

Aplikacja mobilna jest.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

raposo pisze:
d4mian7 pisze: ok. jak jest 5 swiec w tyg to spoko.
mają ichimoku?jforex jest na ios i andka?
Jest Ichimoku, a nawet dwa. Ale nie znam się na tym, więc nie wiem czym się różnią :). Wskaźników to jest ze 100 + wskaźniki do rozpoznawania formacji świecowych + narzędzie do patternów AT + JStore, czyli sklep z narzędziami (też darmowymi).

Aplikacja mobilna jest.

ok.

-- 10 maja 2018, 15:56 --

a ty jak raposo uwazasz?
stresować sie przy posiadania statusu u europejskiego broka ze mi zabiora dzwignie bo dokumentow nie bede miał czy wziąc dukasa?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Na tym MT4 będą standardowe wskaźniki jak u reszty brokerów, wątpie że team jforex będzie grzebał się w MT4 żeby zrobić to co jest na jforex. Na jforex możesz ustawić strefe czasową na platformie i na wykresie w ustawieniach platformy, w MT4 tego nie masz tylko z góry masz ustawione GMT+2. I jak przestawisz z GMT na GMT+2 to będziesz miał jak na MT4. I masz coś takiego jak "flats filtration" np możesz ukryć przerwy które są spowodowane brakiem kwotowań jak na DAX w nocy, gdzie wykres dopiero rusza od 8, to tak samo możesz włączyć i wyłączyć to na platformie. Na demo masz to samo co na live więc możesz przetestować teraz.

ODPOWIEDZ