BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
Yankee pisze:MarioDM jakiej odpowiedzi sie spodziewasz? To jest w miare oczywiste, tak jak oczywistym jest ze pracownik brokera nie bedzie o tym pisal.

1) Dealing Desk jest stosowany w wyjatkowych okolicznosciach (przede wszystkim otwarcie rynku, na fx glownie niedziela wieczor, jesli sa cfdki to w zaleznosci od otwarcia dla instrumentu bazowego. Poza tym wazne dane itp. kiedy jest duza szansa gwaltownych zmian ceny - wtedy dane instrumenty przerzuca sie na reczny dealing (kazde zlecenie, badz od danej wielkosci transakcji, powiedzmy 1 lot). Oczywiscie w mt4 mozna ustawiac profile, ktore instrumenty ida na dealing, inaczej broker musialby zatrudniac jedna osobe tylko do tego...)

2) Bywa ze dla duzych zlecen (np > 10 lotow) DD jest zawsze reczny

3) oprocz profilowania instrumentow mt4 daje mozliwosc "profilowania" inwestorow. Czyli inwestor z jakiegos powodu (o tym jest caly temat wiec nie bede wchodzil w szczegoly) podpada brokerowi i trafia na reczny dealing) Tutaj, przeciwienstwie do 1) i 2) celem nie jest zabezpieczenie brokera (chociaz faktycznie to jest :) ), tylko utrudnienie zycia inwestorowi.

Wlasnie pkt 3. stanowi jest tym o co sie toczy dyskusja. Dla mnie liczba osob przerzuconych na reczny dealing jest wyznacznikiem jakosci brokera MM (oczywiscie im mniej tym lepiej)
Doświadczenie z pracy w XTB rzecz bezcenna ;) :D

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Yankee pisze:MarioDM jakiej odpowiedzi sie spodziewasz? To jest w miare oczywiste, tak jak oczywistym jest ze pracownik brokera nie bedzie o tym pisal.
Ale dla mnie takie podejście pracownika to brak uczciwości a bossa podobno ma być uczciwa. Tu nie chodzi o to czy ma być DD czy też nie bo wiadomo, że w przypadku MM jego istnienie jest oczywiste. Chodzi o to, że trader ma prawo wiedzieć czy jego transakcje przechodzą przez DD czy też nie i w jakich warunkach to się dzieje bo takie informacje mają wpływ na zyskowność jego strategii. Powinien także znać powody, dla których trafia na DD bo myślę, że w pewnych sytuacjach istniałaby możliwość modyfikacji strategii, przeprowadzenia pewnych zmian w sposobie gry pozwalających na zmniejszenie ingerencji DD. Pomijam tu skrajne sytuacje, w których trader powinien przestać zarabiać aby jego gra była zaakceptowana przez brokera.
Trader w końcu ma prawo wiedzieć czy kilkusekundowe opóźnienie w realizacji transakcji wynika z ingerencji DD czy może to wynik awarii, problemów z łączem itp.

Całe podejście Bossy do Green7 uważam za nieuczciwe. Jeśli broker ma pewne podejrzenia co do nieuczciwości gracza to powinien po prostu z nim się skontaktować i pewne kwestie wyjaśnić. Jeśli nie odpowiada mu taki styl gry to nie dość, że powinien o tym poinformować gracza to byłoby wskazane aby udzielił mu także wskazówek jak powinna wyglądać jego gra aby obie strony były zadowolone, trader z egzekucji a broker z zarobku. Jeśli traderowi nie odpowiadają warunki jakie mu stawia broker odnośnie stylu gry to zmienia brokera tylko skąd on (trader) ma o tym wiedzieć skoro broker nie raczy go o tym poinformować tylko kombinuje z jego zleceniami.
Tu chodzi o przejrzystość całej sytuacji a nie tylko o to czy jest ten dealing desk czy go nie ma.

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

MaRCHeW pisze:
Doświadczenie z pracy w XTB rzecz bezcenna ;) :D
Pewnie ze tak :)
Dzieki temu dokladnie wiem jak to wyglada, a tym samym inni forumowicze moga sie dowiedziec :wink:
Całe podejście Bossy do Green7 uważam za nieuczciwe. Jeśli broker ma pewne podejrzenia co do nieuczciwości gracza to powinien po prostu z nim się skontaktować i pewne kwestie wyjaśnić. Jeśli nie odpowiada mu taki styl gry to nie dość, że powinien o tym poinformować gracza to byłoby wskazane aby udzielił mu także wskazówek jak powinna wyglądać jego gra aby obie strony były zadowolone, trader z egzekucji a broker z zarobku. Jeśli traderowi nie odpowiadają warunki jakie mu stawia broker odnośnie stylu gry to zmienia brokera tylko skąd on (trader) ma o tym wiedzieć skoro broker nie raczy go o tym poinformować tylko kombinuje z jego zleceniami.
Tu chodzi o przejrzystość całej sytuacji a nie tylko o to czy jest ten dealing desk czy go nie ma.
Pelna zgoda, ja nie uwazam ze to uczciwe. Tylko troche mi sie nie podoba ze sie zrobila nagonka na Bosse, bo prawie wszyscy brokerzy mt4 tak robia w mniejszym lub wiekszym stopniu.
Bardzo interesuje sie tym rynkiem i mam prawo przypuszczac ze bossa robi raczej w mniejszym... Chyba ze skutecznie zarzadzaja tymi niezadowolonymi...

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 777
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Może Bossa się przełamie i otworzy ECN. Przejmie pałeczkę lidera w kraju i skończy się to polowanie na czarownice ;)
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Mustafa pisze:Może Bossa się przełamie i otworzy ECN.
Jeszcze troche i opisze jak oszukuje CNX :mrgreen:
Wyjdzie na to ze nie ma prawdziwego niezlodziejskiego ECN procz regulowanej giełdy.. i nawet tam kradną :lol:
Wiec co niby BossaStockExchange ? :wink:
Daj ta spokoj..
alinoe pisze:Chodzi o to, że trader ma prawo wiedzieć
Dupe masz a nie prawo ze sie tak wyraze.. :lol:
Bo jesli uwazasz ze masz to napisz pismo do KNF UOKiK

przychodzic klient do kasyna.. wiadomo przeeeeeeeebal wszystko co tam przyniosl, a na koniec sie domaga.. ej wyyy... ja mam prawo wiedziec czemu przegralem.. :lol:

Im dluzej tu czytam posty tym bardziej widze jakies oderwanie od rzeczywistosci.. i teraz nie wiem czy jest realne czy wynika z tzw owijania bo sie fajnie owija.. :wink:

I dobrze ze juz tu nie pisza.. bo ilez mozna tego sameg pierd.. czytac :607:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile pisze:Mustafa napisał:
Może Bossa się przełamie i otworzy ECN.

Jeszcze troche i opisze jak oszukuje CNX Mr. Green
reptile pisze:Wyjdzie na to ze nie ma prawdziwego niezlodziejskiego ECN procz regulowanej giełdy.. i nawet tam kradną Laughing
Niezupełnie...
Rynek regulowany jest przejrzysty...// nie ma tematu..//
ECN .. też nie tak jak piszesz ponieważ brokerzy i banki pod NFA i CFTC jeżeli zrobią jakiś odlot czyli poślizg ponadnormatywny itp. np. zrobią na E/$ poślizg na 30 pip ,a u innych brokerów tego nie było to masz sprawę wygraną ponieważ NFA i CFTC momentalnie przyjdą z pomocą Tobie.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Edek123
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 01 lis 2011, 11:37

Nieprzeczytany post autor: Edek123 »

Yankee pisze:jamesfisher jaki ruch? W admiral markets tez jest DD, tylko duzo bardziej "aktywny" niz w bossa. AM ma duzo gorsza opinie niz bossa wiec takie przejscie powinno wyjsc na plus.

Ale najlepiej znalezc brokera bez mt4
Niestety brak checi ulokowania wiekszego kapitalu (brak praktyki) w FX mnie blokuje przed ECN wiec jestem skazany na MM z DD. Chodzi mi o wybor miedzy tymi dwoma... Np AM startuje o 23:15 a bossa punkt 23:00 :?

Awatar użytkownika
mikolaj2
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:37

Nieprzeczytany post autor: mikolaj2 »

Mam pytanie do Pana S.Zadory - wspominał Pan, że po zakończeniu konkursu będzie możliwość handlu z wykorzystaniem mikrolotów - czy będzie ona dostępna na rachunku głównym czy też może na specjalnym subkoncie do konta głównego?

j_piróg(bossafx)
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2011, 16:14

Nieprzeczytany post autor: j_piróg(bossafx) »

Warszawa, 9 listopada 2011 r.

Oświadczenie

Komisja Konkursowa sprawująca nadzór nad przebiegiem konkursu Forex BossaFx, po wysłuchaniu analizy przedstawionej przez pracowników DM BOŚ odpowiedzialnych za przeprowadzenie ww. konkursu, podjęła decyzję o wykluczeniu z niego pięciu uczestników startujących w Rankingu Automatów.

W opinii Komisji, działania wykluczonych uczestników naruszyły § 44 ust. 7 Regulaminu świadczenia usług wykonywania zleceń przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w obrocie Instrumentami Finansowymi oraz prowadzenia rachunków i rejestrów związanych z tym obrotem – rynek OTC i w konsekwencji § 5 ust. 12 Regulaminu Konkursu Forex BossaFX .

Zapisy ww. Regulaminów miały zagwarantować równy dostęp uczestników Konkursu do danych i notowań przekazywanych za pośrednictwem platformy bossafx i zabraniały korzystania z zewnętrznych źródeł danych (w szczególności informacji o cenach instrumentów). Wykluczeni uczestnicy złamali ten zakaz i wykorzystując milisekundowe opóźnienia w notowaniach, osiągnęli niezgodną z zasadami konkursu przewagę nad pozostałymi.

Główną przesłanką podjęcia przez Komisję Konkursową omawianej decyzji było wyrównanie szans pozostałych uczestników stosujących się do ww. Regulaminów.

W związku z podejmowanymi dalszymi działaniami, Dom Maklerski BOŚ zobligowany jest do nieprzekazywania pozostałych szczegółów dotyczących sprawy do wiadomości publicznej.

Komisja Konkursowa
Konkurs Forex BossaFx

Awatar użytkownika
Viollka25
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:33

Nieprzeczytany post autor: Viollka25 »

Witam

mam pytania n/t Visual Orders:
1)czy sa skroty klawiszowe do Buy/Sell/odwracanie pozycji , przesuwanie literek nie zawsze dziala jak ma
2)nie dzialaja na tym mikroloty, na innych skryptach tez nie, co zobic zeby dzialaly?

dziekuje i pozdrawiam
Trejdować każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej.

ODPOWIEDZ