BOSSAFX - konkurs 2011

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.

Wezmiesz udział w konkursie ?

Tak
51
57%
Nie
38
43%
 
Liczba głosów: 89

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

s_zadora pisze:
Damian77 pisze:optymalny z czestotliwoscia wieksza niz D1 preferuje w/g mnie automaty
poprzednio dopiero pod koniec przywiązywałem uwagę do tego rankingu, więc tylko 3cie miejsce Wink ale teraz nie widze mozliwosci powtorzenia, bo w nocy sypiam Wink
Analizowaliśmy to szczegółowo zanim Regulamin został ułożony i przyznam że trudno w ogólnym przypadku uznać tutaj bezpośrednią przewagę automatów wynikającą tylko z zasad liczenia rankingu. Oczywiście, przyjmując jakieś bardzo specyficzne przypadki czy określone założenia dla strategii, może się okazać że zostanie ona zrealizowana skuteczniej przez automat niż człowieka. Ale o preferowaniu takiej czy innej formy składania zleceń przez sam sposób liczenia rankingu raczej nie może być tu mowy. Proszę pamiętać że w rankingu tym opieramy się na wskaźniku Sharpe'a, który jako miarę ryzyka przyjmuje zmienność portfela. W teorii zatem, im częściej dokonujemy pomiaru stanu rachunku, tym dokładniej ta zmienność jest liczona. Skrócenie interwału, oprócz oczekiwań uczestników ma zatem jak widać także praktyczne uzasadnienie.
oki, w sumie ja tylko 13 transakcji zrobiłem i na pudło wskoczyłem, nie trzeba często grać, ja po prostu nie mogłem w tym okresie
ale konkurs faktycznie bardzo dobrze przygotowany
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Scoobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 15 sie 2009, 14:47

Nieprzeczytany post autor: Scoobi »

w konkursie automatow mozna skladac zlecenia recznie,
natomiast regulamin mowi o zakazie hedzowania pozycji miedzy uczestnikami,

uczestnik moze sam zhedzowac pozycje na koncie z rankingu glownego i koncie automatow uzyskujac w ten sposob przewage nad innymi uczestnikami...

czy takie sytuacje beda dopuszczalne?

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Scoobi pisze:regulamin mowi o zakazie hedzowania pozycji miedzy uczestnikami,
Regulamin traktuje sprawę szerzej - jest mowa o zakazie działania w porozumieniu z innym uczestnikiem, choć wspomniana przez Pana sytuacja mieści się oczywiście w tej definicji i jest także wymieniona w regulaminie.
Scoobi pisze:uczestnik moze sam zhedzowac pozycje na koncie z rankingu glownego i koncie automatow uzyskujac w ten sposob przewage nad innymi uczestnikami...
Dany uczestnik na swoich własnych kontach konkursowych może potencjalnie zawierać transakcje przeciwstawne, bo nie ma zapisów regulaminowych które by to ograniczały. Nie zgadzam się jednak że taka strategia pozwoli osiągnąć jakąkolwiek istotną przewagę w konkursie, a już na pewno nie pozwoli bezpośrednio zająć jakiegokolwiek premiowanego miejsca.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
Scoobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 15 sie 2009, 14:47

Nieprzeczytany post autor: Scoobi »

hipotetycznie moze pozwolic zajac premiowane miesjce... grajac na obu kontach identycznie,osiagajac wysoka stope zwrotu,taka ktora klasyfikowala by uczestnika blisko czolowki, a nastepnie wykonujac to o czym wspomnialem wyzej.

oczywiscie liczac na odrobine szczecia ze pojdzie w dobra strone na rachunku rankingu glownego.

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Scoobi pisze:oczywiscie liczac na odrobine szczecia ze pojdzie w dobra strone na rachunku rankingu glownego.
Proszę zauważyć, że jeśli jakiemuś uczestnikowi uda się osiągnąć stopę zwrotu klasyfikującą go blisko czołówki (co już potencjalnie samo w sobie kwalifikuje do nagród) to może przecież zrobić to, o czym Pan pisze, tylko na jednym koncie (tym w Rankingu Głównym) - drugie konto tu jest do niczego niepotrzebne, skoro i tak jesteśmy w tej strategii zdani na własne szczęście - jak sam Pan napisał:) Właśnie to miałem na myśli pisząc w poprzednim poście, że nie stwarza to "istotnej przewagi", która samoistnie pozwoli zająć premiowaną pozycję.

Generalnie muszę przyznać że jestem pod dużym wrażeniem kreatywności uczestników tego forum, która budzi u mnie szczery szacunek - i szczerze tego Państwu gratuluję. Z drugiej strony chciałbym powiedzieć, że naprawdę dużo pracy włożyliśmy w rzetelne opracowanie zasad naszego Konkursu oraz profesjonalne przygotowanie samego przebiegu tej rywalizacji. Naszym podstawowym celem było zapewnienie wszystkim uczestnikom maksymalnie równych szans i sprawiedliwej, obiektywnej oceny pokazanych w Konkursie umiejętności. Ubiegłoroczna edycja pokazała mam nadzieję jednoznacznie, że u nas wygrywają po prostu najlepsi w okresie trwania rywalizacji. W tym roku zrobimy wszystko aby odbiór uczestników był taki sam, bo uważamy że tylko takie konkursy mają sens i rację bytu.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
mikolaj2
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:37

Nieprzeczytany post autor: mikolaj2 »

Witam! Mam pytanie dotyczące obsługi dwóch subkont konkursowych - czy każde z nich będzie mogło być obsługiwane przez oddzielny program MT uruchomiony na komputerach z innym IP?

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

mikolaj2 pisze:Witam! Mam pytanie dotyczące obsługi dwóch subkont konkursowych - czy każde z nich będzie mogło być obsługiwane przez oddzielny program MT uruchomiony na komputerach z innym IP?
Nie ma regulaminowych ograniczeń dotyczących wykorzystywania różnych adresów IP w obu rankingach, pod warunkiem że nie łamiemy innych reguł rywalizacji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że gra automatem może wymagać na przykład uruchomienia platformy na dzierżawionym serwerze lub VPSie, jeśli nie chcemy zmuszać naszego PCeta do ciągłej pracy. Dla osób nie korzystających z dzierżawionych serwerów istotną może być informacja że istnieje możliwość zainstalowania platformy BOSSAFX w dwóch instancjach (w różnych katalogach) na tym samym komputerze i jednoczesnego korzystania z dwóch rachunków na tym komputerze.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
mikolaj2
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:37

Nieprzeczytany post autor: mikolaj2 »

Dziękuję za odpowiedź... Rozumiem, że z rachunku głównego (nie konkursowego) będę mógł korzystać za pomocą trzeciej instalacji MT? Czy też będę musiał przełączać się pomiędzy subkontem z rankingu głównego oraz kontem głównym (nie biorącym udziału w konkursie)? Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

mikolaj2 pisze:Rozumiem, że z rachunku głównego (nie konkursowego) będę mógł korzystać za pomocą trzeciej instalacji MT?
Tak, będzie Pan mógł.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
schwede
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 gru 2006, 15:54

Nieprzeczytany post autor: schwede »

http://www.youtube.com/watch?v=MF4Zs8mMmYQ
WywiaD Z Sebastianem Zadorą ,Dla kogo organizowane są konkursy Forex?
Giełda to gra o sumie dodatniej, gdy ktoś traci to ktoś inny zarabia-Punkt widzenia brokera. Giełda to gra o sumie ujemnej dla stron otwierających pozycję i dodatniej dla brokera. Mój punkt widzenia.
brak otwartej pozycji to też pozycja

ODPOWIEDZ