BOSSAFX - konkurs 2011

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.

Wezmiesz udział w konkursie ?

Tak
51
57%
Nie
38
43%
 
Liczba głosów: 89

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

wojtek_ea pisze:Czy rachunek standardowy będzie dalej dział na zasadch ogólnych od kwoty 3000, czy będzie wymagał dopłaty ?
Warunek dotyczący minimalnej wpłaty ma zastosowanie tylko w momencie otwierania nowego konta. Po otwarciu rachunku nie wymagamy od naszych Klientów utrzymywania żadnego minimalnego salda, w tym przypadku nie będzie inaczej i też nie będziemy wymagać żadnych dopłat.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

witam, ranking optymalny portfel będzie jeden dla (automatów i ręczniaków) i przeliczany co godzinę? poprzednio było raz dziennie
dlaczego zostało to zmienione?

marek25
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 26 mar 2009, 20:56

Nieprzeczytany post autor: marek25 »

Damian77 pisze:witam, ranking optymalny portfel będzie jeden dla (automatów i ręczniaków) i przeliczany co godzinę? poprzednio było raz dziennie
dlaczego zostało to zmienione?
Proste,żeby były większe emocje :D,a co za tym idzie straty kapitału i MC :D

Fakt,faktem ranking raz dziennie jest moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Damian77 pisze:witam, ranking optymalny portfel będzie jeden dla (automatów i ręczniaków) i przeliczany co godzinę? poprzednio było raz dziennie
dlaczego zostało to zmienione?
Ranking Portfeli Optymalnych będzie jeden dla wszystkich rachunków konkursowych (gra manualna i za pomocą automatu) i ma on za zadanie wyłonić najbardziej efektywną strategię w sensie ponoszonego w tradingu ryzyka. Ranking Portfeli Optymalnych będzie przeliczany co 4 godziny, a wszytkie pozostałe rankingi co godzinę. Większa częstotliwość odświeżania rankingów w stosunku do zeszłego roku jest tylko i wyłącznie odpowiedzią na zapotrzebowanie uczestników i obserwatorów ubiegłorocznej edycji konkursu. Docierały do nas (zdaje się że także za pośrednictwem tego forum - proszę sprawdzić w historii odpowiedniego wątku) głosy że informacja o przebiegu konkursu powinna być bardziej na bieżąco.
Dlaczego 4h zamiast 1h w tym jednym rankingu? To już wynika z przyczyn czysto matematycznych, związanych ze sposobem liczenia wskaźnika Sharpe'a. Z naszych symulacji wynikało że obliczanie tego rankingu co godzinę może spowodować konieczność operowania bardzo małymi wartościami wskaźnika (kilka miejsc po przecinku) co nie byłoby zbyt wygodne. Z drugiej strony ubiegłoroczna edycja pokazała że dynamika zmian w tym rankingu jest na tyle niewielka że interwał 4h powinien zadowolić wszystkich.
marek25 pisze:Fakt,faktem ranking raz dziennie jest moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem.
Widzę, że mimo naszych najszczerszych chęci zadowolenia wszystkich potencjalnych uczestników, znowu się nie udało :) Panie Marku, myślę że Pan jako laureat poprzedniej edycji w pierwszej kolejności może potwierdzić że to nie częstotliwość obliczania rankingu zdecydowała o Pana wysokiej pozycji... Ja przynajmniej jestem o tym w 100% przekonany :)
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
kws
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 18 lut 2009, 16:35

Nieprzeczytany post autor: kws »

Jaka będzie dźwignia?
Hope for the best, plan for the worst.

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

kws pisze:Jaka będzie dźwignia?
Maksymalna dźwignia jest określona w aktualnie obowiązującej Tabeli depozytów:
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page ... cat_id=985
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

marek25
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 26 mar 2009, 20:56

Nieprzeczytany post autor: marek25 »

s_zadora pisze:Widzę, że mimo naszych najszczerszych chęci zadowolenia wszystkich potencjalnych uczestników, znowu się nie udało Panie Marku, myślę że Pan jako laureat poprzedniej edycji w pierwszej kolejności może potwierdzić że to nie częstotliwość obliczania rankingu zdecydowała o Pana wysokiej pozycji... Ja przynajmniej jestem o tym w 100% przekonany
_________________
Ależ Panie Sebastianie jako również tegoroczny uczestnik konkursu jestem bardzo zadowolony ,że konkurs się odbędzie,gdyż nie ukrywajmy jest to obecnie jedyny chyba w Polsce konkurs na realnych kontach z określonymi zasadami.A poprzednią edycję wspominam bardzo miło. Na ranking poprostu będe zerkał tylko o 22 :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kws
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 18 lut 2009, 16:35

Nieprzeczytany post autor: kws »

s_zadora pisze:
kws pisze:Jaka będzie dźwignia?
Maksymalna dźwignia jest określona w aktualnie obowiązującej Tabeli depozytów:
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page ... cat_id=985
Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem, wyczytałem jakie jest zabezpieczenie depozytu w zależności od kwoty na rachunku, jak to się odnosi do lewaru?
Hope for the best, plan for the worst.

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

marek25 pisze:
Damian77 pisze:witam, ranking optymalny portfel będzie jeden dla (automatów i ręczniaków) i przeliczany co godzinę? poprzednio było raz dziennie
dlaczego zostało to zmienione?
Proste,żeby były większe emocje :D,a co za tym idzie straty kapitału i MC :D

Fakt,faktem ranking raz dziennie jest moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem.
optymalny z czestotliwoscia wieksza niz D1 preferuje w/g mnie automaty
poprzednio dopiero pod koniec przywiązywałem uwagę do tego rankingu, więc tylko 3cie miejsce ;) ale teraz nie widze mozliwosci powtorzenia, bo w nocy sypiam ;)

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

marek25 pisze:Ależ Panie Sebastianie jako również tegoroczny uczestnik konkursu jestem bardzo zadowolony ,że konkurs się odbędzie,gdyż nie ukrywajmy jest to obecnie jedyny chyba w Polsce konkurs na realnych kontach z określonymi zasadami.A poprzednią edycję wspominam bardzo miło. Na ranking poprostu będe zerkał tylko o 22
Miło słyszeć i oczywiście zapraszam bo bardzo zależy nam na wysokim poziomie rywalizacji.
kws pisze:Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem, wyczytałem jakie jest zabezpieczenie depozytu w zależności od kwoty na rachunku, jak to się odnosi do lewaru?
Maksymalny lewar to odwrotność depozytu zabezpieczającego. Przykładowo depozyt 1% oznacza że możemy zarządzać pozycją 100-krotnie przekraczającą wartość zaangażowanego kapitału, lewar wynosi więc 1:100
Damian77 pisze:optymalny z czestotliwoscia wieksza niz D1 preferuje w/g mnie automaty
poprzednio dopiero pod koniec przywiązywałem uwagę do tego rankingu, więc tylko 3cie miejsce Wink ale teraz nie widze mozliwosci powtorzenia, bo w nocy sypiam Wink
Analizowaliśmy to szczegółowo zanim Regulamin został ułożony i przyznam że trudno w ogólnym przypadku uznać tutaj bezpośrednią przewagę automatów wynikającą tylko z zasad liczenia rankingu. Oczywiście, przyjmując jakieś bardzo specyficzne przypadki czy określone założenia dla strategii, może się okazać że zostanie ona zrealizowana skuteczniej przez automat niż człowieka. Ale o preferowaniu takiej czy innej formy składania zleceń przez sam sposób liczenia rankingu raczej nie może być tu mowy. Proszę pamiętać że w rankingu tym opieramy się na wskaźniku Sharpe'a, który jako miarę ryzyka przyjmuje zmienność portfela. W teorii zatem, im częściej dokonujemy pomiaru stanu rachunku, tym dokładniej ta zmienność jest liczona. Skrócenie interwału, oprócz oczekiwań uczestników ma zatem jak widać także praktyczne uzasadnienie.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

ODPOWIEDZ