13 lat.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

https://pl.tradingview.com/

Długo zastanawiałem się nad tą kwestią skąd pobierać wolumeny. Płatny wskaźnik www.clusterdelta.com jest chwalony. Ale zajrzyj tu; wolumen-realny-t30559.html

Chłopak pisał o porównaniu, nie ma różnic.

tradingview umożliwia wybór masy pośredników z całego świata. Czytałem opinie na ten temat już jakiś czas temu, ludzie porównują ze sobą różne wolumeny (dostawców) i wszystkie sa bardzo zbliżone. Więc masz szeroki wybór w jednym miejscu. Jedynie grając na M1 uważaj na walutach bo zdarzają się zawyżone wolumenowo świece które potrafią wprowadzić w błąd. Surowce i metale na niskich TF nie powiem bo nie wiem

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6681
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

pvq.pl pisze:
04 lut 2021, 12:44
Jedynie grając na M1 uważaj na walutach bo zdarzają się zawyżone wolumenowo świece które potrafią wprowadzić w błąd.
Wolumen dla rynku walutowego tak naprawde nie jest osiągalny. Gdyz to rynek OTC. Mozna go sobie darować. Co do CFD/Futures to jak najbardziej :)

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Cblondyn pisze:
04 lut 2021, 12:48
pvq.pl pisze:
04 lut 2021, 12:44
Jedynie grając na M1 uważaj na walutach bo zdarzają się zawyżone wolumenowo świece które potrafią wprowadzić w błąd.
Wolumen dla rynku walutowego tak naprawde nie jest osiągalny. Gdyz to rynek OTC. Mozna go sobie darować. Co do CFD to jak najbardziej :)
Zgadza się, jesli piszesz o wolumenie który jest niemierzalny przy fizykach np. walut. Jednak wskazania samego obrotu w jakiś tam sposób są w stanie dać sygnał kończącego się trendu lub możliwych korekt. Dla mnie wystarczy. :568:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6681
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

pvq.pl pisze:
04 lut 2021, 13:02
Jednak wskazania samego obrotu w jakiś tam sposób są w stanie dać sygnał kończącego się trendu lub możliwych korekt. Dla mnie wystarczy. :568:
Jak ci to "działa" to nie widze problemu. Nawet polecam ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

mp4s pisze:
04 lut 2021, 12:31
ninjaproject pisze:
04 lut 2021, 12:01
Ja też pisałem, cóż.
Już niejednego teoretyka-fundamentalistę w życiu spotkałem.
Tak - pisałeś 29 stycznia że radzisz kupować po 1600$. Po czym cena wywaliła od ostatniego swinga z piątku 1841 do 1871. 300 pipsów w górę. Z tym że ja swoje słowa poparłem włożoną kasą, a ty zapewne nie.

Inna sprawa, że nawet teraz do 1600$ to jeszcze 2100 pipsów - szanowny Dadasie, ja widziałem twój filmik na patronite, ty grasz na malutkich interwałach a piszesz teraz o spekulacjach długoterminowych - możesz mi to wyjaśnić ? - bo ja tego nie kupuje całkowicie.

I nie - ja nie jestem fundamentalistą, z reguły jestem tylko ja, wykres i day trading - to wszystko to były moje przemyślenia w związku z sytuacją która w sumie nadal trwa -gdyby nie interwencja COMEX'u, a potem na dniach kolejnych brokerów którzy zwiększali wymagane marginy pewnie by to się udało już w tym tygodniu.

I faktem jest, a nie teorią, że na świecie jest ogromny skup fizycznego srebra i akcji spółek wydobywczych. Comex nie da rady długo utrzymywać takiej różnicy między fizykiem a papierem, bo zbankrutuje i prędzej puści banki żeby poniosły odpowiedzialność za swoje shorty.

Ps. Ja Ci się przypomnę jak złoto najpierw wywali 1900$ zanim osiągnie 1600$. Pogadamy wtedy kto jest teoretykiem.
Złoto nie jest dla mnie instrumentem do daytradingu.
A nawet, jakbym miał tam robić DT, to bezpieczniej shorty brać.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie chciałbym być złośliwy, ale jak tam?
Zarabiają te longi na złocie?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

ninjaproject pisze:
04 lut 2021, 19:00
Nie chciałbym być złośliwy, ale jak tam?
Zarabiają te longi na złocie?
Aleś dowcipny, jak byś nie zauważył to o 10:20 napisałem że koniec, że to 3 podejście też nie pykło pomimo fajnego odbicia... to było gdzieś w okolicach 1815...

Spokojnie, do twoich 1600$ jeszcze bardzo daleko. Teraz w grze pewnie test 1765..., a przynajmniej wszyscy analitycy na to liczą.
Na złocie siadło dziś 500 pipsów zmienności, gdzie średnia z ostatnich dni to 280, nieźle naprawdę nieźle.

Złoto zaczęło luką do góry, i zjechało ze szczytu 850 pipsów...

@Pvq miał rację, dobre dane pchnęły dolara... -no ale jutro nonfarm payrolls. Zobaczymy czy tak świetnie z tym USD jest rzeczywiście.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Dzisiejsze dane już będą w cenie. Pytanie za 100 punktów. Dlaczego dolar słabnie? Przez dane które dopiero będą i których "nikt" jeszcze nie zna? Czy może przez tak wysokie nastawienie do ryzyka wielkich firm które mogą stracić miliardy zielonych w razie gdyby rzucona kostka źle wskazała kierunek?
Ciekawa para to USDCAD które wedle prognoz nie powinno słabnąć. Zbicie kursu żeby dobrać po lepszej cenie? Od wczoraj pisze że tego do poniedziałku nie będę ruszał, ale ciekawi mnie rozwinięcie.
Obecnie przez to że pojawił się sygnał mega mały szort na funcie.

Mam nadzieję że się mylę i dane dla dolca będą mega dobre, ale sądząc po kierunku każdej pary z dolarem śmiem wątpić.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

pvq.pl pisze:
05 lut 2021, 10:43
Dzisiejsze dane już będą w cenie. Pytanie za 100 punktów. Dlaczego dolar słabnie? Przez dane które dopiero będą i których "nikt" jeszcze nie zna? Czy może przez tak wysokie nastawienie do ryzyka wielkich firm które mogą stracić miliardy zielonych w razie gdyby rzucona kostka źle wskazała kierunek?
Ciekawa para to USDCAD które wedle prognoz nie powinno słabnąć. Zbicie kursu żeby dobrać po lepszej cenie? Od wczoraj pisze że tego do poniedziałku nie będę ruszał, ale ciekawi mnie rozwinięcie.
Obecnie przez to że pojawił się sygnał mega mały szort na funcie.

Mam nadzieję że się mylę i dane dla dolca będą mega dobre, ale sądząc po kierunku każdej pary z dolarem śmiem wątpić.
LOL, a kto ci powiedział, że nikt tych danych nie zna?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Pisałem o tym kilka stron wcześniej. Jeśli ktoś je zna i wykorzystuje na rynku to każdy wie że jest to nie zgodne z prawem (chyba nawet na całym świecie), po za tym jest to nieetyczne, nieuczciwe, niemoralne i brzydzę się nierównym traktowaniem.. Ale chyba Cblondyn o tym pisał... Udowodnij a później niech Sąd to osądzi.. Tak więc, możemy sobie tylko pogadać

ODPOWIEDZ