Wolumen realny

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
szafikfx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:15

Wolumen realny

Nieprzeczytany post autor: szafikfx »

Witam wszystkich,

Jestem malo doswiadczony na forex (poczatkujacy) na koncie realnym kilka miesiecy.
Na wstepie z gory przepraszam ze poruszam temat juz mnostwo razy poruszany odnosnie wolumenu.
Ostatnio postanowilem wprowadzic wskaznik wolumenu z kontraktow futures na platforme mt4 zeby usprawnic swoj trading, ogladalem szkolenia i zaczalem poszukiwac tego wskaznika. Natrafilem na kilka przede wszystkim z clusterdelta, zakupilem wersje premium (tanio) Podobno pobiera dane z gieldy CME. Sciagnalem rowniez wskaznik od smarttrader (tydzien za darmo) i slupek w slupek niczym sie nie rozni od cluster. Mam konto u brokera X :d ktory na swojej platformie udostepnia wolumen realny dla swoich klientow, rowniez slupek w slupek nie rozni sie od poprzednich. Na samym koncu postanowilem porownac je z wolumenem ktory znajduje sie na dole wykresu w tradingview z instrumentu kontraktow terminowych E61! rowniez wyglada identycznie i jest za darmo. Czytalem i slyszalem ze inni placa za te dane ok 20-30 $ miesiecznie. Wiec naszly mnie watpliwosci czy te wolumeny to na pewno wolumeny pokazujace ilosc wymienionych kontraktow z danej gieldy(CME).Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mogl mi to bardziej wyjasnic i potwierdzic ze ten wolumen z clusterdelta pokazuje wolumen rzeczywisty z CME i ze to nie jest zaden wolumen tickowy. :wall:

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

szafikfx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:15

Re: Wolumen realny

Nieprzeczytany post autor: szafikfx »

Witam ponownie,

Chcialbym dodac do mojego poprzedniego postu :D ze po dluuuuugich godzinach spedzonych z wujkiem gógle :p
doczytalem i doogladalem ze na wykresach z tradingview https://pl.tradingview.com/chart/EglZJJWZ/ wolumen na kontrakatch terminowych jest rzeczywisty i pochodzi z gieldy CME. Wolumen ten jest za darmo lecz jest opozniony o 10 min. ten w czasie rzeczywistym gielda CME udostepnia za kasiore w roznych cenach, nie malych :cry: wiec inne osoby rowniez beda pobierac oplaty za taki dostep do tego wolumenu. Ale do porownania wiarygodnosci jest chyba ok. Wiec wolumeny od dostawcow wymienionych we wczesniejszym poscie wydaja sie na te rzeczywiste nie wiem czy sa rowniez opoznione czy w czasie rzeczywistym. Mysle ze moge sie podeprzec takim wolumenem. Konczac pomalu moje wypociny chcialbym polecic webinar pana Daniela Kosteckiego, serdecznie pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=QWzXhnisqA0 (Szkoda ze odrazu na niego nie trafilem zaoszczedzil bym dluuugie godziny z wujkiem gógle) Ciekawy odnosnie darmowych wskaznikow wolumenu.
Jak pisalem jestem poczatkujaco-raczkujacy wiec jesli sie gdzies myle prosze mnie poprawic(nie zalujcie sobie) :569:

PS. Koledzy tu jakos nie ulatwiaja ale nikt nie mowil ze bedzie latwo.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ