1% dziennie przez 100 dni

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

dziennik poprostu zaczyna przypominac reklame ea... wypowiedzi ext3 i JAREK67 z poczatku watku sa pomijane a one calkowicie obrazuja ten i podobne mu systemy... to martyngal dzialajacy w trendach a calkowicie wysypujacy sie w konsoli... jackub o nic mi nie chodzi ale jesli bylby jakis dziennik opisujacy robota z np. allegro i ktos by napisal "o widzialem tego robota na allegro kosztowal iles tam $ macie tu podobny potestujcie zanim sie zdecydujecie..." to byloby spoko? poznalem cene wiec ja przedstawilem zreszta ja nie oceniam ceny bo autor moze zaniego chciec ile mu sie podoba tylko EA... a tak ogolnie to jackub mysle ze moj post wnosi 100 razy wiecej niz posty typu "jest super, kibicuje, czemu ich obrazasz!?" lub tez cala dyskusja o procencie skladanym... a teraz napisze odnosnie tematu... wiec tak: kiedys pomyslalem sobie ze bede mial dwa roboty, jeden na konsolidacje a drugi na trendy bo zazwyczaj te proste roboty najlepiej radza sobie wlasnie albo w trnedzie albo w konsolidacji tylko teraz pozostaje pytanie jesli widze konsolidacje czy tez trend to jak dlugo jeszcze potrwa i czy to juz nie jest koniec czy np za 10lat.. wiec aniacfiszan kiedy i na jakiej podstwie podejmujsz decyzje o zalaczeniu EA?

jackub

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Oswarku,
Wypowiedzi ex3 i JARKA67 są w dzienniku, nikt ich nie usunął i każdy może sobie przeczytać i wyciągnąć własne wnioski..
Mnie reklamy w niczym nie przypomina, została udzielona odpowiedź na zadane pytanie, nie zauważyłem, aby w jakiś szczególny sposób Ania reklamowała czy zachęcała, wydaje mi się że nad interpretujesz odrobinę tę całą sytuacje.
Oczywiście, zgadzam się że twój post wnosi wiele, wnosi w warstwie tłumaczącej co to jest i jak działa i dlaczego nie może wygrać, zresztą z treści właśnie tego obecnego postu czytający mogą się dowiedzieć najwięcej o takich systemach, i to jest nezwykle cenne, moje zastrzeżenia, bo każdy ma prawo zastrzeżenia mam mieć są natury takiej, że odnosiłeś się nie tylko do systemu jako takiego tylko zrobiłeś coś w rodzaju vendetty przeciwko określonej osobie-osobom, wierz mi, mądrym ludziom wystarczy tekst merytoryczny a nie ad personam, i tylko na to chciałem delikatnie zwrócić Twoją uwagę.
Nie wykluczam że może zaistniała taka sytuacja że Ania wspiera Marcina w taki sposób że używa na rachunku realnym tego robota i robi to w celach "powiedzmy marketingowych", ale ja osobiście kibicuje Ani, ponieważ prowadzi na bieżąco, otwarty dziennik w realu, na co stać niewielu (np. mnie nie stać) a już Allegrowców w ogóle i każdy może sobie popatrzeć i kontrolować rozwój sytuacji. Nie chciałbym aby moja tu wypowiedź została zrozumiana, że broniąc tego dziennika w jakikolwiek sposób popieram tę metodę/system, test 100 dni i wnioski jakie na końcu zostaną wyciągnięte jest to co zostało zapowiedziane i na co osobiście czekam, bo każdy zobaczy wnioski i skonfrontuje sobie z myfxbookiem i oceni, i to będzie, najlepszy dowód, najlepsza nauka dla śledzących wątek i potencjalnych zainteresowanych, nie uważasz Oswarku?
Jest jeszcze jeden watek na Nawigatorze o hedgowanniu, widzialeś??
Pozdrawiam serdecznie…

kurcze, pisząc ten post przegapiłem swój setup, ale co tam, bedą następne :lol:

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

jackub pisze:Oswarku,
Wypowiedzi ex3 i JARKA67 są w dzienniku, nikt ich nie usunął i każdy może sobie przeczytać i wyciągnąć własne wnioski..
Mnie reklamy w niczym nie przypomina, została udzielona odpowiedź na zadane pytanie, nie zauważyłem, aby w jakiś szczególny sposób Ania reklamowała czy zachęcała, wydaje mi się że nad interpretujesz odrobinę tę całą sytuacje.
Oczywiście, zgadzam się że twój post wnosi wiele, wnosi w warstwie tłumaczącej co to jest i jak działa i dlaczego nie może wygrać, zresztą z treści właśnie tego obecnego postu czytający mogą się dowiedzieć najwięcej o takich systemach, i to jest nezwykle cenne, moje zastrzeżenia, bo każdy ma prawo zastrzeżenia mam mieć są natury takiej, że odnosiłeś się nie tylko do systemu jako takiego tylko zrobiłeś coś w rodzaju vendetty przeciwko określonej osobie-osobom, wierz mi, mądrym ludziom wystarczy tekst merytoryczny a nie ad personam, i tylko na to chciałem delikatnie zwrócić Twoją uwagę.
Nie wykluczam że może zaistniała taka sytuacja że Ania wspiera Marcina w taki sposób że używa na rachunku realnym tego robota i robi to w celach "powiedzmy marketingowych", ale ja osobiście kibicuje Ani, ponieważ prowadzi na bieżąco, otwarty dziennik w realu, na co stać niewielu (np. mnie nie stać) a już Allegrowców w ogóle i każdy może sobie popatrzeć i kontrolować rozwój sytuacji. Nie chciałbym aby moja tu wypowiedź została zrozumiana, że broniąc tego dziennika w jakikolwiek sposób popieram tę metodę/system, test 100 dni i wnioski jakie na końcu zostaną wyciągnięte jest to co zostało zapowiedziane i na co osobiście czekam, bo każdy zobaczy wnioski i skonfrontuje sobie z myfxbookiem i oceni, i to będzie, najlepszy dowód, najlepsza nauka dla śledzących wątek i potencjalnych zainteresowanych, nie uważasz Oswarku?
Jest jeszcze jeden watek na Nawigatorze o hedgowanniu, widzialeś??
Pozdrawiam serdecznie…

kurcze, pisząc ten post przegapiłem swój setup, ale co tam, bedą następne :lol:


Mój służy do ćwiczenia w niecnych celach :D

Kub
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:06

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: Kub »

oswarek pisze:witam wszystkich zainteresowanych tym martyngalem zreszta typowym zerujacym rachunek EA... jakis czas temu pytalem o tego robota brata uzytkowniczki aniacfiszan czyli MarcinMC... pierwsza odpowiedz to 500$ za ea lub 50$ za jeden miesiac uzytkowania... 500$ brzmi przystepniej niz ok 1800zł... podziekowalem ladnie i temat bylby zamkniety ale na nastepny dzien MarcinMC napisal mi wiadomosc ze pogadal ze wspolnikami i jednak robot wart jest 150$... promocja niezla biorac pod uwage tabelke z postu aniacfiszan to nawet pierwsza cena byla niezla :) tak wiec polecam zakup tego robota za jedyne 500$ (lub w promocji za 150$) ale najpierw potestujcie taki system na darmowym robocie z mojego zalacznika :) jesli ktos sie gubi w jego ustawieniach to pomoge na pw za jedyne 0$ lub na nasze za 0zł... odrazu mowie ze tego typu roboty puszczone samopas a zazwyczaj nawet pilnowane zeruja konto jak pozycji sie troche namnozy :(
Jaką strategię ma ten robot? Czy działa cały czas, czy tylko w trendzie (po eliminacji konsolidacji)?

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

Kub odpowiedzialem ci na pw... ale ogolnikowo napisze tez tutaj... "agresywne" ustawienia tylko w trendzie lub bardzo krotkiej konsolidacji z mocnym wybiciem... "łagodne" ustawienia w trendzie a w konsolidacji bedzie pomalu sie wykanczal czekajac na wybicie ale wtedy zyski beda rosly pomalu na tyle wolno ze zdazy trafic na miejsce gdzie sie takiego wybicia nie doczeka... kluczem do sukcesu jest odszukac wlasciwych "warunkow" na rynku ale jesli ktos to potrafi zrobic to i inne roboty beda zarabiac...

Kub
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:06

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: Kub »

oswarek pisze:Kub odpowiedzialem ci na pw... ale ogolnikowo napisze tez tutaj... "agresywne" ustawienia tylko w trendzie lub bardzo krotkiej konsolidacji z mocnym wybiciem... "łagodne" ustawienia w trendzie a w konsolidacji bedzie pomalu sie wykanczal czekajac na wybicie ale wtedy zyski beda rosly pomalu na tyle wolno ze zdazy trafic na miejsce gdzie sie takiego wybicia nie doczeka... kluczem do sukcesu jest odszukac wlasciwych "warunkow" na rynku ale jesli ktos to potrafi zrobic to i inne roboty beda zarabiac...
Może trzeba stosować TF od 15 minut w górę? Może warto jakoś odsiewać czasy konsoli, np. poprzez uproszczony Ichimoku?

Może lepiej darować sobie martyngał? Jeśli zlecenie nie idzie po naszej myśli, to zahedgować najpierw zleceniem o tej samej wielkości lub trochę mniejszym? Jeśli ponownie idzie w wybraną pierwotnie stronę, to otworzyć kolejną pozycję we właściwym kierunku, a potem piramidować w przypadku potwierdzenia trendu?


Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

Wejść dokonuje na wyczucie. Czasem faktycznie jest tak, że kurs nie chce pójść mocniej w którąś stronę i robi się niebezpiecznie. Wtedy albo trzeba kombinować, albo czekać. Zazwyczaj ustalam kierunek, w którym uważam, że kurs podąży i dokładam hedge do 9-13 zleceń w taki sposób, żeby przewaga zleceń była zgodnie z kierunkiem, który ja widzę. Jak nie pójdzie to zamiast uśredniać stopniowo zdejmuje przeciwne zlecenia. Moim zdaniem nie jest to bezpieczna strategia i nie jest ona też opłacalna w stosunku do ryzyka, ale jest dobra, kiedy nie lubi się sl i kiedy nie wychodzi gra z sl, a na pewno jest bezpieczniejsza i bardziej zyskowna niż standardowe uśrednianie zleceń. Tu zauważyłam, że dzięki dźwigni 1 100 muszę uważać na ilość zleceń, dla mnie to plus, bo małe szanse na wyzerowanie rachunku, co nie znaczy, że popieram narzucanie dźwigni. Bardzo dziękuję za kibicowanie :) Idzie dużo wolniej niż bym chciała, bo średnio dziennie wychodzi około 0,5% a nie 1% dziennie, ale jeśli uda mi się tak samo iść z tym kontem to może coś większego uda się z niego wyciągnąć, też liczę na złapanie czegoś większego, do tego czasem trzeba czasu i cierpliwości. Co do marketingu to bardziej chciałabym sprzedać sygnał na mql i faktycznie nie bez powodu mam go w stopce, ea jakby brat sprzedał też nie byłoby źle. Nie jest to jednak narzędzie, które chodzi samodzielnie, raczej coś do pomocy. Ale wątek ten nie ma na celu sprzedaży! Powstał dla większej kontroli dla mnie, sprawdzenia siebie i pokazania, że cel da się osiągnąć, po to też jest ten dział, żeby móc sobie poprowadzić dziennik.

12-10-2015 dzień nr 64
aktualne saldo: 351$
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

Mnie osobiście przerażają w takich MM, że prędzej czy później trzeba się ratować ogromnymi pozycjami.
Tak jak tu widzę pozycje 14,5 lota czy 10 lotów, co przy tej wielkości rachunku 35 tys centów, gdyby to były dolary to jeszcze jeszcze, ale w tym wypadku to prosta droga do wyzerowania.
No ale jak widać, otwartych pozycji nie ma, konto jest na plus, więc cel uświęca środki :)
A sory, otwarte pozycje mogą być, nie zauważyłem, że są ukryte ;)
Ostatnio zmieniony 12 paź 2015, 14:28 przez brokersmasakrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: 1% dziennie przez 100 dni

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

w tej chwili nie dopuszczam do otwierania tak dużysz zleceń

ODPOWIEDZ