Range Bars Tech

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
MarkoS
Gaduła
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:10

Re: Range Bars Tech

Nieprzeczytany post autor: MarkoS »

cajto pisze:Poniżej przedstawiam zoptymalizowany opis gry z wykorzystaniem Range Bars.


RB – 11 p
MA – 4/8/12
SL – 11p
TP – 22p


Opcja 1 – wejście po przecięciu linii

Jeśli dotychczas byliśmy ponad linią, mamy prawidłowo ułożone MA, a pierwszą świecą z korpusem poza nią będzie ciemna – wchodzimy (SELL).
Następna świeca o jasnym korpusie – zamykamy zlecenie razem z nią (strata max 11p)
Następna świeca o ciemnym korpusie w odległości mniejszej niż 11p – nic nie robimy
Następna świeca obojętnie jakiego koloru (po ciemnej) – jeśli nie uzyskamy +11p – nic nie robimy
Następna świeca obojętnie jakiego koloru, ale podczas jej wypełniania uzyskujemy +11 – przesuwamy SL na poziom naszego wejścia
TP jest ciągle ten sam

Analogicznie postępujemy na BUY, oczywiście ze zmianą kolorów świec.



Opcja 2 – wejście po trzecim teście linii

W opisie ciężko to dobrze przedstawić, lepiej widać na screenach, niemniej postaram się je w miarę przejrzyście podać.

Na wykreślonej przez nas linii mamy 2x dołek, cena dochodzi i tworzy nam RB ciemnej lub jasnej barwy na linii (linia znajduje się w środku korpusu RB) – opcja 2 nie zaistnieje.
Na wykreślonej przez nas linii mamy 2x dołek, cena dochodzi i tworzy nam RB jasnej barwy z korpusem ponad linią – wchodzimy. Dalsze postępowanie (SL, TP) jak podczas gry w opcji 1.

Analogicznie postępujemy na BUY, oczywiście ze zmianą kolorów świec.


Dlaczego takie wartości i zasady a nie inne – testy i jeszcze raz testy. Priorytetem dla mnie jest ochrona kapitału, dlatego po połowie TP przesuwam SL, czasami bez tego TP zostałby osiągnięty i zamiast 0 byłoby +22, jednak ja postawiłem na takie rozwiązanie i jak na razie jest OK.
R/R nie jest jakiś powalający, ale najważniejsza jest tutaj duża przewaga wejść zakończonych sukcesem nad tymi minusowymi.
Co do wartości RB – na zbyt dużej uciekały niektóre sygnały, na zbyt małej dostawałem łupnia w konsoli. No i bardzo ważna rzecz – zbyt małe RB uniemożliwiają nam prawidłowe wyliczenie punktu wejścia. Na 11 mam czas żeby policzyć i dać oczekujące we właściwym miejscu, otwieranie „z palca” często skutkuje zbyt późnym wejściem, kiedy jesteśmy już kilka P w plecy. Niezastąpionym narzędziem jest One Click Trader (gratuluję autorowi).
Gram przede wszystkim na EUR/JPY ze względu na dużą amplitudę ruchu ceny, a co za tym idzie częstymi sygnałami, oprócz tego EUR/USD, GBP/USD i XAU/USD. Na tych trzech instrumentach jest średnio po jednym sygnale dziennie, na Ejmanie kilka.
Ze względu na małe SL i TP cholernie ważny jest spread – koszt zlecenia max 1P łącznie z commision (FXSALT), oprócz złota oczywiście, ale i tam jest dobrze podane w stosunku do innych brokerów.
Odnośnie XAU/USD – ustawienia RB zmieniamy ze 120 na 180 (duża ilość szumu), z uwagi na większą wartość RB otwieram pozycję o wartości 0.7 pozostałych.
Stawka jest płaska, nie ma „tłustych longów” i „delikatnych esek”, każde wejście ma być przemyślane i zagrane według reguł.

Można odpalić też USD/PLN RB32 jako ciekawostkę.


Pozdrawiam, zapraszam do testów i wymiany zdań.
Witam
Przeglądam twoją strategię i mam jedno pytanie,kiedy otwieramy pozycję?jak cała świeca będzie za ma 4,ma 8 czy ma 12 ?

-- Dodano: 28 maja 2013, 08:37 --

I jeszcze jedno cała świeca razem z cieniem czy tylko korpus i czy wchodzimy po zamknięciu tej świecy czy na nowo otwartą?

Awatar użytkownika
Helium
Gaduła
Gaduła
Posty: 291
Rejestracja: 04 kwie 2011, 13:02

Re: Range Bars Tech

Nieprzeczytany post autor: Helium »

Mam pytanie. Ile średnio czasu po godz. 15 formuje się taka świeca RB 11-to pipsowa??
Gółwnie elektronika :fuckyou2: :fuckyou2: :509: :516:

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Range Bars Tech

Nieprzeczytany post autor: cajto »

MarkoS - już dawno porzuciłem technikę gry z użyciem RB. Wróciłem do wykresu świecowego, gram tylko na Ejmanie w oparciu o linie.
Generalnie jest to podobne do przedstawionej strategii, ale o wiele trudniejsze do zobrazowania screenami, dlatego nie założyłem nowego wątku.

Życzę powodzenia w znalezieniu własnej drogi.

kolega
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 16 lip 2009, 11:23

Re: Range Bars Tech

Nieprzeczytany post autor: kolega »

Helium pisze:Mam pytanie. Ile średnio czasu po godz. 15 formuje się taka świeca RB 11-to pipsowa??
Nie ma czegoś takiego a ściślej mówiąc nic to nie wnosi, czas nie odgrywa tu roli. Natomiast traduj jeśli mogę zasugerować pomiędzy : od 7:30-8:00 do nawet 21:00. W tym zakresie znajdź czas na swój trading.

Awatar użytkownika
rh-fx
Gaduła
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2007, 21:39

Re: Range Bars Tech

Nieprzeczytany post autor: rh-fx »

cajto pisze:już dawno porzuciłem technikę gry z użyciem RB
Szkoda...
Ja od Twojego pierwszego postu zacząłem grać na RB i porzuciłem świece czasowe :)
Zamiast trzech średnich kroczących wykorzystuję jedną średnia kroczącą . Do tego zarządzanie kapitałem, częściowe zamykanie i odpowiednie godziny handlu. I nigdy przedtem nie mialem takich wyników :)......jeszcze nie Grall ale do przodu :)
Stworzyłem sobie EA , które otwiera za mnie pozycje, zamyka, pilnuje zebranego kapitału itp. Siedzieć i czekać na sygnał to rzeczywiście byłoby nudne.
Wykres Range Bars otworzył mi oczy i inaczej widzę rynek. Widzę jego punkty zwrotne oraz wsparcia i opory. Dużo zależy oczywiście od wielkości świeczki. Np (wg mnie) od grudnia do teraz na EU wielkości swieczki optymalna do gry to 4 pipsy, GU 5 pipsów.

Cały czas próbuję nowe EA , dokładam nowe elementy . Po prostu "biorę na klatę" wykres RB ze wszystkimi jego niedoskonałościami i kombinuję.

Pozdrawiam!
- Co ja tutaj robię ?
- Gdzie są ci co powinni tu być ?
- Co robią ci , których nie powinno tutaj być ?

kolega
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 16 lip 2009, 11:23

Re: Range Bars Tech

Nieprzeczytany post autor: kolega »

rh-fx pisze:
cajto pisze:już dawno porzuciłem technikę gry z użyciem RB
......jeszcze nie Grall ale do przodu :)
Aj ciągle z tym grallem

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Range Bars Tech

Nieprzeczytany post autor: cajto »

rh-fx -cieszy mnie, że mogłem pośrednio pomóc :) Życzę wytrwałości, cierpliwości i sukcesów :564:

Awatar użytkownika
ryniu
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2010, 14:18

Re: Range Bars Tech

Nieprzeczytany post autor: ryniu »

Witaj Cajto. Czytam że porzuciłeś RB-aski, to smutne :( Ja przeciwnie. Połączyłem z "normalnymi" i czerpię pełnymi garściami :wink: . Sukcesów życzę i goraco pozdrawiam

variat
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2013, 21:16

Re: Range Bars Tech

Nieprzeczytany post autor: variat »

Witam.
:569: Czy ktokolwiek wie, gdzie mogę wrzucić pliki dot. rangebars do MT? używam Mac Os, stąd moje pytanie.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Helium
Gaduła
Gaduła
Posty: 291
Rejestracja: 04 kwie 2011, 13:02

Re: Range Bars Tech

Nieprzeczytany post autor: Helium »

a ja mam pytanie czy ktoś korzystał ze szkolenia Range bars od fxlamera??
Gółwnie elektronika :fuckyou2: :fuckyou2: :509: :516:

ODPOWIEDZ