Portal o wszystkim i niczym

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Miszcz
Gaduła
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: 13 cze 2008, 17:27

Portal o wszystkim i niczym

Nieprzeczytany post autor: Miszcz »

Dotychczas korzystałem z onetu ale poziom artykułów już dawno dobił do dna, a z dnia na dzień widzę że lecą z jakością przebijając się przez coraz to nowe pokłady mułu. Szukam więc jakiegoś portalu z ogólnymi newsami. Nie interesują mnie pierdoły typu gwiazdy jeżdżą na rowerze i inne dziadostwo "na topie". Zwykłe wiadomości + ekonomiczne + polityczne.
PS serwisów wybiórczej mi nie podsyłajcie :mrgreen:

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Portal o wszystkim i niczym

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Kiedyś czytało się informacje i wyrabiało sobie opinię.
Teraz czytasz opinię i starasz się wydobyć informacje.
Nie ma takiego serwisu bo upadłby w tydzień gdyż nikt by go nie czytał.
Nieważne co czytasz, czy to rzepa, wybiórcza, onet, niezależna jeśli nie umiesz czytać informacji.
Popełniamy błędy poznawcze przy czytaniu i przyswajamy to co chcemy znaleźć.
To trochę jak z wykresami, jak mamy tłuste L to choćby nie wiem jak spadało to niektórzy będą szukać analiz i artykułów potwierdzających ich pozycję.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_przekonania
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Portal o wszystkim i niczym

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Tylko ze juz ekonomia to rozrywka, polityka od dawna.. nie oplaca sie przekazywac rzetelnych informacji tak jak nie oplaca sie produkwoac prozadnych rzeczy.. podsumowujac jest juz okres gdzie NIC NIE MA SENSU :d:d:d:d fajnie nie ?

zgroza.. anwet z obserwatora finansowego.pl zrezygnowalem bo sie tam zaczeli brokerowi celebryci pojawiac i macic a na poczatku jakos to bylo.
Geneaelnie dobre pytanie.. co czytac,co ogladac,co sluchac.. w tych czasach. Jesli przegladasz oent pod katem tytulow to podobnie z DJ Reut etc..
Zabawne bo juz nawet PAP kopiuje rozne inne newsy jak plejady itp pudelki :D
Od zawsze mnei smieszylo ze taki pudelk biznesu to pismo dla biznesmenow czy cos :D

W sumie onet przejety od niedawna ktos tym wszystkim pociaga od dawna i temu tak jest.. nasi animuja ceny tamtejsi informacje..a i cena informacja :D

MATRIX

jak cos realnego znajdziecie dajcie znac.. w sumie glupio czytac zagraniczna prase o Polsce :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)


Awatar użytkownika
Miszcz
Gaduła
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: 13 cze 2008, 17:27

Re: Portal o wszystkim i niczym

Nieprzeczytany post autor: Miszcz »

daromanchester pisze:Nie ma takiego serwisu bo upadłby w tydzień gdyż nikt by go nie czytał.
Niestety Daro chyba masz rację. Teraz wszystko ma być szybko, bogato i kontrowersyjnie, a że odbija się to na jakości informacji (co chyba jest celem istnienia portali informacyjnych) to już nikogo nie obchodzi.
Najbardziej drażni mnie fakt, że chyba nikt nie czyta tych newsów przed publikacją.
Masa błędów, literówek, niektóre zdania są tak napisane, że trzeba je z 5 razy przeczytać żeby zrozumieć ich sens bo są "po polskiemu" napisane, no i masa pierdół typu "Sprawa Madzi" - absolutnie nie chce tu nikogo obrazić, ale w kraju dzieje się wiele istotniejszych spraw.
Dzięki, poczytam sobie - wyglądają całkiem nieźle (chociaż widzę, że ktoś w komentarzach napisał, że tekst jest z PAPu a nie ich - nie chce mi się tego sprawdzać).

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Re: Portal o wszystkim i niczym

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Miszcz pisze:co chyba jest celem istnienia portali informacyjnych
Celem istnienie portali jest robienie kasy z reklam tylko i wyłącznie.
Miszcz pisze:Najbardziej drażni mnie fakt, że chyba nikt nie czyta tych newsów przed publikacją.
A to od sprawdzenia błędów więcej osób newsa przeczyta?
Miszcz pisze:Dzięki, poczytam sobie - wyglądają całkiem nieźle (chociaż widzę, że ktoś w komentarzach napisał, że tekst jest z PAPu a nie ich - nie chce mi się tego sprawdzać).
Może bym i w to wierzył gdybym nie widział od środka jak wyglądają protesty takich organizacji.
Szeregowi związkowcy po takich "marszach" to przez trzy dni dochodzą do siebie i nawet nie wiedza jaki był ich cel.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Portal o wszystkim i niczym

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

daromanchester pisze:Kiedyś czytało się informacje i wyrabiało sobie opinię
Kiedy tak było?
Kiedyś dostęp do informacji był gorszy nic obecnie, w zasadzie teraz jest najlepszy. Kiedyś z racji studiów czytałem gazety z lat międzywojennych, wcale nie było lepiej.
W sumie obecna sytuacja jest chyba najlepsza i nie ma co pisać że kiedyś było lepiej bo nie było a i ludzie nie byli mądrzejsi. Teraz mamy internet i inne media a że ktoś czyta onet... co ja na to poradzę. Może lubi.

Awatar użytkownika
Miszcz
Gaduła
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: 13 cze 2008, 17:27

Re: Portal o wszystkim i niczym

Nieprzeczytany post autor: Miszcz »

Esco pisze: Celem istnienie portali jest robienie kasy z reklam tylko i wyłącznie.
No jasne tylko, że robią kasę dzięki publikacji newsów więc wypadałoby robić to profesjonalnie.
Esco pisze:A to od sprawdzenia błędów więcej osób newsa przeczyta?
I to jest przykre. Nie liczy się jakość tylko ilość; więcej artykułów = większa szansa, że ktoś naciśnie na jakąś reklamę itd. Więc klepią te lipne tekściki 6535246 razy dziennie...
alinoe pisze:Teraz mamy internet i inne media a że ktoś czyta onet... co ja na to poradzę.
Podrzucisz jakieś? Niby jest tego pełno ale znaleźć coś porządnego w morzu syfu nie jest łatwo.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Portal o wszystkim i niczym

Nieprzeczytany post autor: green7 »

onety i te inne to już od dawna ciężko czytać ...

Ja głównie czytam to co zasubskrybowałem do czytnika newsów, blogi, jakieś strony które uznałem za sensowne itp. Tyle, że np. polskie "źródła" (przynajmniej te piszące o technice, internecie itp.) schodzą totalnie na psy.

Eeeeee tj, przepraszam: stają się "profesjonalne". Polega to na tym, że dawniej bloga prowadził jeden gość. Nowy wpis pojawiał się raz na parę dni, ale był w miarę "o czymś". Teraz natomiast ten sam blog zatrudnia x autorów i produkuje kilkanaście postów dziennie. Z czego 99% to chłam i pierduły.
Też szukam sposobu jak to badziewie filtrować ....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Portal o wszystkim i niczym

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Za duzo ludzi chce zarabiac na internecie.Juz jest przesycenie.Co gorsze.. teraz blog,portal ciagle mysli lokowanie produktu..marketing szemrany etc.. mega matrix i pelno nierzetelnych infromacji.Hmm ostanio fajny przykład
http://www.trystero.pl/archives/12211
a keidys dodalem A.S do rss na probe.. szybko go opuscilem... wydaje mi sie ze kazdego tworce idzie kupic lub sie sprzedaje az w kocnu nastepuje ZESZMACENIE ..pieniadz deprawuje i dmeoralizuje hehe.. daleko szukac nie trzeba.
Kultura informacyjna... Komisja Etyki etc.. tak sobie mysle ze to wszystko temu bo biezace kadry zasilily Zombi ..tak studenci (wybaczcie hehe). Moze to ma taki swoj cykl... po prostu
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ